dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Milujte se a množte se: Ella dělala dlouho drahoty, Hannibala si připustila k tělu až tento týden
Pokud by Ella (na snímku je dole) zabřezla, mohla by se Zoo Praha dočkat svého prvního mláděte zhruba za půl roku. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Milujte se a množte se: Ella dělala dlouho drahoty, Hannibala si připustila k tělu až tento týden

Celkem tři měsíce trvalo, než v sobě Ella s Hannibalem našli zalíbení. Poprvé se tito mravenečníci velcí potkali ve výběhu trojské zoo na počátku listopadu. Od té doby proběhlo několik pokusů o jejich spojování, které začaly přinášet výsledky. Dvojice se tento týden poprvé pářila a to hned několikrát!

Samotnému páření předcházelo několikaměsíční oťukávání. Hannibal to neměl zpočátku vůbec jednoduché, protože je Ella větší než on, často ho tak při jeho pokusech o sblížení odháněla. Poprvé se nechala „přesvědčit“ tento týden.

Odhadnout, zdali dvouletá Ella mohla hned napoprvé zabřeznout, je velmi složité. Pro obě zvířata jde o jejich první páření, takže svou úlohu může hrát i určitá nezkušenost. Pokud by se ale opravdu podařilo, prvního mláděte by se Zoo Praha mohla dočkat zhruba za půl roku (březost mravenečníků trvá mezi 170 až 180 dny).

mravenecnici-clanek-nahled

V pražské zoo byli první mravenečníci chováni již od začátku 50. let, s přestávkou mezi roky 1982 a 1997. Ella s Hannibalem do zoo přišly v červnu 2014. Za tu dobu se bohužel nepodařilo mravenečníky rozmnožit. 


Další články
Nahoru