Dnes Pátek - jasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Epidemie covidu v Praze dál slábne, aktuální přírůstek je nejnižší od prosince
Odběrové místo. Foto: GHS Genetics

Epidemie covidu v Praze dál slábne, aktuální přírůstek je nejnižší od prosince

Epidemie covidu v Praze dál slábne. Ve středu přibylo 732 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru, což je nejnižší středeční přírůstek od začátku prosince. Zdravotníci v Praze dosud podali přes 300 000 dávek očkování, z toho ukončené očkování druhou dávkou má přes 100 000 lidí. Vyplývá to zúdajůministerstva zdravotnictví.

Středeční počet potvrzených případů v hlavním městě je proti úterý o 26 menší a proti minulé středě o 48 nižší. Ze 732 středečních případů se 92 týkalo lidí starších 65 let. Epidemie zpomaluje v celém Česku. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ale ve středu varoval před zhoršením v souvislosti s nadcházejícími velikonočními svátky.

Výrazně zpomalit epidemii a zmírnit zátěž nemocnic by mělo očkování, které v Česku začalo před třemi měsíci. Zdravotníci od té doby v Praze podali téměř 307 000 dávek vakcíny, z toho zhruba 7000 ve středu. Obě potřebné dávky zatím v metropoli dostalo přes 102 000 lidí. Praha má asi 1,3 milionu obyvatel.

Zemřelých s nákazou koronavirem je v hlavním městě od začátku epidemie 2444. Na středu zatím připadá pět obětí a na úterý 14. Tyto údaje ale obvykle při dalších aktualizacích rostou. Méně než deset zemřelých za den bylo v metropoli naposledy 24. února. V celé republice je v souvislosti s nemocí covid přes 26 500 mrtvých.

Od loňského března se v Praze novým koronavirem prokazatelně nakazilo více než 173 000 lidí, z toho přes 24 000 lidí bylo starších 65 let. Přes 156 000 nakažených se už z nemoci vyléčilo.

Více případů nákazy zaznamenal jen lidnatější Středočeský kraj, kde od začátku epidemie laboratoře potvrdily více než 217 000 případů. V Moravskoslezském kraji je sice celkový počet případů nižší, ale více případů než Praha má kraj mezi seniory nad 65 let.

V pražských nemocnicích je volných 15 procent standardních lůžek s kyslíkem, z toho pro pacienty s covidem je jich 147.

Pokud se podle ministra Blatného lidé o Velikonocích „utrhnou ze řetězu" a nebudou opatření dodržovat, hrozí, že se školy otevřou 12. dubna jen na týden, než se epidemie zase zhorší. Řekl to v reakci na porušování opatření s příchodem slunečného počasí, kdy lidé vyrazili do parků a na další veřejná místa, někteří nedodržovali rozestupy a neměli respirátory.

Pozornost budila opět hlavně pražská podskalská náplavka. Poslanec Marek Benda (ODS) to spojoval se zákazem cestování mezi okresy, protože lidé nemohou opustit Prahu. O umožnění cest Pražanů alespoň do středočeských okresů Praha-západ a Praha-východ žádali ministerstvo vnitra v minulých dnech zástupci hlavního města. To odmítlo s odvoláním na stanovisko právě ministra zdravotnictví.


Earth Day Talk: Představitelé Tchaj-wanu, odborných institucí a Prahy se sešli u kulatého stolu

Včera v 09:29

Hlavní město ve spolupráci s Tchaj-pejskou hospodářskou a kulturní kanceláří a tchaj-wanským ministerstvem zahraničí uspořádalo kulatý stůl na téma cirkulární ekonomiky a překonávání klimatických výzev. Praha i Tchaj-wan právě v těchto oblastech uskutečňují řadu inovativních i ambiciózních...

Zastupitelé drželi minutu ticha za oběti ruské agrese

Včera v 08:52

Již 26. jednání pražského zastupitelstva v tomto volebním bylo dnes ráno zahájeno minutou ticha za oběti ruské agrese.

Praha 13 umístila kontejner na uhynulé ptactvo

Včera v 07:53

Na základě Nařízení Státní veterinární správy ČR k preventivnímu zamezení šíření nebezpečné nákazy ptačí chřipky radnice pro případnou potřebu umístila u hasičské zbrojnice v Tlumačovské ulici 2747/28 na Velké Ohradě kontejner na uhynulé ptactvo.

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Včera v 07:06

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Centrem Prahy prošel pochod na podporu vězněného Navalného

21. dubna 2021 ve 23:03

Historickým centrem Prahy dnes prošel protestní pochod nazvaný Společně proti diktaturám.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

21. dubna 2021 v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

21. dubna 2021 v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Další články
Nahoru