dnes
Středa - jasno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Dvojka srdcem: Radnice Prahy 2 propojuje dárce s těmi, kteří potřebují pomoc
Ilustrační foto: archiv P2

Dvojka srdcem: Radnice Prahy 2 propojuje dárce s těmi, kteří potřebují pomoc

Nadační fond Dvojka srdcem, jehož vznik iniciovala místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast Alexandra Udženija (ODS), funguje teprve pár měsíců a už má za sebou konkrétní výsledky. Pomohl několika lidem.
dvojka-srdcem_1

A. Udženija stojí u paní Květuše, které pomohl fond

Co bylo hlavním impulsem k tomu, abyste iniciovala vznik nadačního fondu Dvojka srdcem?
Opakovaně mi občané Prahy 2 říkali, že mají kolem sebe lidi, kterým by rádi pomohli, ale potřebovali by pomoci se zprostředkováním, aby to vše dávalo smysl a bylo účelné. Takové nápady jsem slýchávala třeba od maminek na hřišti. Tak jsem si řekla, že by bylo skvělé, kdyby radnice dokázala propojit ty, co chtějí pomáhat, s těmi, kteří pomoc potřebují. Jsem moc ráda, že na Praze 2 máme občany, kterým není lhostejno, co se děje kolem nich.

Nadační fond funguje teprve od začátku letošního roku, spousta lidí o něm zatím neví. Jak hodláte zvýšit povědomí o tomto sociálním projektu?
Určitě budeme informovat veřejnost prostřednictvím radničních novin, které dostávají obyvatelé Prahy 2 do schránek. Chceme také vytisknout a distribuovat informační letáčky. Budeme také rádi, když o fondu budou informovat média. Pozitivních zpráv a projektů není nikdy dost.

Jaké jsou Vaše další plány v sociální oblasti?
Velkým problémem dnešní doby je Alzheimerova choroba, a s tím související nedostatek kapacit ve speciálních domovech. Hlavní město má k dispozici zhruba 700 lůžek pro pacienty, a potřebovalo by jich minimálně 2500. Stejný problém máme na Praze 2. Seniory s touto nemoci poskytujeme místa v Domovech pro seniory, ale to je pro ně naprosto nevhodné a pro personál strašně vysilující, protože nemají potřebné podmínky pro tyto klienty. Mám vytipováno několik lokalit, u kterých studiemi prověřujeme, zda by tam šlo stavět a zda by takový objekt mohl být zkombinován s klasickým domem pro seniory, protože i zde převyšuje poptávka nabídku.

Ke konci loňského roku začala Praha 2 mapovat místa, jako jsou kavárny, cukrárny, restaurace a další zařízení s ohledem na to, zda jsou vstřícná k dětem. Pokud ano, na dveře dostanou samolepku s označením Děti vítány. Jak se novinka osvědčila?
Velmi rychle získala na popularitě. Hlásí se nám sami podniky, že by rádi takové označení získali. Máme ale i spoustu dobrých referencí od spokojených zákazníků, kteří chtějí dětem vstřícná zařízení doporučit k návštěvě ostatním. Během pár měsíců získaly označení Děti vítány už desítky míst v Praze 2 a další průběžně přibývají.


Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru