Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 1°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Dvořákův festival se zastaví v Praze 14, u kyjského kostela bude Muzikálový večer
16 červen
Koncerty
Radim Schwab je český divadelní herec, muzikálový a operní zpěvák barytonista. Foto: dvorakuvfestival.cz

Dvořákův festival se zastaví v Praze 14, u kyjského kostela bude Muzikálový večer

16. 6. 2022
Již 66. ročník hudebního Dvořákova festivalu, který se letos koná až do září na řadě míst Česka, ve čtvrtek 16. června zavítá do Prahy. Ve farní zahradě u kyjského kostela sv. Bartoloměje se bude od 19 hodin konat Muzikálový večer.

Na koncertě, který pořádá příspěvková organizace čtrnácté městské části Praha 14 kulturní ve spolupráci s římskokatolickou farností při kostele sv. Bartoloměje, zazní nejznámější muzikálové melodie v podání muzikálových a operních zpěváků Moniky Sommerové a Radima Schwaba.

„Jsem velmi ráda, že Dvořákův festival, prestižní akce, která probíhá v sedmi krajích naší republiky, hostuje opakovaně u nás v Praze 14,“ podotkla 1. místostarostka Prahy 14 Zuzana Jelenová (STAN), pod jejíž záštitou se Muzikálový večer koná.

Návštěvníci se mohou těšit na písně z Fantoma opery, Bídníků, Noci na Karlštejně a dalších muzikálů. Vstupenky se prodávají za 250 korun zde. Senioři nad 60 let mají slevu 25 procent.

Na jaké další hudební akce se mohou během následujících dnů, týdnů a měsíců těšit obyvatelé Prahy 14? „Na Plechárně na Černém Mostě v úterý 14. června od 18:30 zahrají trampské písně staří pardálové, povoláním učitelé z místní skupiny Hoboes, známé z Country rádia. Koncert je to venkovní, bude hořet oheň a je tedy možné zažít tu pravou romantiku táborových ohňů jen malý kousek od sídliště,“ pozvala místostarostka Jelenová. Vstup na koncert v Bryksově ulici je zdarma.

Ve farní zahradě v Kyjích se budou ve středu 22. června od 17 hodin předávat ocenění v rámci projektu Dobrovolník roku. Od půl šesté zazpívají senioři a v 18 hodin začne koncert Jiřího Schmitzera. Vstup je také zdarma.

V srpnu se uskuteční v Praze 14 pro milovníky žánru reggae hip hopu koncert skupiny Colectiv (19. srpna) a chystá se vzpomínkový koncert revivalové kapely Karla Kryla Missa, který bude doplněný o promítání Krylových fotografií (21. srpna). V rámci Jam session open mike zahraje 25. srpna popový písničkář Alexej Bycek.

H55 v Hloubětíně nabídne na konci prázdnin (30. srpna) rock'n rollovou lahůdku a to remake koncertu Elvise Presleyho ‚Aloha from Hawaii‘, kde vystoupí Petr Vondrážek se skupinou Lokomotiva a hosty.


Autor: Jan Puci

Projekt plný radosti v divadle DISK

Dnes v 07:52

V pátek 15. prosince uvede divadlo DISK premiéru inscenace IS JOY. Mezinárodní tým představí autorskou inscenaci založenou na nonverbálním a objektovém divadle. Hlavním tématem, jak napovídá název, je radost ze spolupráce na tvorbě a z pohybu věcí. 

Pěvecký sbor Cantoria zazpívá ve vysočanské radnici

Včera ve 13:00

V pondělí 11. prosince zve Praha 9 od 18:30 hodin na adventní koncert.

Divadlo X10 uvede novou inscenaci v režii Dušana D. Pařízka

Včera v 07:36

Dušan D. Pařízek znovu režíruje v Divadle X10 a navazuje tak na úspěšnou spolupráci z minulého roku. Nová inscenace se skládá z adaptace kultovního románu Ericha Marii Remarqua Na západní frontě klid a nejnovější divadelní hry Zelené koridory ukrajinské autorky Natalie Vorožbyt. V hereckém...

Cyklus komorní hudby v Praze 2 zve na poslední letošní koncert

Včera v 07:03

Inspirativní koncert dechového kvinteta uslyšíte ve středu 13. prosince.

Lenka Filipová vystoupí v KC Zahrada

7. prosince 2023 v 06:45

Adventní koncert Lenky Filipové s hity jako Zamilovaná nebo Za všechno může čas si můžete poslechnout 13. prosince od 19 hodin.

Novoroční setkání s Felixem Slováčkem

7. prosince 2023 v 06:11

Praha 12 připravila novoroční setkání s hudební legendou Felixem Slováčkem. Koná se ve čtvrtek 4. ledna od 18:30 v obřadní síni radnice, večerem bude provázet a na životní milníky, největší zážitky i úspěchy se Felixe Slováčka bude ptát sopranistka Markéta...

První z koncertů vánočního programu Prahy 6

6. prosince 2023 ve 13:33

Koncert Brass Bandu se koná ve čtvrtek 7. prosince v kostele u husitů. Vstup je zdarma. 

Adventní koncerty 2023 v kostelích Prahy 2

6. prosince 2023 v 07:37

Praha 2 pořádá každoročně cyklus Adventních koncertů v kostelích. Letos začínají 7. prosince a pozvou na tři místa městské části.

Praha 6: Do galerie Villa Pellé zdarma

5. prosince 2023 v 08:28

Dárek všem návštěvníkům galerie a milovníkům umění. V úterý 5. prosince bude galerie Villa Pellé otevřená zdarma po celou otevírací dobu od 13 do 18 hodin.

Adventní koncert: Čtvero ročních dob

5. prosince 2023 v 08:14

Zaposlouchat se do barokního díla úzce spjatého s Prahou můžete v neděli 10. prosince v 15 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého v Košířích.

Výstava: Myslivecký realismus v Portheimce

5. prosince 2023 v 07:43

Portheimka se stala svědkem netradiční výstavy, která spojuje kulturu a myslivost. K vidění je od 2. prosince do 15. ledna. Skupinová expozice třiceti dvou umělců, kteří jsou s tímto uměleckým směrem různorodým způsobem spojeni, je inspirována tématem lesa.

Adventní koncert v Galerii 14

4. prosince 2023 v 08:28

Nasát vánoční atmosféru můžete v Galerii 14 ve středu 13. prosince od 18:30 hodin. Vystoupí soubor Unique Quartet.

Vánoční koncert v kostele sv. Václava

3. prosince 2023 v 15:03

Praha 10 a vršovická farnost pořádají vánoční koncert v kostele sv. Václava s pěveckým sborem Vox Nymburgensis.

Další články
Nahoru