Dnes Pondělí - skorojasno 12°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 20. 5. 2024
Svátek má Zbyšek
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

ECMO centrum VFN získalo prestižní ocenění

ECMO centrum Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) získalo jako jediné v ČR prestižní ocenění ELSO Award of Excellence. Zařadilo se tak mezi 50 nejlepších center na světě.

Organizace ELSO (Extracorporeal Life Support Organization) je mezinárodní nezisková organizace zastřešující činnost všech subjektů a zdravotnických zařízení zabývajících se systémy mimotělní podpory života. ECMO centrům na té nejvyšší úrovni kvality pak uděluje ocenění ELSO Award of Excellence. Hodnotí přitom klinickou činnost centra včetně kvality technického vybavení a komplementární péče, robustního systému kontroly kvality, zavedenou tréninkovou a edukační činnost, medicínské a technické dovednosti nebo například komunikaci a podporu pacientů a jejich rodin v kritické životní situaci.

Cílem je zajištění vysokého standardu zdravotnické péče s adekvátní erudicí ošetřujícího personálu, který zahrnuje lékaře, zdravotní sestry a perfuzionisty. Těžce či kriticky nemocným je tak garantována ta nejlepší možná praxe poskytování mimotělní podpory života založená na doporučeních a kvalitativních standardech organizace ELSO.

Na základě dosaženého skóre je ELSO Award of Excellence členěna na 3 kvalitativní úrovně. Silver (stříbrná úroveň) je cesta k dosažení certifikace, Gold (zlatá) představuje standardní úroveň a Platinum (platinová) pak tu nejvyšší možnou kvalitu poskytované péče. Ocenění je vydáváno na období 3 let, po kterém následuje proces recertifikace. ECMO centru VFN se díky velkému a dlouholetému úsilí všech zúčastněných podařilo získat nejvyšší platinové ocenění.
Autor: Cen

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

Dnes v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

Včera ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

Včera ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

Včera v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

Včera v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Očkování zvířat osob bez domova

18. května 2024 v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Další články
Nahoru