Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Byznys

Elektrickou energii pro Ministerstvo zdravotnictví dodá Veolia Komodity

Veolia Komodity opět uspěla ve výběrovém řízení Ministerstva zdravotnictví na dodávku elektrické energie pro více než 40 subjektů spadajících pod ministerstvo v ročním objemu 470 milionů korun. 

„Jsem velmi rád, že i v dnešní těžké době se nám již potřetí podařilo uspět v náročném výběrovém řízení a stát se hrdým partnerem Ministerstva zdravotnictví, největších českých nemocnic, specializovaných klinik a řady dalších zdravotnických zařízení. Pro jejich spokojenost děláme již od roku 2020 maximum a snažíme se tak vytvořit optimální podmínky pro jejich mimořádně náročnou práci,“ řekl Reda Rahma, ředitel skupiny Veolia Energie

Nejlepší nabídka na trhu
I letos Veolia Komodity předložila nejlepší nabídku a obhájila tohoto významného zákazníka s ročním obratem 470 milionů korun. Konkurence předních hráčů na trhu přitom byla opravdu veliká. „Velmi si ceníme úspěchu ve výběrovém řízení, díky němuž bude spolupráce s naším nejvýznamnějším zákazníkem pokračovat i v roce 2022. Nepřetržité a spolehlivé dodávky elektrické energie jsou v této náročné době pro zdravotníky klíčové. Jsme hrdí na to, že můžeme v této věci pomoci a zabezpečit to nejlepší prostředí v nemocnicích i dalších zdravotnických zařízeních,“ dodal Pavel Luňáček, jednatel společnosti Veolia Komodity.

Výběrové řízení na dodávky elektrické energie v roce 2022 proběhlo formou online aukce na Českomoravské komoditní burze. Online aukce jsou u tohoto typu zákazníků dnes již standardem. Jedná se totiž o obrovské množství elektrické energie v ročním objemu 270 GWh.

Postupné nákupy optimalizují cenu
Pro nákupy elektrické energie využívá Ministerstvo zdravotnictví tzv. metodu postupných nákupů̊, kdy zákazník v průběhu roku nakupuje dle aktuálních cen na energetické́ burze a diverzifikuje tak riziko spatného nákupu. Výsledná́ cena je totiž váženým průměrem všech realizovaných nákupů̊.
Veolia Komodity tento způsob nákupu elektrické energie umožnuje nejen velkým institucím, ale i středním firmám od ročního objemu jedné́ gigawatthodiny, tedy přibližně jednoho milionu korun.

Náročné požadavky splněny
Celkový objem elektrické energie zahrnuje spotřebu více než 40 subjektů, z nichž každý má své specifické požadavky. Jedním z nich byla například garance zavírací ceny na energetické burze i pro nákupy v dalším pracovním dnu. Zákazník díky garanci může každý pracovní den do 8:30 nakoupit elektrickou energii za zavírací burzovní ceny v předchozím dni, což mu pomáhá optimalizovat nákupy.

„Jde o unikátní požadavek, se kterým jsme se dosud u žádného klienta nesetkali, ale díky našim zkušenostem a odborným znalostem jsme dokázali tomuto specifiku vyjít vstříc a nabídnout tu nejlepší cenu,“ doplnil Luňáček požadavky ministerstva, které bylo nutné v rámci výběrového řízení splnit. 

Unikátní postavení na trhu
Veolia Komodity je součástí skupiny Veolia Energie, předního českého výrobce a dodavatele tepla a elektrické energie a prvního nezávislého provozovatele sítě chladu na českém trhu.

„Jsme flexibilní́ a zároveň můžeme těžit z výhod silné́ skupiny Veolia Energie. Díky tomu se nám podařilo vybudovat unikátní postavení na českém energetickém trhu a úspěšně oslovovat velké státní́ instituce, průmyslové́ podniky i střední́ výrobní závody,” shrnuje důvody úspěchu Luňáček, jednatel společnosti Veolia Komodity, která ročně dodává více než 3 TWh energií.

