Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - polojasno 28°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Epidemie v Praze znovu sílí, za uplynulý týden přibylo skoro 14 000 nakažených
Ilustrační foto: CareAtya / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Epidemie v Praze znovu sílí, za uplynulý týden přibylo skoro 14 000 nakažených

Epidemie koronaviru v Praze dál sílí. Uplynulých sedm dní laboratoře ve městě odhalily 13 819 případů nemoci covid-19, to je o 5500 víc než předchozí týden. Incidenční číslo, tedy počet nově nakažených za posledních sedm dní na 100 000 obyvatel, za poslední týden stouplo z 620 na 1035 a je nejvyšší ze všech krajů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Nových případů covidu v Praze v týdenním srovnání přibylo už první týden tohoto roku, zatímco během prosince epidemie stejně jako v celé zemi zpomalovala. Odborníci růst po svátcích předpokládali, hlavně kvůli nakažlivější variantě viru omikron, která už v Česku převládla.

Vyšší denní nárůsty zatím nemají dopad na zátěž nemocnic, naopak počet hospitalizovaných pacientů s covidem klesá a dramaticky nerostou ani počty zemřelých. Úřady se ale připravují na zhoršení situace.

V Praze tento týden přibylo nejvíc případů koronaviru v úterý, kdy laboratoře odhalily 3025 pozitivních testů. Je to druhý nejvyšší počet nakažených od začátku epidemie. Rekord zatím drží loňský 25. listopad, kdy se v metropoli prokázalo 3114 infikovaných.

Hlavní město má nyní nejvyšší incidenční číslo v porovnání s ostatními kraji. S odstupem následuje sousední Středočeský kraj s 645 nově nakaženými za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel. Naopak relativně nejlépe je na tom Vysočina s incidencí 309.

Od začátku epidemie covidu-19 v Česku v březnu 2020 bylo v Praze zaznamenáno přes 308 000 potvrzených případů covidu, drtivá většina nakažených se vyléčila, 3273 lidí s prokázanou nákazou zemřelo.

Už přes rok se v Česku proti covidu-19 očkuje. Zdravotníci v metropoli aplikovali od začátku očkování už skoro tři miliony dávek vakcíny. V posledních sedmi dnech se v Praze naočkovalo bezmála 88 500 lidí, podobně jako v předchozím týdnu. V poslední době si lidé chodí hlavně pro posilující dávku vakcíny, která má výrazně snížit riziko těžkého průběhu covidu, hospitalizace i úmrtí.


Autor: ČTK

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru