dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Dvounohá přerostlá zvířata v centru Prahy končí, plyšový žralok doplaval
Žralok na Václavském náměstí láká kolemjdoucí na rybí pedikůru ve výloze masážního studia. Foto: archiv

Dvounohá přerostlá zvířata v centru Prahy končí, plyšový žralok doplaval

Rada městské části Praha 1 schválila připomínky k návrhu novely nařízení hlavního města Prahy, kterým se zakazuje reklama šířená na veřejně přístupných místech mimo provozovnu. Radnice tak reagovala na otevření připomínkového řízení. Proces zahájila metropole a na jeho konci by mělo nastat zásadní zpřísnění různých forem reklamy, jejího šíření a umisťování v Pražské památkové rezervaci.

„Zúročili jsme zkušenosti ze svého letitého boje s černou reklamou na území Prahy 1. Tato reklama byla dosud téměř nepostihnutelná. Novela by mohla začít platit do konce letošního roku,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Změny by se měly týkat zejména centrální části města, která je kulturním dědictvím UNESCO. Usnesení reaguje na aktuální vývoj i formy reklamy, která dle odborníků i veřejnosti dehonestuje historické kulisy a krásu Prahy.

„Osobně jsem nejvíce potěšen, že se novela kromě zákazu letákové reklamy věnuje mimo jiné také zákazu šířené reklamy formou různých převleků a obleků. Nad všechny vystupuje plyšový žralok z rohu Staroměstského náměstí a Celetné ulice. Dosud nebylo mechanismu, jak takové nevkusné reklamě udělat přítrž,“ doplnil starostu jeho zástupce Daniel Hodek (ČSSD), do jehož kompetencí patří oblast životního prostředí. V historickém centru je běžné potkat brigádníka převlečeného do různých zvířat a propagující určitý podnik či službu.

Součástí novely je mimo jiné stanovení poměru reklamní plochy na lešení vůči celkové ploše lešení nebo doplnění komunikačních médií, kterými nesmí být šířena reklama na veřejně přístupných prostranstvích. Jde především o brožury, katalogy i jiné obdobné tištěné propagační předměty. V případě reklamy na lešení nesmí reklamní sdělení překročit 20 % z celkové plochy zakrytého lešení.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru