dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Dětská Praha

Elfíkova cesta zpříjemní dětem cestu vlakem

České dráhy dokončují instalaci stolní hry Elfíkova cesta v 64 multifunkčních osobních vozech, ve kterých je vyhrazený oddíl pro cestující s dětmi. Moderní klimatizované vagóny jsou vybaveny větším rozkládacím stolem, na kterém je stolní hra umístěna. 

Na větších stolech lze také malovat a díky elektrickým zásuvkám lze během cesty neomezeně napájet notebooky nebo další elektronická zařízení cestujících, na kterých mohou nejmenší cestující sledovat například pohádkové příběhy.   

V současnosti je touto oblíbenou stolní hrou vybaveno skoro 80 vozů, což představuje několik stovek spojů denně od pendolin a expresů jezdících mezi Ostravou, Prahou a Chebem, přes vlaky railjet z Prahy přes Brno do Rakouska, až po obyčejné rychlíky z Prahy do Chebu, Českých Budějovic, z Prahy přes Vysočinu do Brna nebo z Brna do Ostravy.

České dráhy nabízejí cestujícím s dětmi řadu služeb, například vyhrazené oddíly. Ty jsou v současnosti dostupné v 379 dálkových vlacích všech kategorií.

V dalších 38 spojích najdou cestující s dětmi tzv. dětské kino. Tyto vozy jezdí například z Prahy přes Olomouc na Ostravsko nebo ve spojích railjet z Prahy do Brna a dále do Rakouska.

Více než 560 vozidel, které denně obsluhují několik tisíc spojů od regionálních osobních vlaků po dálkové expresy, je vybaveno také sklopným přebalovacím pultem pro cestující s kojenci a batolaty.

O víkendech pak jezdí z Prahy do Slaného i speciální vlak Cyklohráček s několika speciálními hracími vozy.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru