Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dýmovník, Uličník, Pejskomilka, Kávovník. Kampaň s divnolidmi v MHD budí vášně
Tramvaje na Malostranském náměstí. Foto: Jan Puci

Dýmovník, Uličník, Pejskomilka, Kávovník. Kampaň s divnolidmi v MHD budí vášně

V zájmu zlepšení cestování a vzájemného chování cestujících i řidičů spustila Ropid, která plánuje pražskou MHD, osvětovou kampaň „PIDikrůček pro lepší cestování MHD“, která ukazuje na „divnolidech“ některé typické situace a nešvary, s nimiž se setkáváme na cestách veřejnou dopravou. Informoval o tom mluvčí organizace Filip Drápal.

Kampaň poukazuje hlavně na nutnost vzájemné ohleduplnosti a dodržování přepravních podmínek pro bezproblémové a co nejpříjemnější cesty Pražskou integrovanou dopravou.

Postupně je prostřednictvím sociálních sítí PID i dalších spolupracujících organizací publikováno šest videí na téma nástup s kočárkem, přeprava psů, kouření na zastávkách a ve vozech, držení se za jízdy, hlasité telefonování a blokování dveří pro nástup a výstup.

Hlavním hrdinou videospotů je nový hlas Pražské integrované dopravy herec Jan Vondráček, který cestující provází jednotlivými situacemi jako behaviorální specialista PIDiatr Mh.D. Blaž Vršnik. Videa vznikla prostřednictvím HOFO Production v režii scénáristy a režiséra Štěpána Zálešáka.

„V této kampani, která má na sociálních sítích velký ohlas a která vzbuzuje mnohdy vášnivé diskuze, bychom rádi pokračovali zpracováním dalších takových situací,“ sdělil Drápal.

Anketa

Setkáváte se často v pražské MHD s nevhodným chováním ostatních cestujících?

92%
(92%)
8%
(8%)
„V Praze máme jednu z nejkvalitnějších a nejdostupnějších MHD na světě. Ke své cestě do práce, za kulturou, nebo třeba na rande ji denně využívá 52 procent Pražanů. Byla by ohromná škoda, kdyby si čas strávený v dopravním prostředku mezi sebou lidé kazili zbytečnými nešvary, nebo se k sobě nechovali ohleduplně. Proto se snažíme na tyto situace upozorňovat formou osvětové kampaně a předcházet jim, mnozí si své nevhodné chování, totiž často vůbec neuvědomují,” řekl 1. náměstek primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib (Piráti).

„Osvětovou kampaň kromě obecných informací, čím a jak správně cestovat, doprovází série 10 ilustrací od Kateřiny Perglové, se kterými se mohou cestující již nyní setkávat ve vozech tramvají nebo na zastávkách,“ sdělil ředitel Ropidu Petr Tomčík.

Hrdiny této kampaně jsou karikatury největších „výtečníků“ nazvané Dýmovník popelavý, Halasnice štěbatavá, Střemhlavník uběhaný, Podlahovrt netečný, Nástupištník lemovaný, Pejskomilka dobrotivá, Dveřník překážkový, Otesánek všežravý, Uličník dvojsedavý a Kávovník nedospalý.

„Každý z těchto zvláštních živočišných druhů se právě vyznačuje jedním z nešvarů, bez kterých by cestování veřejnou dopravou bylo mnohem příjemnější,“ dodal Drápal.


Autor: Jan Puci

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Praha 6: Setkání na téma dopravy ve Vokovicích

1. června 2024 v 10:54

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve zájemce z řad veřejnosti na společné jednání na téma dopravy ve Vokovicích.

Další články
Nahoru