Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Ekonomickým ředitelem dopravního podniku se stal Pařízek, nahradil obviněného Augustína
Jiří Pařízek. Foto: Petr Hejna / DPP

Ekonomickým ředitelem dopravního podniku se stal Pařízek, nahradil obviněného Augustína

Vítězem otevřeného výběrového řízení na pozici ekonomického ředitele pražského dopravního podniku (DPP) se stal Jiří Pařízek, který včera nastoupil do své funkce. Informovala o tom mluvčí podniku Aneta Řehková.Ve funkci nahradil Mateje Augustína, který je obviněn v kauze Dozimetr, jež se týká korupce v DPP, uvedla ČTK.

Výběrové řízení bylo vypsáno v druhé polovině srpna. Přihlásilo se do něj celkem 23 zájemců, přičemž do finálního kola postoupili čtyři kandidáti.

Uchazeči o pozici ekonomického ředitele museli postupně zpracovat a odprezentovat případovou studii a představit své vize k tématům, které úzce souvisí s ekonomikou provozu veřejné dopravy a s přípravou rozpočtů společnosti velikosti DPP, dále absolvovat psychodiagnostické testy, bezpečnostní prověrku a finální hloubkový pohovor. 

Jiří Pařízek po většinu své pracovní kariéry působil na manažerských pozicích zaměřených na ekonomiku a personalistiku. Od roku 2015 až doposud pracoval v DPP jako vedoucí odboru Benefitů a péče o zaměstnance.

V letech 2012 až 2015 byl pražským radním pro oblast dopravy a současně předsedou výboru pro dopravu pražského zastupitelstva. Kromě toho byl od srpna 2011 členem, a od října 2012 do prosince 2014 také předsedou dozorčí rady DPP. 

V předchozím období po zhruba 16 let zastával pozici ekonomicko-personálního náměstka Divize Autobusy DPP a předtím pozici vedoucího odboru ekonomiky a hospodářské správy koncernového podniku Zemědělské zásobování a nákup. 

Svoji profesní kariéru začal v roce 1987 v koncernovém podniku ČKD Praha, kde pracoval do roku 1987 jako vedoucí odboru ekonomických informací a posléze jako vedoucí výrobní účtárny. Nový ekonomický ředitel DPP je absolventem fakulty řízení Vysoké školy ekonomické v Praze.


Autor: Jan Puci

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru