Dnes Pondělí - snih 0°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dvojkou pražské kandidátky Pirátů pro sněmovní volby se stal Michálek, trojkou by měl být někdo ze STAN
Poslanec Jakub Michálek bude na podzim opět kandidovat. Foto: archiv

Dvojkou pražské kandidátky Pirátů pro sněmovní volby se stal Michálek, trojkou by měl být někdo ze STAN

Piráti si po třídenním hlasování zvolili dvojku pražské kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny. Stal se jí předseda poslaneckého klubu Jakub Michálek, který získal přes 79 procent odevzdaných hlasů (136 ze 171). K získání druhé pozice na kandidátce byla třeba podpora více než poloviny hlasujících.

„Chtěl bych poděkovat všem Pirátům a Pirátkám z krajského sdružení Praha za velkou podporu, která mě potěšila. Velmi si toho cením a vnímám ji jako závazek. S Olgou se z působení ve sněmovně velmi dobře známe, takže naše spolupráce jistě bude fungovat skvěle. Mým hlavním cílem bude podstatně vylepšit náš volební výsledek z roku 2017. Piráti v Praze musí usilovat o vítězství,“ uvedl ke svému zvolení Michálek.

Nominaci na dvojku kandidátky Jakub Michálek získal od statutární místopředsedkyně a lídryně pirátské sněmovní kandidátky Olgy Richterové, kterou krajská sdružení vybralo v prosinci 2020.

O dalších místech pražské kandidátky budou Piráti rozhodovat v hlasování v průběhu tohoto týdne. O pozici 3. a 4. se uchází celkem 11 členů a členek včetně současných poslanců Dany Balcarové, Ondřeje Profanta a Jana Lipavského.

V případě, že Piráti odsouhlasí koalici s hnutím Starostové a nezávislí, třetí místo kandidátky by podle dohodnuté koaliční smlouvy připadlo nominantovi STAN, zvolení Piráti by obsadili pozice 4. a 5. na společné kandidátce.


Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Poslední letošní jednání pražských zastupitelů lze sledovat online

16. prosince 2020 ve 22:23

Nadcházející 22. zasedání Zastupitelstva hl. m Prahy ve čtvrtek 17. prosince se uskuteční opět v upraveném režimu, aby byla dodržena aktuální mimořádná opatření. Zasedání se koná ve Velkém jednacím sále v budově Nové radnice na Mariánském náměstí, začíná v 8:30 hodin a je veřejné. Magistrát...

Další články
Nahoru