dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Ekomotole, vrať nám skládku v Motole! Předání pozemku blokuje maličkost, dovolená jednatele
Ilustrační foto: ŠJů/ Wikimedia Commons

Ekomotole, vrať nám skládku v Motole! Předání pozemku blokuje maličkost, dovolená jednatele

Radnice Prahy 5 zašle další výzvu společnosti Ekomotol, aby jí předala zpět pozemek skládky v Motole. Ten měla pátá městská část dostat zpět již letos v květnu, dosud se tak nestalo.

Nájem firmě skončil k 31. květnu letošního roku. Dosud ji však i přes několik domluvených termínů radnici nepředala. „V červnu rada schválila odložení termínu do 21. července. Firma se ale omluvila, že pan jednatel je na dovolené," řekl mluvčí radnice Luděk Sefzig.

Nyní proto městská část zašle novou výzvu, v které uvádí, že skládku má firma předat co nejdříve po návratu jednatele z dovolené. Nejzazší termín pak radní stanovili do 15. srpna. Zda Praha 5 přistoupí k právním krokům, pokud do té doby k předání nedojde, její vedení ještě neřešilo.

„Radní o tom zatím nejednali, ale naši právníci problém neustále řeší," řekl mluvčí. Firma má pozemek o rozloze 15 hektarů pronajatý od roku 2004. Za nájem radnice inkasuje 100 korun ročně.

Smlouva byla uzavřena za vlády kontroverzního exstarosty Milana Jančíka. Skládka je nyní v havarijním stavu, je staticky narušena a je nutné ji sanovat. Kdo opravu zaplatí, není jasné.


Další články
Nahoru