Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Ekonomickým ředitelem dopravního podniku se stal Pařízek, nahradil obviněného Augustína
Jiří Pařízek. Foto: Petr Hejna / DPP

Ekonomickým ředitelem dopravního podniku se stal Pařízek, nahradil obviněného Augustína

Vítězem otevřeného výběrového řízení na pozici ekonomického ředitele pražského dopravního podniku (DPP) se stal Jiří Pařízek, který včera nastoupil do své funkce. Informovala o tom mluvčí podniku Aneta Řehková.Ve funkci nahradil Mateje Augustína, který je obviněn v kauze Dozimetr, jež se týká korupce v DPP, uvedla ČTK.

Výběrové řízení bylo vypsáno v druhé polovině srpna. Přihlásilo se do něj celkem 23 zájemců, přičemž do finálního kola postoupili čtyři kandidáti.

Uchazeči o pozici ekonomického ředitele museli postupně zpracovat a odprezentovat případovou studii a představit své vize k tématům, které úzce souvisí s ekonomikou provozu veřejné dopravy a s přípravou rozpočtů společnosti velikosti DPP, dále absolvovat psychodiagnostické testy, bezpečnostní prověrku a finální hloubkový pohovor. 

Jiří Pařízek po většinu své pracovní kariéry působil na manažerských pozicích zaměřených na ekonomiku a personalistiku. Od roku 2015 až doposud pracoval v DPP jako vedoucí odboru Benefitů a péče o zaměstnance.

V letech 2012 až 2015 byl pražským radním pro oblast dopravy a současně předsedou výboru pro dopravu pražského zastupitelstva. Kromě toho byl od srpna 2011 členem, a od října 2012 do prosince 2014 také předsedou dozorčí rady DPP. 

V předchozím období po zhruba 16 let zastával pozici ekonomicko-personálního náměstka Divize Autobusy DPP a předtím pozici vedoucího odboru ekonomiky a hospodářské správy koncernového podniku Zemědělské zásobování a nákup. 

Svoji profesní kariéru začal v roce 1987 v koncernovém podniku ČKD Praha, kde pracoval do roku 1987 jako vedoucí odboru ekonomických informací a posléze jako vedoucí výrobní účtárny. Nový ekonomický ředitel DPP je absolventem fakulty řízení Vysoké školy ekonomické v Praze.


Autor: Jan Puci

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru