Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

ECMO centrum VFN získalo prestižní ocenění

ECMO centrum Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) získalo jako jediné v ČR prestižní ocenění ELSO Award of Excellence. Zařadilo se tak mezi 50 nejlepších center na světě.

Organizace ELSO (Extracorporeal Life Support Organization) je mezinárodní nezisková organizace zastřešující činnost všech subjektů a zdravotnických zařízení zabývajících se systémy mimotělní podpory života. ECMO centrům na té nejvyšší úrovni kvality pak uděluje ocenění ELSO Award of Excellence. Hodnotí přitom klinickou činnost centra včetně kvality technického vybavení a komplementární péče, robustního systému kontroly kvality, zavedenou tréninkovou a edukační činnost, medicínské a technické dovednosti nebo například komunikaci a podporu pacientů a jejich rodin v kritické životní situaci.

Cílem je zajištění vysokého standardu zdravotnické péče s adekvátní erudicí ošetřujícího personálu, který zahrnuje lékaře, zdravotní sestry a perfuzionisty. Těžce či kriticky nemocným je tak garantována ta nejlepší možná praxe poskytování mimotělní podpory života založená na doporučeních a kvalitativních standardech organizace ELSO.

Na základě dosaženého skóre je ELSO Award of Excellence členěna na 3 kvalitativní úrovně. Silver (stříbrná úroveň) je cesta k dosažení certifikace, Gold (zlatá) představuje standardní úroveň a Platinum (platinová) pak tu nejvyšší možnou kvalitu poskytované péče. Ocenění je vydáváno na období 3 let, po kterém následuje proces recertifikace. ECMO centru VFN se díky velkému a dlouholetému úsilí všech zúčastněných podařilo získat nejvyšší platinové ocenění.
Autor: Cen

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru