Dnes Sobota - jasno 21°C
Zítra Neděle - jasno 22°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Ve Žlutých lázních byl otevřen vánoční park, je v něm přes 300 světelných instalací
Vánoční park ve Žlutých lázních. Foto: DECOLED

Ve Žlutých lázních byl otevřen vánoční park, je v něm přes 300 světelných instalací

V podolském areálu Žluté lázně byl dnes otevřen vánoční park s názvem Světla vyprávějí… Je v něm přes 300 světelných instalací vytvořených z téměř 400 tisíc úsporných led diodových žárovek. Diváci budou až do konce roku procházet světelnou expozicí plnou zvířat z českých lesů a parků, ale také výjevů z pražských ulic či vánočních symbolů. Park leze navštívit denně od 16 do 20 hodin. O projektu informovala Hana Tietze, mluvčí společnosti Taiko, provozovatele areálu Žluté lázně.

Expozice nabízí scénicky ztvárněný svět, připomínající ve formě 2D i 3D světelných dekorací vánoční příběh a kouzelný kraj vytvořený motivy s odkazem na symboly Prahy.

V areálu připravili dekoratéři celkem 311 světelných instalací, které díky tvaru led diody rozprostírají světlo do prostoru a celkově mají minimální spotřebu. Dekorace pouze v bílých barvách, zejména teplé bílé, svítí díky 40 tisícům metrů kabelů.

projekt-svetla-vypraveji-ve-zlutych-laznich-1 Ve vánočním parku se objeví zvířata z českých lesů a parků jako jsou koloušci, holuby, rackové, orel či labutě, které se navíc předvedou i s animací za doprovodu úryvku Smetanovy skladby Má vlast.

Tvory doplní symboly Prahy a české státnosti, jako je silueta koruny, fontána a světelný lev. Chybět nebudou typické vánoční motivy – například krystaly, zvony, světelné brány, hvězdy, vločky, anděl či koule.

„Spotřeba světelné expozice s ohledem na maximálně úsporné led diody a použití nízkovoltových systémů je poměrně zanedbatelná,“ uvedla Eva Poláčková, jednatelka společnosti DECOLED. Vánoční park ve Žlutých lázních má spotřebu 8 kW na hodinu. Spotřeba elektřiny tak na jeden otevírací den podle Poláčkové vyjde zhruba na 200 korun.

projekt-svetla-vypraveji-ve-zlutych-laznich „Nabízíme návštěvníkům areálu krásnou procházku vánočním příběhem na břehu Vltavy v úchvatných svátečních kulisách,“ sdělil Libor Votruba, jednatel společnosti Taiko.

Součástí parku je také naučná stezka především pro děti s vánočním kvízem o hodnotné ceny, která je připravená v rámci platformy iHřiště a vede celou expozicí. V době adventu mohou návštěvníci přijít také na doprovodný vánoční program a do Žlutých lázní bude jezdit svátečně vyzdobená tramvaj a loď.

Vstupné stojí pro dospělého 200 korun, za dítě od tří do patnácti let se platí 150 korun. Rodinné vstupné stojí 600 korun. Od 26. listopadu budou dospělí platit 250 korun, děti 200 korun a rodinné vstupné bude za 800 korun. 


Autor: puc

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru