Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Elita národa skončila na záchytce

Oznámení o roztržce muže a ženy ve formě facek zavedlo 13. října ve večerních hodinách strážníky do vestibulu metra Dejvická. Po příchodu na místo hlídka nalezla dvě osoby, které mezi sebou vedly spor. Třetí osobu, která měla celý konflikt vyvolat a snažila se stanici opustit, se podařilo zadržet.

Z následně posbíraných informací si strážníci poskládali obrázek vypovídající o dvojici opilých mladíků, kteří vyvolali konflikt s neznámou ženou, odmítali zaplatit zakoupenou pizzu a neváhali rozdat rány nebo hodit zmíněným pokrmem.

Dvacetiletý agresor se po celou dobu zásahu choval arogantně, strážníky označil za policejní repliky, zatímco sebe za inteligenta. Já jsem elita národa, chodím na vysokou školu, jsem inteligent, můj táta je právník a dostanu vás k soudu – to jsou jen útržky z mladíkova projevu.

Celý příběh zakončil převoz dotyčného do protialkoholní záchytné stanice, kterému předcházela dechová zkouška s výslednou hodnotou přesahující dvě promile. Přestupky mladíka se nyní bude zabývat správní orgán.


Autor: Cen

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

Včera v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

Včera v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

Včera v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Další články
Nahoru