Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražské krimi

Elektronický řidičák nestačí

V rozmezí 8 hodin se strážníci setkali dvakrát se stejnou ženou, která usedla za volant bez řidičského průkazu. Řidička, která jevila známky opilosti nebo požití jiné omamné či psychotropní látky, se navíc v obou případech odmítla podrobit testům.

Kolem půl jedenácté večer si autohlídka strážníků všimla osobního auta Audi, které porušilo v centru města, kousek od Staroměstského náměstí, dopravní značení. Už při vystupování řidičky z auta vše naznačovalo tomu, že by mohla být pod vlivem alkoholu či drog. Žena strážníkům předložila pouze občanský průkaz a k řidičskému uvedla, že ho má „jen“ elektronicky. Lustrací vyšlo najevo, že jej u sebe fyzicky mít nemůže, protože ho má blokovaný. Testu na alkohol se 39letá řidička opakovaně odmítla podrobit. Přivolaná hlídka státní policie posléze ženě další jízdu zakázala a strážníci přestupek v dopravě oznámili správnímu orgánu.

O osm hodin později si na Staroměstském náměstí strážník všiml vozidla Audi, které jelo velmi pomalu, a navíc kličkovalo ze strany na stranu. Za autem běžel muž a snažil se ho zastavit. Podle registrační značky strážník zjistil, že se jedná o vozidlo, které předešlou noc zastavili jeho kolegové z noční směny. Strážník pojal podezření, že by ho mohla řídit stejná osoba. Za volantem opět seděla žena. Ta odmítala stáhnout okénko, či z auta vystoupit a teprve po několikáté výzvě tak učinila. Pak už se opakoval v podstatě stejný scénář jako předešlý večer. Případ si převzali státní policisté a auto z důvodu překážky silničního provozu bylo odtaženo na odtahové parkoviště.
Autor: TZ, red

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

Včera v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Nářadí ve stavební buňce a nocleh ho zlákaly k noční návštěvě

2. listopadu 2021 v 15:58

Zvuk tříštícího se skla a tupé rány vycházející z nedalekého staveniště probudily obyvatele z ulice U Klikovky v Praze 5. Hlídka srážníků prošla na staveniště otevřenou bránou a zjistila světlo a pohyb ve stavební buňce.

Další články
Nahoru