Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 0°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Dvouměsíční veget na cizí účet: Muž nemá kde bydlet, tak se nastěhoval do cizí garáže
Garáže v odlehlejších oblastech přitahují vandaly. Foto: Jan Puci

Dvouměsíční veget na cizí účet: Muž nemá kde bydlet, tak se nastěhoval do cizí garáže

Sedmatřicetiletý muž pobýval uplynulé dva měsíce v garáži, která mu nepatřila. Zadarmo zde využíval i elektřinu. O kuriózním případu informovala mluvčí městské policie v Praze Irena Seifertová.

V Mariánské ulici v Praze 4 zastavil v pátek odpoledne máváním projíždějící hlídku strážníků muž, který jim sdělil, že pospíchá na autobus, ale musí upozornit na podivné zvuky vycházející z jedné garáže.

Hlídka před označenou garáží zastavila a zaklepala na vrata. Za nějakou chvíli se garáž otevřela. Muž, který se v ní nacházel, u sebe neměl žádné doklady, ale poskytl součinnost na zjištění totožnosti.

„Dále uvedl, že je bezdomovec a do garáže se nastěhoval asi před dvěma měsíci bez svolení majitele. Ještě dodal, že v garáži využívá elektřinu, kterou si sám zapnul, ale za odběr neplatí,“ popsala Seifertová.

Pro podezření ze spáchání trestného činu přivolali strážníci na místo policii. Ta rozhodla, že se jedná pouze o přestupek a muže z místa vykázala. Ten pak v poklidu odešel směrem k autobusové zastávce.

„Přestupkovým jednáním sedmatřicetiletého muže se bude nyní zabývat správní orgán,“ dodala Seifertová.


Autor: Karel Netolický

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

Včera ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

Včera ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Další články
Nahoru