Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Elektronický řidičák nestačí

V rozmezí 8 hodin se strážníci setkali dvakrát se stejnou ženou, která usedla za volant bez řidičského průkazu. Řidička, která jevila známky opilosti nebo požití jiné omamné či psychotropní látky, se navíc v obou případech odmítla podrobit testům.

Kolem půl jedenácté večer si autohlídka strážníků všimla osobního auta Audi, které porušilo v centru města, kousek od Staroměstského náměstí, dopravní značení. Už při vystupování řidičky z auta vše naznačovalo tomu, že by mohla být pod vlivem alkoholu či drog. Žena strážníkům předložila pouze občanský průkaz a k řidičskému uvedla, že ho má „jen“ elektronicky. Lustrací vyšlo najevo, že jej u sebe fyzicky mít nemůže, protože ho má blokovaný. Testu na alkohol se 39letá řidička opakovaně odmítla podrobit. Přivolaná hlídka státní policie posléze ženě další jízdu zakázala a strážníci přestupek v dopravě oznámili správnímu orgánu.

O osm hodin později si na Staroměstském náměstí strážník všiml vozidla Audi, které jelo velmi pomalu, a navíc kličkovalo ze strany na stranu. Za autem běžel muž a snažil se ho zastavit. Podle registrační značky strážník zjistil, že se jedná o vozidlo, které předešlou noc zastavili jeho kolegové z noční směny. Strážník pojal podezření, že by ho mohla řídit stejná osoba. Za volantem opět seděla žena. Ta odmítala stáhnout okénko, či z auta vystoupit a teprve po několikáté výzvě tak učinila. Pak už se opakoval v podstatě stejný scénář jako předešlý večer. Případ si převzali státní policisté a auto z důvodu překážky silničního provozu bylo odtaženo na odtahové parkoviště.
Autor: TZ, red

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru