Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Džungle, která nespí. Botanická zahrada zve na večerní procházky skleníkem Fata Morgana
Skleník Fata Morgana po setmění. Foto: BZHMP

Džungle, která nespí. Botanická zahrada zve na večerní procházky skleníkem Fata Morgana

Trojská botanická zahrada i na letošní zimu připravila pro své návštěvníky večerní komentované procházky setmělými prostory skleníku Fata Morgana, nazvané Džungle, která nespí. Informovala o tom mediální zástupkyně zahrady Darina Miklovičová.

Noční prohlídka expozice podle ní poskytuje zcela jiný zážitek než ve dne. Některé druhy rostlin totiž rozkvétají právě za tmy a omamně voní, skleníkem se nese koncertování tropických žabek.

Na výpravu noční džunglí se návštěvníci mohou vypravit od 21. ledna do konce února, a to vždy v pátek a v sobotu ve čtyřech skupinách postupně od 18 až do 20 hodin. Každá prohlídka trvá přibližně jednu hodinu.

Dospělí zaplatí za prohlídku v rámci programu Džungle, která nespí 250 korun, děti od 6 do 15 let 150 korun. V jedné skupině je místo maximálně pro 20 osob a vzhledem k šířce cestiček ve skleníku není možné prohlídku absolvovat s kočárkem.

Místo na prohlídku je třeba si předem rezervovat. Rezervační formulář a další informace jsou na www.botanicka.cz. V případě příznivé epidemiologické situace se večerní prohlídky ve skleníku Fata Morgana uskuteční i v březnu.

Návštěvníci se seznámí s rostlinami suchých tropů a subtropů, projdou se nížinným deštným lesem, kde mezi vzrostlými stromy a palmami mohou obdivovat kvetoucí begonie a orchideje, a svou pouť zakončí v části, která představuje flóru vysokých hor Jižní Ameriky, Asie i subtropické Afriky.

Fata Morgana ani po setmění neusíná, naopak pulzuje životem, tajemnými vůněmi a zvuky. „Večerní prohlídky pořádáme již několik let a každoročně využije příležitosti vydat se do expozic po setmění okolo dvou tisíc návštěvníků,“ sdělil Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.


Autor: puc

Psí den s Prahou 13 v Centrálním parku

Dnes v 18:32

Oblíbená akce v Centrálním parku Prahy 13 se koná v sobotu 21. května. Ani letos nebude chybět psí dostih, sraz ras, pokus o překonání rekordu ve skoku do výšky a další.

Praha 5 podporuje protidrogovou prevenci. REVOLUTION TRAIN dorazil na Smíchovské nádraží

Dnes v 17:40

Praha 5 podpořila projekt Nadačního fondu NOVÉ ČESKO pro základní školy. Multimediální vlaková souprava REVOLUTION TRAIN dorazila na Smíchovské nádraží, kde byl představen vzdělávací program zaměřený na primární protidrogovou prevenci. Za dva dny zhlédlo program 493 dětí...

Den dětí v Praze 9

Dnes ve 12:51

Pohádkové království, nafukovací atrakce, dikohrátky nebo Kašpárek v pekle. Praha 9 zve na Den dětí.

Den dětí v knihovně na Lužinách

Dnes v 09:26

Oslavit Den Dětí můžete v knihovně na Lužinách. Budou se vyrábět masky, soutěžit a hrát si celý den.

Pohádkový dětský den v Centrálním parku

Včera v 15:01

Královna Madlénka, král králíků, čarodějův učeň nebo velká ninja dráha. Praha 13 připravila dětem Dětský den.

Sousedské setkání se starostou na Čapadle

Včera v 11:26

Podpořit školní hudební talenty a užít si jedinečnou odpočinkovou zónu s krásnými výhledy můžete zítra mezi 17. a 19. hodinou.

Letenský muzejní den

Včera v 11:15

Národní zemědělské muzeum každoročně slaví Mezinárodní den muzeí. Vstup do všech expozic a výstav je v tento den, 18. května, zdarma.

Putovní výstavu o českém velikánovi Ludvíku Očenáškovi najdete v Praze 5

Včera v 09:39

Praha 5 ve spolupráci s Litevským velvyslanectvím společně vytvořili unikátní vzdělávací projekt, zaměřený na osobnost Ludvíka Očenáška, jehož pamětní deska se nachází na budově Litevského velvyslanectví.

Další články
Nahoru