dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Zpravodajství

Ekologická likvidace infekční odpadu po narkomanech

Od 1. března funguje nový systém nakládání s injekčními jehlami a stříkačkami, které Městská policie hl. m. Prahy posbírá např. z dětských hřišť a jiných veřejných prostranství. 

Tento infekční odpad po narkomanech budou strážníci předávat společnosti SUEZ, následnou likvidaci bude hradit město.

Společnost SUEZ poskytne sběrné boxíky pro všechna hlídková vozidla MP Praha a při odevzdání „plného“ jim bude vydán prázdný. Stříkačky a jehly budou na sběrné místo předávány výhradně pracovníky MP Praha po předložení služebního průkazu.

Nová služba pomůže i útulkům pro opuštěná zvířata provozovaným Městskou policií, odkud bude společnost SUEZ odebírat jehly a stříkačky použité ve veterinárních ordinacích těchto zařízení.

Společnost SUEZ byla pro zajišťování této služby vybrána v otevřeném zadávacím řízení malého rozsahu, smlouva byla uzavřena na 3 roky s účinností od 1. března.

 


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Včera ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru