Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - zatazeno 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dvorecký most se má začít stavět příští rok
Vítězný návrh budoucí podoby Dvoreckého mostu. Vizualizace(2x): Tubes a Atelier 6

Dvorecký most se má začít stavět příští rok

Dvorecký most propojující Prahu 4 a Prahu 5 by se měl začít stavět v polovině příštího roku. Pražský magistrát chce do dvou měsíců požádat o stavební povolení. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Dokončení mostu podle něj město předpokládá na přelomu let 2024 a 2025. Most pro tramvaje, pěší a cyklisty má zlepšit dopravní propojení zlíchovského a podolského břehu Vltavy.

„Zahájení výstavby Dvoreckého mostu plánujeme v polovině příštího roku, ale bude záležet na rychlosti stavebního řízení, které bychom chtěli zahájit do dvou měsíců," uvedl mluvčí. Projekt pro stavbu mostu vypracovaly firma Tubes a Atelier6, cena byla 132,7 milionu korun.

Hofman dodal, že město firmám zadalo projekt ještě rozšířit o trojúhelníkové prostranství mezi autobusovou zastávkou Lihovar a Strakonickou, který původní dokumentace neřešila.

„Magistrát rozšířil zadání pro architekty, aby připravili řešení i pro tento navazující prostor a v budoucnu, po dobudování Dvoreckého mostu a úpravě jeho okolí, zde nezůstala stávající neupravená plocha," uvedl mluvčí.

Kromě toho se rozšíření zadání projektu vodácké základny, která je na místě vyústění nového mostu v Podolí. Ta bude zbourána a projektanti dostali na úkol navrhnout její náhradu.

„Konkrétní náklady na realizaci těchto dodatečných úprav zatím nejsou vyčísleny, ale budeme se pohybovat v řádu malých jednotek procent z celkové ceny projektu," doplnil Hofman.

vizu-dvorecky4-nahled-nahled Stavba mostu by podle dřívějších odhadů měla stát zhruba miliardu korun. Město vybralo autory návrhu v architektonické soutěži, do které se přihlásilo 45 návrhů. Vítězný návrh odkazuje na kubismus.

Východní vyústění stavby bude u Žlutých lázní severně od Jeremenkovy ulice, západní povede poblíž tramvajové zastávky Lihovar. Součástí projektu je návrh nové tramvajové zastávky Dvorecký most.

Zatím poslední pražský most přes Vltavu, Trojský most, byl zprovozněn v říjnu 2014. Nahradil Trojský tramvajový most z roku 1981, přezdívaný „rámusák", jehož provoz byl ukončen 7. října 2013. Loni město zprovoznilo novou lávku přes Vltavu v Troji na místě té, která se zřítila v roce 2017.

Magistrát také nedávno vypsal tendr na stavbu další lávky propojující pražské Holešovice a Karlín. Výhledově je v plánu stavba Rohanského mostu propojujícího Karlín a Holešovice. Město rovněž postupně již stojící mosty přes Vltavu opravuje, mnohé jsou ve špatném stavu.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Patočkovu ve směru do centra uzavřou opravy

1. května 2021 v 09:03

Technická správa komunikací (TSK) zahájí 10. května souvislou údržbu ulice Patočkova ve směru do centra, v úseku ulic Bělohorská a Pod Královkou.

Další články
Nahoru