dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Den letiště Letňany: Posaďte se do stíhačky Mig-21, prohlédněte si Kmotra i stoletého Trenéra
Na Dni letiště Letňany nebudou chybět ani historické větroně Z-24 Krajánek a Z-130 Kmotr. Foto: FB Letiště Letňany

Den letiště Letňany: Posaďte se do stíhačky Mig-21, prohlédněte si Kmotra i stoletého Trenéra

Pátý ročník Dne letiště Letňany se uskuteční v sobotu 6. září a bude se jednat zároveň o oslavu 90. výročí zahájení provozu. Program na letišti v Letňanech začne v 10 hodin dopoledne a vstup je zdarma. Návštěvníci uvidí setkání historických letadel čsl. konstrukce, akrobatické lety a seskoky padákem.

Na letišti se představí nejstarší letuschopný Z 126 Trenér. Ve vzduchu se ukáže replika Avie BH.1 z roku 1920 a mnoho dalších. Ale lákadlem pro fanoušky nebudou jen české a československé stroje, ale třeba i replika německého Focke-Wulfu 190 nebo originální ruský Polikarpov Po 2 z druhé světové války.

Po celý den budou návštěvníkům k dispozici statické ukázky letadel. Dokonce budou moci usednout do kokpitu některých letadel, například do proudové stíhačky Mig-21.

Kdo bude mít zájem, může se nad areálem proletět díky nabídce vyhlídkových letů. V přestávkách programu představí umění svých malých strojů letečtí modeláři. Jsou připraveny ukázky historické vojenské techniky a vojenských kempů.

Fanoušky budou do létání lákat prezentační stánky partnerů Dne letiště. Na akci bude zahájena výstava o historii letiště Praha Letňany. Výstava je situována u restaurace Letecká vyhlídka, kde zůstane i po skončení Dne letiště. .


Další články
Nahoru