Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Doprava

Elektrifikace autobusové linky 134 pokračuje

Návrh Prahy 4 na zavedení bateriového trolejbusu na Podolské nábřeží postoupil do další části a již byl schválen magistrátem.

Pražský dopravní podnik, který má elektrifikaci na starost, navrhuje propojení linky 134 s linkou 176, čímž by vznikla nová lukrativní linka a přímé spojení z Prahy 4 až na Strahov. Vzhledem ke značnému rozsahu nutných zásahů do území bude nezbytná oprava a stavební kultivace prostoru nynější smyčky a konečné v ulicích Podolská a Vodárenská.

„Elektrifikace autobusových linek přináší zejména snížení emisí CO2 z dopravy, snížení hlukové zátěže a v neposlední řadě lepší jízdní vlastnosti a komfort cestování v kopcovitém terénu,“ řekl radní Prahy 4 pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).


Autor: red

Skončila další etapa obnovy Střediska údržby Praha Jih

Dnes v 11:14

Před změnou jízdních řádů byla v uplynulých dnech dokončena a do užívání předána další etapa obnovy areálu Střediska údržby Praha Jih. Cílem je zajistit další rozvoj a dlouhodobě spolehlivý provoz celého areálu, ve kterém se provádí údržba regionálních i dálkových vlaků. ...

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Další články
Nahoru