Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - jasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ekonomickým ředitelem dopravního podniku se stal Pařízek, nahradil obviněného Augustína
Jiří Pařízek. Foto: Petr Hejna / DPP

Ekonomickým ředitelem dopravního podniku se stal Pařízek, nahradil obviněného Augustína

Vítězem otevřeného výběrového řízení na pozici ekonomického ředitele pražského dopravního podniku (DPP) se stal Jiří Pařízek, který včera nastoupil do své funkce. Informovala o tom mluvčí podniku Aneta Řehková.Ve funkci nahradil Mateje Augustína, který je obviněn v kauze Dozimetr, jež se týká korupce v DPP, uvedla ČTK.

Výběrové řízení bylo vypsáno v druhé polovině srpna. Přihlásilo se do něj celkem 23 zájemců, přičemž do finálního kola postoupili čtyři kandidáti.

Uchazeči o pozici ekonomického ředitele museli postupně zpracovat a odprezentovat případovou studii a představit své vize k tématům, které úzce souvisí s ekonomikou provozu veřejné dopravy a s přípravou rozpočtů společnosti velikosti DPP, dále absolvovat psychodiagnostické testy, bezpečnostní prověrku a finální hloubkový pohovor. 

Jiří Pařízek po většinu své pracovní kariéry působil na manažerských pozicích zaměřených na ekonomiku a personalistiku. Od roku 2015 až doposud pracoval v DPP jako vedoucí odboru Benefitů a péče o zaměstnance.

V letech 2012 až 2015 byl pražským radním pro oblast dopravy a současně předsedou výboru pro dopravu pražského zastupitelstva. Kromě toho byl od srpna 2011 členem, a od října 2012 do prosince 2014 také předsedou dozorčí rady DPP. 

V předchozím období po zhruba 16 let zastával pozici ekonomicko-personálního náměstka Divize Autobusy DPP a předtím pozici vedoucího odboru ekonomiky a hospodářské správy koncernového podniku Zemědělské zásobování a nákup. 

Svoji profesní kariéru začal v roce 1987 v koncernovém podniku ČKD Praha, kde pracoval do roku 1987 jako vedoucí odboru ekonomických informací a posléze jako vedoucí výrobní účtárny. Nový ekonomický ředitel DPP je absolventem fakulty řízení Vysoké školy ekonomické v Praze.


Autor: Jan Puci

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

Včera v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

Včera v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru