Dnes Středa - jasno 17°C
Zítra Čtvrtek - jasno 16°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Era svět: mezinárodní konference k věkové diskriminaci

V pátek 7. listopadu se v prostorách Era svět (Jungmannovo náměstí 767, Praha 1) koná od 9 do 17 hodin mezinárodní konference zaměřená na age management, neboli řízení pracovních týmů z hlediska věku, a na problém věkové diskriminace. Záštitu nad konferencí převzala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, která na konferenci vystoupí.

Mezinárodní konference se zúčastní zahraniční partneři z Rakouska, Francie a Velké Británie, kteří představí situaci v dané zemi a nastíní tak možnosti a nástroje využitelné pro Českou republiku. Pozvání na konferenci přijala i zástupkyně francouzského veřejného ochránce práv Maryvonne Lyazid, která se bude věnovat tématu diskriminace.

Kromě zahraničních partnerů na konferenci promluví i náměstkyně MPSV Jana Hanzlíková, vedoucí oddělení zprostředkování a poradenství z Úřadu práce ČR Gabriela Vlčková, dále zástupci zaměstnavatelů, jako například Pavel Puff ze Skupiny ČEZ či Andrea Bednářová a Eliška Mertová jakožto zástupkyně malých firem.


Zasedne Komise pro strategické a územní plánování RMČ Prahy 11

Včera v 16:54

Jednání komise ve čtvrtek 17. června od 18 hodin je veřejné a bude se konat v zasedací místnosti Vidimova v budově úřadu.

Provozovateli hostince U Rotundy bude ukončena nájemní smlouva

Včera v 09:07

Radní Prahy 1 schválili návrh na ukončení smlouvy se současným provozovatelem hospody U Rotundy. Ten městské části dlouhodobě dluží na nájemném a jeho dluh už v roce 2018 činil 832 tisíc korun. Na tuto částku byl také v prosinci 2019 zastupiteli schválen splátkový kalendář. Nájemce ho ale...

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

Včera v 07:09

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu.

Hlavní město a Praha 12 budou spolupracovat na projektu nájemního bydlení a kulturního centra

Včera v 07:05

Rada Prahy schválila spolupráci s městskou částí Praha 12 na společném projektu výstavby městského nájemního bydlení a multifunkčního sálu pro společenské akce. Projekt, který na pozemcích hlavního města podél ulice Písková naváže na Novou Radnici Praha 12, zahrnuje rekonstrukci a rozšíření...

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

14. června 2021 ve 23:26

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

Petenti požadují, aby byl 27. květen prohlášen za významný den

14. června 2021 ve 23:00

Právě 27. května v roce 1942 českoslovenští parašutisté uskutečnili jeden z nejvýznamnějších odbojových činů 2. světové války, úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Petiční archy podporující, aby se tento den stal významným dnem České republiky, lze podepsat...

Další články
Nahoru