Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Sobota 8. 10. 2022
Svátek má Věra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dvořákův festival se zastaví v Praze 14, u kyjského kostela bude Muzikálový večer
16 červen
Koncerty
Radim Schwab je český divadelní herec, muzikálový a operní zpěvák barytonista. Foto: dvorakuvfestival.cz

Dvořákův festival se zastaví v Praze 14, u kyjského kostela bude Muzikálový večer

16. 6. 2022
Již 66. ročník hudebního Dvořákova festivalu, který se letos koná až do září na řadě míst Česka, ve čtvrtek 16. června zavítá do Prahy. Ve farní zahradě u kyjského kostela sv. Bartoloměje se bude od 19 hodin konat Muzikálový večer.

Na koncertě, který pořádá příspěvková organizace čtrnácté městské části Praha 14 kulturní ve spolupráci s římskokatolickou farností při kostele sv. Bartoloměje, zazní nejznámější muzikálové melodie v podání muzikálových a operních zpěváků Moniky Sommerové a Radima Schwaba.

„Jsem velmi ráda, že Dvořákův festival, prestižní akce, která probíhá v sedmi krajích naší republiky, hostuje opakovaně u nás v Praze 14,“ podotkla 1. místostarostka Prahy 14 Zuzana Jelenová (STAN), pod jejíž záštitou se Muzikálový večer koná.

Návštěvníci se mohou těšit na písně z Fantoma opery, Bídníků, Noci na Karlštejně a dalších muzikálů. Vstupenky se prodávají za 250 korun zde. Senioři nad 60 let mají slevu 25 procent.

Na jaké další hudební akce se mohou během následujících dnů, týdnů a měsíců těšit obyvatelé Prahy 14? „Na Plechárně na Černém Mostě v úterý 14. června od 18:30 zahrají trampské písně staří pardálové, povoláním učitelé z místní skupiny Hoboes, známé z Country rádia. Koncert je to venkovní, bude hořet oheň a je tedy možné zažít tu pravou romantiku táborových ohňů jen malý kousek od sídliště,“ pozvala místostarostka Jelenová. Vstup na koncert v Bryksově ulici je zdarma.

Ve farní zahradě v Kyjích se budou ve středu 22. června od 17 hodin předávat ocenění v rámci projektu Dobrovolník roku. Od půl šesté zazpívají senioři a v 18 hodin začne koncert Jiřího Schmitzera. Vstup je také zdarma.

V srpnu se uskuteční v Praze 14 pro milovníky žánru reggae hip hopu koncert skupiny Colectiv (19. srpna) a chystá se vzpomínkový koncert revivalové kapely Karla Kryla Missa, který bude doplněný o promítání Krylových fotografií (21. srpna). V rámci Jam session open mike zahraje 25. srpna popový písničkář Alexej Bycek.

H55 v Hloubětíně nabídne na konci prázdnin (30. srpna) rock'n rollovou lahůdku a to remake koncertu Elvise Presleyho ‚Aloha from Hawaii‘, kde vystoupí Petr Vondrážek se skupinou Lokomotiva a hosty.


Autor: Jan Puci

Koncert F.U.T. v Praze 2

Včera v 11:11

V pondělí 10. října na Bastionu v Horské ulici v Praze 2. Začíná se v 18 hodin.

Disneyho film Ledové království s živým orchestrem ve Smetanově síni Obecního domu

Včera v 08:06

Disneyho oblíbená pohádka Ledové království se představí českému publiku jako živý koncert v doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu 27. listopadu ve dvou odpoledních představeních.

Zuzana Stirská a Fine Gospel Time v Semaforu

6. října 2022 ve 21:16

V neděli 16. října od 19 hodin budou Zuzana Stirská a Fine Gospel Time koncertovat v Semaforu.

Medvěd s motorovou pilou Na Zábradlí

6. října 2022 v 11:54

Divadlo Na zábradlí připravuje první inscenaci 65. sezony. V listopadu uvede v režii Jana Mikuláška originální adaptaci povídek finské prozaičky Rosy Liksom plnou černého humoru i autorské hudby. 

Začíná festival 4 + 4 dny v pohybu, nabídne výstavu, tanec, divadlo i koncerty

5. října 2022 ve 12:06

Šest desítek současných umělců, mezinárodní performativní soubory, koncerty, filmové projekce, workshopy, komentované procházky i projížďky, ale i program a dílny pro děti. To je sedmadvacátý ročník mezinárodního festivalu současného umění 4 + 4 dny v pohybu s podtitulem Být někdo jiný někde jinde...

Skupina Neřež hraje v KC Zahrada

5. října 2022 v 08:40

Koncert největších hitů české folkové hudební skupiny Neřež uslyšíte ve čtvrtek 6. října ve 20 hodin v KC Zahrada.

Romeo a Julie i Marná opatrnost na pódiu Státní opery

5. října 2022 v 07:51

Nejznámější příběh lásky všech dob, velké a nadčasové milostné téma, to je příběh Romea a Julie, který v baletním ztvárnění choreografa Johna Cranka uvádí v říjnovém bloku Balet Národního divadla na jevišti Státní opery.

Načeva a Zdivočelí koně míří do Vzletu

5. října 2022 v 07:49

Načeva a Zdivočelí koně vystoupí 6. října v pražském Vzletu, kde uvedou nový videoklip i skladby z připravovaného alba.

Studentský jam(ík)

4. října 2022 v 07:43

V kaváírně Kina Dlabačov si můžete zahrát i zazpívat.

Doma i na cestách. Výstava v budově radnice

4. října 2022 v 07:30

Výstava fotografií Doma i na cestách začíná v budově radnice v Ocelíkově ulici v Praze 11.

Pozvání do Galerie 9: Naturae

3. října 2022 v 18:40

Výstava je přátelským setkáním tří autorek – Moniky Drábkové, Lindy Čihařové a Naděždy Čichovské, které společně studovaly grafický obor na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze. Společným jmenovatelem není jen přátelství, ale i tématika jejich prací, související různým způsobem...

Podzimní koncert na Nuselské radnici

3. října 2022 v 09:10

Podzimní koncert na Nuselské radnici se koná v úterý 18. října.

Svátek seniorů 2022 v parku Kampa

3. října 2022 v 07:18

Ve čtvrtek 6. října se od 10 do 17 hodin v parku Kampa koná kulturní akce pro celou rodinu.

Další články
Nahoru