Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Ve Žlutých lázních byl otevřen vánoční park, je v něm přes 300 světelných instalací
Vánoční park ve Žlutých lázních. Foto: DECOLED

Ve Žlutých lázních byl otevřen vánoční park, je v něm přes 300 světelných instalací

V podolském areálu Žluté lázně byl dnes otevřen vánoční park s názvem Světla vyprávějí… Je v něm přes 300 světelných instalací vytvořených z téměř 400 tisíc úsporných led diodových žárovek. Diváci budou až do konce roku procházet světelnou expozicí plnou zvířat z českých lesů a parků, ale také výjevů z pražských ulic či vánočních symbolů. Park leze navštívit denně od 16 do 20 hodin. O projektu informovala Hana Tietze, mluvčí společnosti Taiko, provozovatele areálu Žluté lázně.

Expozice nabízí scénicky ztvárněný svět, připomínající ve formě 2D i 3D světelných dekorací vánoční příběh a kouzelný kraj vytvořený motivy s odkazem na symboly Prahy.

V areálu připravili dekoratéři celkem 311 světelných instalací, které díky tvaru led diody rozprostírají světlo do prostoru a celkově mají minimální spotřebu. Dekorace pouze v bílých barvách, zejména teplé bílé, svítí díky 40 tisícům metrů kabelů.

projekt-svetla-vypraveji-ve-zlutych-laznich-1 Ve vánočním parku se objeví zvířata z českých lesů a parků jako jsou koloušci, holuby, rackové, orel či labutě, které se navíc předvedou i s animací za doprovodu úryvku Smetanovy skladby Má vlast.

Tvory doplní symboly Prahy a české státnosti, jako je silueta koruny, fontána a světelný lev. Chybět nebudou typické vánoční motivy – například krystaly, zvony, světelné brány, hvězdy, vločky, anděl či koule.

„Spotřeba světelné expozice s ohledem na maximálně úsporné led diody a použití nízkovoltových systémů je poměrně zanedbatelná,“ uvedla Eva Poláčková, jednatelka společnosti DECOLED. Vánoční park ve Žlutých lázních má spotřebu 8 kW na hodinu. Spotřeba elektřiny tak na jeden otevírací den podle Poláčkové vyjde zhruba na 200 korun.

projekt-svetla-vypraveji-ve-zlutych-laznich „Nabízíme návštěvníkům areálu krásnou procházku vánočním příběhem na břehu Vltavy v úchvatných svátečních kulisách,“ sdělil Libor Votruba, jednatel společnosti Taiko.

Součástí parku je také naučná stezka především pro děti s vánočním kvízem o hodnotné ceny, která je připravená v rámci platformy iHřiště a vede celou expozicí. V době adventu mohou návštěvníci přijít také na doprovodný vánoční program a do Žlutých lázní bude jezdit svátečně vyzdobená tramvaj a loď.

Vstupné stojí pro dospělého 200 korun, za dítě od tří do patnácti let se platí 150 korun. Rodinné vstupné stojí 600 korun. Od 26. listopadu budou dospělí platit 250 korun, děti 200 korun a rodinné vstupné bude za 800 korun. 


Autor: puc

K chodovskému obchodnímu centru se vrací kluziště s ledovým barem

Včera ve 21:15

Netradiční kluziště bude možné od prosince do konce ledna navštívit v parku u obchodního centra Westfield Chodov. Ledová plocha se rozkládá na ploše přes 600 metrů čtverečních. Opět je připravený Ice Bar, který nabízí občerstvení přímo z ledové plochy.

Sousedské koledování v Centrálním parku

Včera ve 21:11

Praha 13 zve v neděli 4. prosince na Sousedské koledování, které bude spojeno se slavnostním rozsvícením betlému.

Giving Tuesday na náměstí Míru

Včera v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

Vánoční setkání se Sportovním klubem vozíčkářů v Praze 1

Včera v 09:28

V úterý 6. prosince se koná Vánoční setkání pro Sportovní klub vozíčkářů v Jindřišském dvorku.

Praha 11: Vánoční jarmark

Včera v 07:54

KC Mezi Domy zve v sobotu 3. prosince od 10 do 17 hodin na Vánoční Jarmark. Nakoupíte originální rukodělné dárky a drobnosti.

Squatteři obsadili budovu v Praze 10, po dohodě odešli

27. listopadu 2022 v 11:32

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty včera obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum.

J. J. Ryba: Česká mše Vánoční – Hej Mistře a koledy

27. listopadu 2022 v 09:50

Zpěvácký spolek Hlahol zve v neděli 18. prosince v 15 a v 17 hodin na Vánoční koncerty J. J. Ryba: Česká mše Vánoční – Hej Mistře a koledy do Velkého sálu Pražského Hlaholu na Masarykově nábřeží na Starém Městě.

Další články
Nahoru