dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražský život

E-aukce na nákup energií budí zájem veřejnosti

V Praze 6 je podepsáno do e-Aukce na nákup elektřiny a plynu už 180 smluv. Zájemců jsou stovky. Díky aukci dostanou lidé možnost odebírat energie za výhodné ceny.

Lidé se mohou hlásit ještě nadcházející pondělí a úterý od 10 do 18 hodin ve Skleněném paláci na náměstí Svobody 6. Historicky první e-Aukce uskuteční 30. dubna.

„Zájem lidí o levnější energie je ze stovek dotazů a podepsaných smluv zcela jasný. Očekáváme, že na příští týden přijdou další stovky zájemců. Čím více domácností se totiž do e-Aukce přihlásí, tím vyšší je pravděpodobnost dosažení nižší ceny," uvedl místostarosta Prahy 6 Petr Ayeboua. 

Za účast se neplatí

"Do e-Aukce se můžou hlásit opravdu všechny šestkové domácnosti, kterých je odhadem 44 tisíc. Zejména senioři mohou tímto způsobem výrazně snížit své náklady na energie a ušetřit,“ pokračoval Petr Ayeboua.

Veškeré informace k této e-Aukci najdou také na internetových stránkách www.praha6.cz, www.senior6.cz. Za přihlášku, její zpracování i samotnou účast v e-Aukci nebudou občané Prahy 6 hradit žádné poplatky.

Organizátor zajistí občanům po e-Aukci podpis smlouvy s vítězným dodavatelem a její předání. Ten na základě zplnomocnění od občanů zajistí výpověď u stávajícího dodavatele. Vítězný dodavatel poté zahájí dodávku elektřiny, či zemního plynu.


Autor: Mojmír Kadeřábek
Další články
Nahoru