Vybraní zákazníci Veolia Komodity
(subjekty zahrnuté do výběrového řízení)
Ministerstvo zdravotnictví
Státní zdravotní ústav, příspěvková organizace
Fakultní nemocnice Brno
Fakultní nemocnice Hradec Králové
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Ostrava
Fakultní nemocnice Plzeň
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Fakultní nemocnice v Motole
Fakultní Thomayerova nemocnice
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
Nemocnice Na Bulovce
Nemocnice Na Homolce


Autor: TZ, red

Tesco spustilo kampaň pro Online nákupy

14. května 2022 ve 13:04

Tesco spustilo novou kampaň „Nenechte se opít…“. Vzhledem k situaci na trhu s potravinami je smyslem kampaně Tesca zaměřit se na ceny u online nákupů formou srovnání cen s konkurenčním Rohlíkem. Výsledkem srovnávacích nákupů je úspora, kterou Tesco zákazníkům přináší u 37 produktů(1) ze...

Pražská strojírna uzavírá rok se ziskem

5. května 2022 v 08:09

Dceřiná společnost Dopravního podniku hlavního města Prahy Pražská strojírna zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2021. Komplikovaný rok sužovaný covidovými restrikcemi a nárůsty cen uzavřela s hospodářským výsledkem 43,6 mil. korun před zdaněním. 

Projekt Prahy 1 Corrency odstartoval, občané i podnikatelé se mohou nadále registrovat

4. května 2022 v 11:10

Radnice první městské části zahájila vlastní realizaci projektu Corrency, jehož cílem je podpořit jednotlivé živnostenské provozovny na území Prahy 1 a zároveň posílit koupěschopnost zdejších občanů. Dobrou zprávou je také to, že občané i živnostníci a podnikatelé, kteří to dosud nestihli, se...

V prvním kvartálu začalo podnikat 20 111 živnostníků. Téměř stejný počet ale podnikání ukončil

3. května 2022 v 10:39

Za první tři měsíce letošního roku prostřednictvím živnostenského oprávnění začalo podnikat 20 111 osob, což je o desetinu víc než ve stejném období roku 2021. Celkový počet podnikatelů – fyzických osob v ČR se ale zvýšil jen o 427 na 2 179 683. Aktuální přehled zveřejnila poradenská společnost...

DLA Piper asistovala skupině Karlín Group při společné investici do rezidenčních projektů s PPF Real Estate

2. května 2022 v 10:00

DLA Piper poskytovala právní poradenství skupině Karlín Group, přednímu českému developerovi rezidenčních a administrativních budov, při prodeji 50% podílu ve dvou rezidenčních projektech developerské společnosti PPF Real Estate.

Začal Huawei Global Analyst Summit

27. dubna 2022 ve 12:35

Odstartoval 19. ročník Huawei Global Analyst Summit v čínském Šen-čenu, kde zástupci technologického giganta Huawei seznámili návštěvníky s nejnovějšími průmyslovými trendy i svou představou zelenější budoucnosti. 

Falešné SMS zprávy se snaží vylákat platby za údajné nedoplatky, varuje innogy

27. dubna 2022 v 07:04

innogy varuje před podvodnými SMS, které se snaží vylákat platby za údajné nedoplatky energií. V posledních dvou dnech zajistila innogy několik pokusů o podvodné jednání formou rozesílání SMS a následné vymáhání falešných nedoplatků za dodávky energií. Jedná se zatím jen o několik případů, ale...

V prvním čtvrtletí vzniklo v Česku 7611 společností, o 416 méně než minulý rok

19. dubna 2022 ve 12:26

V březnu vzniklo v České republice 2 588 obchodních společností, o 66 méně než v únoru. Zároveň zaniklo 1 109 společností, tedy stejně jako o měsíc dříve. Během celého prvního čtvrtletí letošního roku potom vzniklo 7 611 obchodních společností, o 416 méně než o rok dříve. Současně zaniklo...

Po půl roce končí záchranný režim pro bývalé zákazníky Bohemia Energy

14. dubna 2022 v 08:27

V neděli 17. dubna uplyne pro bývalé zákazníky dodavatelů energií ze skupiny Bohemia Energy šestiměsíční ochranná lhůta, ve které si měli zvolit nového dodavatele plynu a uzavřít nové standardní smlouvy na dodávky plynu.

Další články
Nahoru