dnes
Středa - oblacno
12°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
11°C
pozítří
Pátek - jasno
9°C
Pražská kultura

Encyklopedie Prahy 2: Najdete zde původ názvů ulic, slavné stavby, zajímavá místa

Praha 2 spouští tematický web „Encyklopedie Prahy 2 – kulturně historické dědictví“. Aktuální verze obsahuje údaje o zajímavých místech, slavných stavbách, pamětních deskách, plastikách, o původu názvů ulic i o osobnostech, které se zapsaly do naší historie.

„Encyklopedie je určena všem, kteří mají chuť poznávat více o místech, kde žijí a kudy často procházejí. Praha 2 je na historii opravdu bohatá. Ne vždy stačí knihy, časopisy a poutavé vycházky s odborníkem. Elektronická verze Encyklopedie, navíc s údaji i v mapě, je úžasným pomocníkem pro všechny, které kultura a historie baví,“ říká Jaroslav Šolc, radní pro kulturu, který vznik Encyklopedie inicioval.

V Encyklopedii lze hledat doma u počítače i v terénu na tabletu či chytrém telefonu. Encyklopedii bude radnice dále doplňovat a vylepšovat.


Praha 2 zve na Bastion

Dnes v 08:39

Cyklus Hudba na hradbách pokračuje 20. listopadu koncertem multižánrového seskupení amerického kytaristy, kapelníka a producenta Steve Walsh Quartet.

Kdyby smutek dýmal. Okupace Československa očima finské básnířky

Dnes v 08:02

V pondělí 19. listopadu proběhne v Knihovně Václava Havla beseda o finských reakcích na okupaci Československa v srpnu 1968. Ústřední pozornost bude věnována tvorbě jedné z nejvýznamnějších finských básnířek 20. století, Eevy-Liisy Mannerové.

Křeslo pro hosta. Na akci k výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 zve radnice

Včera v 08:58

K výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 připravila radnice i v listopadu řadu doprovodných akcí. Další z nich bude Křeslo pro hosta ve středu 21. listopadu od 18 hodin v Atriu. Hostem moderátora Jiřího Vaníčka bude herec a dabér Jiří Schvarz.

Kapela The Tap Tap připravuje Mikulášskou

Včera v 07:13

Kapela The Tap Tap připravuje každoroční Mikulášskou. Letošní ročník vychází opět na 5. prosince, tedy na den, kdy ulicemi budou pobíhat Mikulášové, čerti a andělé. Koncert se bude již potřetí konat ve Foru Karlín.

Černý racek přilétá. V Hybernii se bude vzpomínat nejen na Oldřicha Veselého

12. listopadu 2018 v 11:32

Černý racek je jedna z nejlepších rockových skladeb, kterou napsal Oldřich Veselý, autor mimo i písně Válka je vůl a mnoha dalších. 13. listopadu by se dožil sedmdesáti let. Bohužel to nestihl, protože v lednu letošního roku zemřel. Odešla tak velká rocková legenda.

Tóny Vinohrad zvou na velikány světové hudby

12. listopadu 2018 v 08:22

Koncert připravený radnicí druhé městské části uslyšíte v Gröbově vile ve středu 14. listopadu v 19. hodin.

Další články
Nahoru