dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Dvoumetrový šílenec uniká: zmlátil prodavače, servírce vyrazil zuby, zkopal ženu na chodníku
Hledaný nasilník (vlevo) ve večerce chvíli před útokem na prodavače. Foto: Policie ČR

Dvoumetrový šílenec uniká: zmlátil prodavače, servírce vyrazil zuby, zkopal ženu na chodníku

Od pětadvacátého února pátrají kriminalisté po brutálním lupiči, který zaútočil celkem třikrát během třech hodin. Poprvé toho dne lupič zaútočil ve večerce ve Štúrově ulici. Tam se nejprve tvářil jako běžný zákazník, který si chce koupit několik lahví alkoholu. V násilníka se změnil až tehdy, když vietnamský prodavač (38 let) otevřel pokladnu.

V tu chvíli zákazník zaútočil několika údery pěstí do obličeje muže za pultem ve snaze získat veškerou finanční hotovost. Poškozenému se naštěstí podařilo utéct ven z prodejny, kde začal volat o pomoc. Na to konto lupič z prodejny utekl bez zisku jediné koruny. I tak ale svým řáděním způsobil škodu na zboží za patnáct tisíc korun.

Podruhé zaútočil o tři čtvrtě hodiny později ve stejné ulici, tentokrát ale v čínské restauraci. Zde už byl o poznání „úspěšnější“. Po té, co zmlátil vietnamsky hovořící servírku (42 let), které krom jiného vyrazil několik zubů, uloupil z pokladny 45 000 korun a utekl.

Potřetí zaútočil chvíli před devatenáctou hodinou v Libušské ulici. Zde na chodníku napadl nic netušící ženu (38), kterou chvíli před tím sledoval. Poškozenou nejprve uchopil zezadu kolem krku a srazil jí na zem. Tam napadenou popadl za hlavu, se kterou jí několikrát praštil o chodník.

Přečtěte si také: Muž, který surově napadal ženy v Praze, byl zadržen a obviněn. Hledají se další poškozené

Poté začal lomcovat a házet s celým jejím tělem zprava do leva, mlátit jí hlava nehlava pěstí a kopat do ní. Byť celá tato situace netrvala podle kamerových záběrů možná ani minutu, poškozené musela připadat jako celá věčnost.

Útočník od násilí upustil až ve chvíli, kdy se zmocnil její kabelky, ve které měla dva mobilní telefony a peněženku s několika tisícikorunovou hotovostí. Poškozené tak vznikla škoda patnáct tisíc korun. Násilník pak nechal zmlácenou a zraněnou ženu napospas a s kořistí odešel.

Tato žena i zmlácená servírka následně skončily se zraněními v nemocnici, kde jsou doposud hospitalizovány. Všichni napadení popsali útočníka shodně jako muže ve věku mezi pětadvaceti až třiceti lety, sportovní, 190 centimetrů vysoké postavy, tmavých, až černých vlasů, který hovořil česky bez přízvuku.

Přečtěte si také: Jak se prozradily hledané osoby? Hrabáním v zemi i usnutím na WC

Všechny popsané případy prošetřují kriminalisté čtvrtého policejního obvodu jako trestné činy loupež, za které pachateli v případě vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Zároveň tito kriminalisté prosí širokou veřejnost o pomoc při pátrání po tomto lupiči násilníkovi.

„Prosíme každého, kdo by poznal muže na záběrech bezpečnostních kamer, případně dokonce věděl, kde bydlí, nechť tyto informace předá kriminalistům čtvrtého policejního obvodu prostřednictvím linky tísňového volání 158. Za jakoukoliv pomoc při objasňování tohoto případu předem děkujeme,“ požádal veřejnost o spolupráci při pátrání po nebezpečném muži mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru