Dnes Čtvrtek - polojasno 26°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Elektronický řidičák nestačí

V rozmezí 8 hodin se strážníci setkali dvakrát se stejnou ženou, která usedla za volant bez řidičského průkazu. Řidička, která jevila známky opilosti nebo požití jiné omamné či psychotropní látky, se navíc v obou případech odmítla podrobit testům.

Kolem půl jedenácté večer si autohlídka strážníků všimla osobního auta Audi, které porušilo v centru města, kousek od Staroměstského náměstí, dopravní značení. Už při vystupování řidičky z auta vše naznačovalo tomu, že by mohla být pod vlivem alkoholu či drog. Žena strážníkům předložila pouze občanský průkaz a k řidičskému uvedla, že ho má „jen“ elektronicky. Lustrací vyšlo najevo, že jej u sebe fyzicky mít nemůže, protože ho má blokovaný. Testu na alkohol se 39letá řidička opakovaně odmítla podrobit. Přivolaná hlídka státní policie posléze ženě další jízdu zakázala a strážníci přestupek v dopravě oznámili správnímu orgánu.

O osm hodin později si na Staroměstském náměstí strážník všiml vozidla Audi, které jelo velmi pomalu, a navíc kličkovalo ze strany na stranu. Za autem běžel muž a snažil se ho zastavit. Podle registrační značky strážník zjistil, že se jedná o vozidlo, které předešlou noc zastavili jeho kolegové z noční směny. Strážník pojal podezření, že by ho mohla řídit stejná osoba. Za volantem opět seděla žena. Ta odmítala stáhnout okénko, či z auta vystoupit a teprve po několikáté výzvě tak učinila. Pak už se opakoval v podstatě stejný scénář jako předešlý večer. Případ si převzali státní policisté a auto z důvodu překážky silničního provozu bylo odtaženo na odtahové parkoviště.
Autor: TZ, red

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

Včera ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

Včera v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

Včera v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Na Andělu pobíhal muž ve spodním prádle

12. května 2022 v 19:19

Včera odpoledne řešila hlídka městské policie dezorientovaného polonahého muže, který na pěší zóně Anděl pobíhal jen ve spodním prádle a zmateně se motal po ulici. S hlídkou nespolupracoval, nereagoval na výzvy.

Požár v dílně způsobil milionovou škodu

12. května 2022 v 18:53

Jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve druhém stupni poplachu v Černokostelecké ulici v Praze 10. První jednotka na místě byla deset minut po 17. hodině, ve středu 11. května.

Sražená značka u přechodu pro chodce a patník. Řidič měl přes 1,7 promile

12. května 2022 v 18:48

Auta kličkujícího z pruhu do pruhu si všimli strážníci v Kbelské ulici. Při kontrole 55letého řidiče zaujala jejich pozornost poškozená přední kapota a levá strana vozu. Navíc řidičovy pohyby i způsob komunikace vykazovaly jasné známky požití alkoholu.

Nebezpečně na sdíleném skútru

9. května 2022 v 09:31

Nebezpečná a rychlá jízda doprovázená bezdůvodným troubením upoutala minulý týden kolem půl deváté večer pozornost projíždějící hlídky strážníků v Pařížské ulici. Na výzvu k zastavení řidič přidal plyn.

Po skončení hokeje za volant

30. dubna 2022 v 07:49

Z jízdního pruhu přes obrubník na tramvajový pás a zase zpět. Tento nestandardní způsob jízdy zaznamenala hlídka strážníků pár minut minulou sobotu po půlnoci v Sokolovské ulici a řidiče osobního auta za pomoci majáků zastavila.

Cizinec zaútočil pěstí na strážníka, skončil s pouty na rukou

27. dubna 2022 ve 12:43

Těsně před půlnocí v neděli projížděla autohlídka strážníků Václavským náměstím, kde si v horní části všimla strkanice několika mužů, která přecházela ve fyzické napadání. Strážníci ke skupince osob doběhli ve chvíli, kdy jeden z mužů pěstmi útočil na hlavu a horní polovinu těla...

Další články
Nahoru