dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Elektrobusu v pražské MHD bude prodloužen testovací provoz minimálně o rok
Elektrobus SOR EBN 11 při loňském dni otevřených dveří ve vršovických garážích. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Elektrobusu v pražské MHD bude prodloužen testovací provoz minimálně o rok

Loni v září začalo v pražské MHD testování elektrobusu SOR EBN 11 v provozu s cestujícími. V Česku unikátní celoelektrický vůz si vede dobře, z pražských ulic by neměl zmizet ani na konci letních prázdnin.

„Vzhledem k dosavadním úspěšným výsledkům provozu elektrobusu předpokládáme prodloužení původně plánovaného ročního provozu minimálně o další rok,“ prozradil generální ředitel pražského dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Souběžně podle něj byly zahájeny přípravy dalšího rozšíření projektu elektrobusu i pro zatížené páteřní autobusové linky, kde budou klíčovými parametry vyšší kapacita pro cestující a plnohodnotný provoz i v náročném kopcovitém terénu.

V Česku unikátní celoelektrický vůz je bezemisní a vybaven elektrickým topením. V provozu je denně zhruba od 4:30 do 23:00 hodin. V pracovní dny jezdí na lince číslo 213, o víkendu na lince 163. Plnohodnotný provoz zvládl i v mrazivých dnech. Baterie jsou dobíjeny přes den v obratišti Želivského, v noci v garáži Hostivař.

Standardní dojezd elektrobusu s cestujícími se při využívání provozních přestávek pro nabíjení pohybuje v rozmezí 265 až 350 kilometrů. Aktuální jízdní řád na linkách číslo 163 a 213 naleznete na tomto odkazu.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru