Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské krimi

Elektronický řidičák nestačí

V rozmezí 8 hodin se strážníci setkali dvakrát se stejnou ženou, která usedla za volant bez řidičského průkazu. Řidička, která jevila známky opilosti nebo požití jiné omamné či psychotropní látky, se navíc v obou případech odmítla podrobit testům.

Kolem půl jedenácté večer si autohlídka strážníků všimla osobního auta Audi, které porušilo v centru města, kousek od Staroměstského náměstí, dopravní značení. Už při vystupování řidičky z auta vše naznačovalo tomu, že by mohla být pod vlivem alkoholu či drog. Žena strážníkům předložila pouze občanský průkaz a k řidičskému uvedla, že ho má „jen“ elektronicky. Lustrací vyšlo najevo, že jej u sebe fyzicky mít nemůže, protože ho má blokovaný. Testu na alkohol se 39letá řidička opakovaně odmítla podrobit. Přivolaná hlídka státní policie posléze ženě další jízdu zakázala a strážníci přestupek v dopravě oznámili správnímu orgánu.

O osm hodin později si na Staroměstském náměstí strážník všiml vozidla Audi, které jelo velmi pomalu, a navíc kličkovalo ze strany na stranu. Za autem běžel muž a snažil se ho zastavit. Podle registrační značky strážník zjistil, že se jedná o vozidlo, které předešlou noc zastavili jeho kolegové z noční směny. Strážník pojal podezření, že by ho mohla řídit stejná osoba. Za volantem opět seděla žena. Ta odmítala stáhnout okénko, či z auta vystoupit a teprve po několikáté výzvě tak učinila. Pak už se opakoval v podstatě stejný scénář jako předešlý večer. Případ si převzali státní policisté a auto z důvodu překážky silničního provozu bylo odtaženo na odtahové parkoviště.
Autor: TZ, red

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru