Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Džungle, která nespí. Botanická zahrada zve na večerní procházky skleníkem Fata Morgana
Skleník Fata Morgana po setmění. Foto: BZHMP

Džungle, která nespí. Botanická zahrada zve na večerní procházky skleníkem Fata Morgana

Trojská botanická zahrada i na letošní zimu připravila pro své návštěvníky večerní komentované procházky setmělými prostory skleníku Fata Morgana, nazvané Džungle, která nespí. Informovala o tom mediální zástupkyně zahrady Darina Miklovičová.

Noční prohlídka expozice podle ní poskytuje zcela jiný zážitek než ve dne. Některé druhy rostlin totiž rozkvétají právě za tmy a omamně voní, skleníkem se nese koncertování tropických žabek.

Na výpravu noční džunglí se návštěvníci mohou vypravit od 21. ledna do konce února, a to vždy v pátek a v sobotu ve čtyřech skupinách postupně od 18 až do 20 hodin. Každá prohlídka trvá přibližně jednu hodinu.

Dospělí zaplatí za prohlídku v rámci programu Džungle, která nespí 250 korun, děti od 6 do 15 let 150 korun. V jedné skupině je místo maximálně pro 20 osob a vzhledem k šířce cestiček ve skleníku není možné prohlídku absolvovat s kočárkem.

Místo na prohlídku je třeba si předem rezervovat. Rezervační formulář a další informace jsou na www.botanicka.cz. V případě příznivé epidemiologické situace se večerní prohlídky ve skleníku Fata Morgana uskuteční i v březnu.

Návštěvníci se seznámí s rostlinami suchých tropů a subtropů, projdou se nížinným deštným lesem, kde mezi vzrostlými stromy a palmami mohou obdivovat kvetoucí begonie a orchideje, a svou pouť zakončí v části, která představuje flóru vysokých hor Jižní Ameriky, Asie i subtropické Afriky.

Fata Morgana ani po setmění neusíná, naopak pulzuje životem, tajemnými vůněmi a zvuky. „Večerní prohlídky pořádáme již několik let a každoročně využije příležitosti vydat se do expozic po setmění okolo dvou tisíc návštěvníků,“ sdělil Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.


Autor: puc

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru