Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Emma Srncová slavila narozeniny
Starostka čtvrté městské části Irena Michalcová a oslavenkyně malířka a výtvarnice Emma Srncová. Foto: Praha 4

Emma Srncová slavila narozeniny

Úspěšná malířka a výtvarnice Emma Srncová se narodila v roce 1942 v Praze. Po absolvování gymnázia pracovala jako fotomodelka. V roce 1960 nastoupila do Černého divadla Jiřího Srnce jako herečka a v něm zůstala dvacet let. Podle svých slov od mládí nemalovala, ve škole neměla ani jedničku z kreslení.

Malovat začala až v Černém divadle pod vlivem svých kolegů výtvarníků, později spolupracovala na divadelních výpravách, dělala kulisy, malovala oponu a vytvořila celou výpravu k Modré pohádce v Bratislavě. Profesionálně začala malovat až od roku 1980. Vystavovala v mnoha zemích světa, například v Německu, Velké Británii, Španělsku, Monaku, Švýcarsku, Portugalsku, v současné době už vystavuje výhradně v České republice.

Ema Srncová je od roku 2010 čestnou občankou Prahy 4. Starostka čtvrté městské části Irena Michalcová (ANO 2011) blahopřála ve středu 20. října Emě Srncové k narozeninám a popřála jí hodně zdraví a tvůrčího elánu do dalších let.


Autor: TZ, red

Zdravotnický hackathon vyhrálo zařízení na automatické měření výdeje moči pacientů

22. listopadu 2021 v 11:59

Od pátku do neděle se v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) utkalo téměř 200 českých a zahraničních hackerů na akci European Health Hackathon 2021. Akce, jejímž cílem bylo během 48 hodin vytvořit inovace ve zdravotnictví, se konala fyzicky v IKEM...

Saunia má otevřeno i 17. listopadu

15. listopadu 2021 v 18:47

Saunové světy Saunia mají otevřeno i během státního svátku ve středu 17. listopadu. Týká se to také všech šesti pražských poboček: Galerie Butovice, Vivo! Hostivař, Westfield Chodov, Centrum Černý Most, Galerie Harfa a Centrum Krakov.

Další články
Nahoru