Dnes Sobota - polojasno 11°C
Zítra Neděle - polojasno 14°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ve Žlutých lázních byl otevřen vánoční park, je v něm přes 300 světelných instalací
Vánoční park ve Žlutých lázních. Foto: DECOLED

Ve Žlutých lázních byl otevřen vánoční park, je v něm přes 300 světelných instalací

V podolském areálu Žluté lázně byl dnes otevřen vánoční park s názvem Světla vyprávějí… Je v něm přes 300 světelných instalací vytvořených z téměř 400 tisíc úsporných led diodových žárovek. Diváci budou až do konce roku procházet světelnou expozicí plnou zvířat z českých lesů a parků, ale také výjevů z pražských ulic či vánočních symbolů. Park leze navštívit denně od 16 do 20 hodin. O projektu informovala Hana Tietze, mluvčí společnosti Taiko, provozovatele areálu Žluté lázně.

Expozice nabízí scénicky ztvárněný svět, připomínající ve formě 2D i 3D světelných dekorací vánoční příběh a kouzelný kraj vytvořený motivy s odkazem na symboly Prahy.

V areálu připravili dekoratéři celkem 311 světelných instalací, které díky tvaru led diody rozprostírají světlo do prostoru a celkově mají minimální spotřebu. Dekorace pouze v bílých barvách, zejména teplé bílé, svítí díky 40 tisícům metrů kabelů.

projekt-svetla-vypraveji-ve-zlutych-laznich-1 Ve vánočním parku se objeví zvířata z českých lesů a parků jako jsou koloušci, holuby, rackové, orel či labutě, které se navíc předvedou i s animací za doprovodu úryvku Smetanovy skladby Má vlast.

Tvory doplní symboly Prahy a české státnosti, jako je silueta koruny, fontána a světelný lev. Chybět nebudou typické vánoční motivy – například krystaly, zvony, světelné brány, hvězdy, vločky, anděl či koule.

„Spotřeba světelné expozice s ohledem na maximálně úsporné led diody a použití nízkovoltových systémů je poměrně zanedbatelná,“ uvedla Eva Poláčková, jednatelka společnosti DECOLED. Vánoční park ve Žlutých lázních má spotřebu 8 kW na hodinu. Spotřeba elektřiny tak na jeden otevírací den podle Poláčkové vyjde zhruba na 200 korun.

projekt-svetla-vypraveji-ve-zlutych-laznich „Nabízíme návštěvníkům areálu krásnou procházku vánočním příběhem na břehu Vltavy v úchvatných svátečních kulisách,“ sdělil Libor Votruba, jednatel společnosti Taiko.

Součástí parku je také naučná stezka především pro děti s vánočním kvízem o hodnotné ceny, která je připravená v rámci platformy iHřiště a vede celou expozicí. V době adventu mohou návštěvníci přijít také na doprovodný vánoční program a do Žlutých lázní bude jezdit svátečně vyzdobená tramvaj a loď.

Vstupné stojí pro dospělého 200 korun, za dítě od tří do patnácti let se platí 150 korun. Rodinné vstupné stojí 600 korun. Od 26. listopadu budou dospělí platit 250 korun, děti 200 korun a rodinné vstupné bude za 800 korun. 


Autor: puc

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Dnes v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Dnes v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Další články
Nahoru