Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

ECMO centrum VFN získalo prestižní ocenění

ECMO centrum Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) získalo jako jediné v ČR prestižní ocenění ELSO Award of Excellence. Zařadilo se tak mezi 50 nejlepších center na světě.

Organizace ELSO (Extracorporeal Life Support Organization) je mezinárodní nezisková organizace zastřešující činnost všech subjektů a zdravotnických zařízení zabývajících se systémy mimotělní podpory života. ECMO centrům na té nejvyšší úrovni kvality pak uděluje ocenění ELSO Award of Excellence. Hodnotí přitom klinickou činnost centra včetně kvality technického vybavení a komplementární péče, robustního systému kontroly kvality, zavedenou tréninkovou a edukační činnost, medicínské a technické dovednosti nebo například komunikaci a podporu pacientů a jejich rodin v kritické životní situaci.

Cílem je zajištění vysokého standardu zdravotnické péče s adekvátní erudicí ošetřujícího personálu, který zahrnuje lékaře, zdravotní sestry a perfuzionisty. Těžce či kriticky nemocným je tak garantována ta nejlepší možná praxe poskytování mimotělní podpory života založená na doporučeních a kvalitativních standardech organizace ELSO.

Na základě dosaženého skóre je ELSO Award of Excellence členěna na 3 kvalitativní úrovně. Silver (stříbrná úroveň) je cesta k dosažení certifikace, Gold (zlatá) představuje standardní úroveň a Platinum (platinová) pak tu nejvyšší možnou kvalitu poskytované péče. Ocenění je vydáváno na období 3 let, po kterém následuje proces recertifikace. ECMO centru VFN se díky velkému a dlouholetému úsilí všech zúčastněných podařilo získat nejvyšší platinové ocenění.
Autor: Cen

Praha 7 opravuje školní střechy

Dnes v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru