dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Zpravodajství

Eliška Hašková Coolidge převezme Cenu Prahy 1

V úterý 28. února v 11 hodin bude na Staroměstské radnici předána Cena Prahy 1. Oceněnou se v tento den stane Eliška Hašková Coolidge.

Cena Prahy 1 slouží k veřejnému ocenění osobností, jež jsou v pozitivním smyslu spojeny s Městskou částí Praha 1. Přísluší za umělecká, vědecká a jiná významná díla. Návrhy na udělení ocenění jsou schvalovány Zastupitelstvem městské části Praha 1. Cenu Prahy 1 získali v minulých letech například fotograf Jiří Jírů, režisér Ladislav Smoček nebo umělkyně Anna Chromy.

„Je mi velkým potěšením předat Cenu Prahy 1 Elišce Haškové Coolidge. Je to první dáma etikety a velmi elegantní a noblesní dáma, která v současné době předává všechny své nabyté vědomosti a zkušenosti dál. Ať už jde o kurzy etikety, které vede pro dospělé, teenagery i děti. Nebo nabízí konzultace ohledně společenského chování, stolování, pohoštění, oblékání a celkového profesionálního vzhledu. Napomáhá také společenským i podnikatelským kontaktům mezi ČR a USA.,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Eliška Hašková Coolidge svou kariéru začala nástupem na prestižní Georgetown University School of Foreign Service v roce 1959. Obor diplomacie vystudovala s vyznamenáním. Profesní kariéru zahájila v Bílém domě, kde založila Kancelář prezidentských zpráv, jejímž úkolem je zajišťovat styk s veřejností, a jako její vedoucí pracovala 18 let jako zvláštní asistentka pěti amerických prezidentů.

V roce 2003 získala od Senátu ČR a rektora Karlovy univerzity ocenění Úspěšná česká žena ve světě. Napsala autobiografickou knihu „Pět amerických prezidentů česká babička a já“, která se stala bestsellerem, a je spoluautorkou dětské knihy Draka je lepší pozdravit, která vyšla v roce 2009 a která o rok později získala nejvyšší ocenění dětské literatury.

Eliška Hašková Coolidge se v současné době věnuje umění a managementu společenského chování a diplomatického a business protokolu. Vede kurzy etikety v češtině i angličtině pro veřejnost, banky, mezinárodní firmy, advokátní kanceláře a státní příslušníky. Dokonce i vyučuje etiketu dětem a teenagerům. Jako vnučka, dcera a manželka bankéřů paní Coolidge žila to, co dnes přednáší. Její kurzy etikety pocházejí z celoživotních zkušeností nabytých v business a diplomatických kruzích ve Washingtonu, New Yorku, Bostonu a v mnoha evropských a latinsko-amerických zemích.

Eliška Hašková Coolidge si 28. února převezme z rukou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého Cenu Prahy 1, kytici, skleněnou plaketu a finanční šek v hodnotě 50 000 korun, které první dáma etikety věnuje na projekt, jenž představí právě na předávání Ceny Prahy 1 na Staroměstské radnici.
 ehc-nahled


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru