dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
28°C
Zpravodajství

Ekologická likvidace infekční odpadu po narkomanech

Od 1. března funguje nový systém nakládání s injekčními jehlami a stříkačkami, které Městská policie hl. m. Prahy posbírá např. z dětských hřišť a jiných veřejných prostranství. 

Tento infekční odpad po narkomanech budou strážníci předávat společnosti SUEZ, následnou likvidaci bude hradit město.

Společnost SUEZ poskytne sběrné boxíky pro všechna hlídková vozidla MP Praha a při odevzdání „plného“ jim bude vydán prázdný. Stříkačky a jehly budou na sběrné místo předávány výhradně pracovníky MP Praha po předložení služebního průkazu.

Nová služba pomůže i útulkům pro opuštěná zvířata provozovaným Městskou policií, odkud bude společnost SUEZ odebírat jehly a stříkačky použité ve veterinárních ordinacích těchto zařízení.

Společnost SUEZ byla pro zajišťování této služby vybrána v otevřeném zadávacím řízení malého rozsahu, smlouva byla uzavřena na 3 roky s účinností od 1. března.

 


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru