Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Dvořákův festival se zastaví v Praze 14, u kyjského kostela bude Muzikálový večer
16 červen
Koncerty
Radim Schwab je český divadelní herec, muzikálový a operní zpěvák barytonista. Foto: dvorakuvfestival.cz

Dvořákův festival se zastaví v Praze 14, u kyjského kostela bude Muzikálový večer

16. 6. 2022
Již 66. ročník hudebního Dvořákova festivalu, který se letos koná až do září na řadě míst Česka, ve čtvrtek 16. června zavítá do Prahy. Ve farní zahradě u kyjského kostela sv. Bartoloměje se bude od 19 hodin konat Muzikálový večer.

Na koncertě, který pořádá příspěvková organizace čtrnácté městské části Praha 14 kulturní ve spolupráci s římskokatolickou farností při kostele sv. Bartoloměje, zazní nejznámější muzikálové melodie v podání muzikálových a operních zpěváků Moniky Sommerové a Radima Schwaba.

„Jsem velmi ráda, že Dvořákův festival, prestižní akce, která probíhá v sedmi krajích naší republiky, hostuje opakovaně u nás v Praze 14,“ podotkla 1. místostarostka Prahy 14 Zuzana Jelenová (STAN), pod jejíž záštitou se Muzikálový večer koná.

Návštěvníci se mohou těšit na písně z Fantoma opery, Bídníků, Noci na Karlštejně a dalších muzikálů. Vstupenky se prodávají za 250 korun zde. Senioři nad 60 let mají slevu 25 procent.

Na jaké další hudební akce se mohou během následujících dnů, týdnů a měsíců těšit obyvatelé Prahy 14? „Na Plechárně na Černém Mostě v úterý 14. června od 18:30 zahrají trampské písně staří pardálové, povoláním učitelé z místní skupiny Hoboes, známé z Country rádia. Koncert je to venkovní, bude hořet oheň a je tedy možné zažít tu pravou romantiku táborových ohňů jen malý kousek od sídliště,“ pozvala místostarostka Jelenová. Vstup na koncert v Bryksově ulici je zdarma.

Ve farní zahradě v Kyjích se budou ve středu 22. června od 17 hodin předávat ocenění v rámci projektu Dobrovolník roku. Od půl šesté zazpívají senioři a v 18 hodin začne koncert Jiřího Schmitzera. Vstup je také zdarma.

V srpnu se uskuteční v Praze 14 pro milovníky žánru reggae hip hopu koncert skupiny Colectiv (19. srpna) a chystá se vzpomínkový koncert revivalové kapely Karla Kryla Missa, který bude doplněný o promítání Krylových fotografií (21. srpna). V rámci Jam session open mike zahraje 25. srpna popový písničkář Alexej Bycek.

H55 v Hloubětíně nabídne na konci prázdnin (30. srpna) rock'n rollovou lahůdku a to remake koncertu Elvise Presleyho ‚Aloha from Hawaii‘, kde vystoupí Petr Vondrážek se skupinou Lokomotiva a hosty.


Autor: Jan Puci

Jarní koncert na Nuselské radnici: Souznění čtyř harf

Dnes v 11:08

Prah-a-harP kvartet představuje v kontextu české hudební scény ojedinělý úkaz. Sestává ze čtyř harfistek – tří sester a jejich matky. Doposud není známá existence obdobného projektu a přihlédneme-li ke kuriózní skutečnosti, že se jedná o čistě rodinný ansámbl, může se nám tento soubor jevit nejen...

Velikonoční koncert v areálu Gabriel Loci

Dnes v 09:14

Koncert uslyšíte v kostele Zvěstování Panny Marie od 18 hodin.

Zpěvák David Pet pokřtil nový videoklip, kmotrou mu byla Lucie Vondráčková

Včera ve 14:54

Zpěvák David Pet včera slavnostně pokřtil ve čtvrtek svůj nový videoklip ke skladbě Vrásky Štěstí. Společnost mu přitom dělala nejen populární zpěvačka Lucie Vondráčková, ale také MMA zápasník David Kozma nebo lednová playmate Marie Langerová.

Popelka se vrací do Národního divadla

Včera v 07:00

Po devíti letech se do Národního divadla vrací originální verze baletu Popelka Jeana-Christopha Maillota. Francouzský choreograf vytvořil toto dílo v roce 1999 pro soubor Les Ballets de Monte-Carlo, jehož je umělecký ředitel.

Koncert projektu Anastasis

18. března 2023 v 16:30

Koncert projektu Anastasis, velko-jevištního díla nabízí v pondělí 24. dubna v 18:30 ty nejsilnější momenty připravovaného živého divadelního projektu. Představení zavede diváky do úplně jiné reality, do příběhu dvou světů, uslyší autorské písně se silnými texty, doplněné o prvky činohry i taneční...

Praha 6: Pražský Ukulele Band, Tři bílé vrány a Richard Tesařík

17. března 2023 v 11:03

Koncert unikátní formace vynikajících hráčů na ukulele a dalších brnkacích nástrojů a japonského vokálního tria s hostem Richardem Tesaříkem ve středu 5. dubna v 19:30.

Začne Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel

17. března 2023 v 09:33

To nejlepší z dílny ochotnických divadel uvidíte příští týden na přehlídce v KC Zahrada v Praze 11. Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel začne 24. března.

Moravské pašije - teátr Víti Marčíka

16. března 2023 v 18:15

K předvelikonoční době patří příběh posledních dnů Ježíše Krista. Jeho ztvárnění přiblíží teátr Víti Marčíka v neděli 19. března v 17 hodin.

Výstava: Poselství ukrytá v perníku

15. března 2023 v 07:13

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici českého perníkářství. Poselství ukrytá v perníku je výstavní projekt české malířky žijící ve Francii Andrey Schmidt. 

Své dvacetiny připomene pěvecký sbor Ajeto koncertem na zámku

12. března 2023 v 17:22

V pondělí 20. března se uskuteční koncert pěveckého sboru Ajeto v zámku v Čakovicích (Cukrovarská ulice 1/23). Tento letňanský pěvecký sbor svým koncertem Nebe na zemi oslaví dvacáté výročí působení. Koncert začíná v 19:30 hodin v půdním ateliéru čakovického zámku. Dirigují Lenka Pospíšilová,...

Další články
Nahoru