Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský sport

Eliška Klučinová dočkala zasloužené medaile v sedmiboji z Univerziády v Kazani

Na úterý 19. prosince pozvala Česká asociace univerzitního sportu největší hvězdy univerzitního sportu letošního roku na slavnostní předávání ocenění ČAUS, aby jim vyjádřila poděkování za úspěšnou reprezentaci na Zimních a Letních světových univerzitních hrách v Lake Placid 2023 a Chengdu 2021. Při této příležitosti byla dodatečně předána bronzová medaile také Elišce Klučinové, která ji získala po 10 letech od Univerziády po diskvalifikaci soupeřky.

Po 10 letech se Eliška Klučinová, po svatbě Pokorná, dočkala zasloužené medaile v sedmiboji z Univerziády v Kazani v roce 2013. Ze zlata se tehdy radovala domácí Tatyana Chernova, která však byla později diskvalifikována kvůli dopingu. FISU aktualizovalo výsledky ženského sedmiboje z Kazaně a zlato tak putovalo do Lotyšska Lauře Ikauniece, stříbro maďarce Gyorgyi Zsivoczky-Farkasové a česká rekordmanka a olympionička Klučinová se posunula na bronzovou příčku.

Elišku Pokornou doprovodil na předávání ocenění manžel hudebník Jan pokorný alias Pokáč. „Už jsem po takové době ani nedoufala, že se ke mně medaile dostane, mám z ní velkou radost. Nemám pro ni místo ve vitrínce, ale všechny medaile mám uložené pohromadě v krabici,” popsala s úsměvem Eliška Pokorná.

„Dozvěděla jsem se vlastně už asi před 8 lety, že jsem bronzová, takže překvapená jsem nebyla. Bylo to pro mě spíš příjemné setkání a zpestření mé mateřské dovolené. Byla jsem po dlouhé době zase mezi sportovci a studenty,” zhodnotila setkání a slavnostní akci ČAUS absolventka FTVS Univerzity Karlovy.

„Na závod jako takový ani na sportoviště v Kazani si nedokážu vzpomenout, ale na tu akci vzpomínám ráda. Byla to moje jediná univerziáda. Byla tam opravdu skvělá atmosféra, taková malá olympiáda. Užívala jsem si setkávání se studenty z jiných zemí, z jiných sportů. Ale už je to opravdu dávno,” vzpomínala Eliška Pokorná.

„Mám velkou radost z toho, že jsme dnes mohli po tak dlouhé době, díky dopingové kauze, předat v rámci slavnostního vyhodnocení nejlepších univerzitních sportovců České asociace univerzitního sportu za rok 2023 zaslouženou bronzovou sedmibojařskou medaili i Elišce Klučinové-Pokorné. Čtvrté místo na světě je sice krásné umístění, ale ta třešnička na pomyslném dortu v podobě medaile, tam vždy chybí. Získala ji na FISU Letní světové univerziádě 2013 v Kazani, kde český univerzitní tým dosáhl historicky nejlepšího výsledku od doby samostatné ČR a tímto se ještě navýšil celkový počet medailí na 18,” řekla předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová.Autor: Alo

Cirkusový workshop v KD Mlejn

Dnes ve 12:59

Láká vás vyzkoušet si s dětmi závěsnou akrobacii na šále, žonglování s nejrůznějšími žonglovátky jako jsou kruhy, míčky a kuželky nebo vás zajímá balanc na kouli, válci či rola-bolu? V neděli 10. března se v Praze 13 koná cirkusový workshop. Všemi disciplínami provedou naši zkušení...

Praha 1: Turnaj v nohejbalu trojic

29. února 2024 ve 12:08

Tradiční turnaj v nohejbalu trojic O pohár Prahy 1. Oblíbené klání se koná 16. března od 10 hodin v tělocvičně ZŠ Truhlářská.

Praha 6: na Kluzišti Vypich se bruslí do konce února

26. února 2024 v 09:44

Poslední den, kdy si moci na kluzišti klasicky zabruslit, bude ve čtvrtek 29. února. Led je podle organizátorů pořád v dobré kondici.

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Běžecká škola Prahy 4 slaví deset let

24. února 2024 v 08:20

V Praze 4 funguje Běžecká škola již deset let. Výročí oslaví závodem o pohár starosty městské části. Poběží se ve čtvrtek 4. dubna od 17 hodin.

Březnové plavání v bazénu Tyršova domu s Prahou 1

20. února 2024 v 11:39

Tradiční plavání s Prahou 1 se uskuteční 16. března od 14 hodin v bazénu Tyršova domu.

Praha 4 zajistí i letos dotované plavenky pro seniory a hendikepované

18. února 2024 v 10:41

Praha 4 podpoří i v letošním roce sportovní aktivity seniorů dotovanými vstupenkami (plavenkami), které mohou uplatnit v Plaveckém stadionu v Podolí. Rozhodla o tom ve středu 14. února rada městské části. Plavenky jsou určeny pro seniory starší 63 let a držitele průkazu ZTP s trvalým pobytem na...

RunCzech jde do jubilejní 30. sezony s řadou novinek

15. února 2024 v 10:22

Pořadatel běžeckých závodů RunCzech vstupuje do své jubilejní 30. sezony a má pro rok 2024 velké plány. Očekává letos například přes 100 tisíc přihlášených závodníků. I proto navýšil kapacitu pro 1/2Maraton Praha na 15 500 běžců. Nyní již vyprodaný závod, jehož běžecké pole průměrně tvoří více než...

Praha 1: Sport pro děti Na Františku

14. února 2024 v 07:54

Sportovní areál Na Františku pro děti a dospívající připravuje sportovní kroužky a letní sportovní kempy. V areálu se také až do února bruslí.

Poslední týden můžete bruslit na Letné

12. února 2024 ve 12:35

Na Letné se stále bruslí a kluziště bude v provozu do neděle 18. února, denně od 9 do 21 hodin.

Praha 1: Když fotbal pomáhá

5. února 2024 ve 12:40

Výstavu Jaromíra Bosáka najdete od 6. února na Malostranském náměstí.

Praha 1: Na Františku se bruslí i během jarních prázdnin

2. února 2024 v 06:40

Kluziště ve sportovním areálu Na Františku v Praze 1 je otevřeno i přes jarní prázdniny. Pokud to počasí dovolí, bude se bruslit a hrát hokej až do konce února.

Další články
Nahoru