Dnes Pátek - polojasno 14°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Epidemie koronaviru v Praze sílí
VFN objektivem fotografky Alžběty Jungrové.

Epidemie koronaviru v Praze sílí

V Praze ve čtvrtek testy odhalily nemoc covid-19 u 1323 lidí, podobně jako ve středu. V mezitýdenním srovnání jde ale o nárůst o více než 200 případů. Od loňského března, kdy byl v Česku nový koronavirus potvrzen poprvé, se jím v hlavním městě prokazatelně infikovalo 126 549, z nichž 1681 zemřelo. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od začátku tohoto týdne přibylo v metropoli 5100 potvrzených případů nákazy. Maximem bylo úterních 1366 případů. V předchozím týdnu se za první čtyři dny nakazilo o téměř 700 lidí méně a denním maximem bylo 1170 případů.

V mezitýdenním srovnání rostou denní počty nově odhalených případů v Praze přibližně od začátku třetí lednové dekády. Od 21. ledna, tedy za téměř měsíc, jsou ve statistikách pouze čtyři dny, kdy počet nových případů oproti stejnému dni předchozího týdne klesl.

Téměř 90 procent ze všech dosud nakažených lidí v hlavním městě se už z nemoci uzdravilo. Počet úmrtí lidí s covidem se ale blíží 1700. Od začátku letošního roku zemřelo 580 nakažených, tedy v průměru 12 za den.

Velkému náporu čelí v důsledku epidemie pražské nemocnice. Z téměř tisícovky lůžek na jednotkách intenzivní péče a ARO v hlavním městě jsou pro pacienty s covidem volná tři.

Další čtyři místa pro nakažené vyžadující intenzivní péči jsou na takzvaných reprofilizovaných lůžkách, tedy těch, jež byla původně určená k poskytování péče jiného typu či odbornosti, kterých je v hlavním městě celkem 123.

Ze zhruba 3250 standardních nemocničních lůžek s kyslíkem je pro nakažené koronavirem volných 35 a dalších 85 je dostupných na reprofilizovaných lůžkách.

Zdravotníci v Praze podali dosud lidem 125 621 dávek očkování proti koronaviru. Obě potřebné dávky má 51 525 lidí. Ve srovnání s ostatními regiony Česka má hlavní město výrazně vyšší počet oočkovaných. Druhý Jihomoravský kraj jich vykazuje 63 000, tedy zhruba polovinu.

Ve srovnání s předchozím týdnem se ale v Praze nyní očkuje méně. Od pondělí do čtvrtka aplikovali zdravotníci zhruba 10 700 dávek, zatímco za první čtyři dny předchozího týdne to bylo přes 17 000 dávek.


Na Poliklinice Prahy 7 se otevírá očkovací centrum

Včera ve 20:52

Ve zdravotnickém zařízení sedmé městské části Poliklinice Prahy 7 vzniklo nové očkovací centrum. V případě dostatku vakcín je připraveno fungovat každý všední den, naočkovat se zde může až 100 zájemců denně. 

Praha se v očkování zaměřuje i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí v pěti jazycích

Včera ve 12:00

S rozšířením očkování pro stále větší část populace vylepšilo hlavní město i web ockovani.praha.eu, který nově odkazuje na informace o očkování celkem v pěti jazycích, konkrétně v češtině, angličtině, ruštině, vietnamštině a ukrajinštině. Důvodem je mimo jiné početná minorita cizinců, která...

Základní školy v Praze 7 přechází na PCR testování

Včera v 08:06

Všechny základní školy zřizované městskou částí Praha 7 přechází od pondělí 17. května na PCR testování žáků. Sedmá městská část bude využívat systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. 

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru