Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Seniorská Praha

Dvojité jubileum v SeniorCentru Klamovka

Hned dvě stoletá výročí se oslavila na pražské Klamovce. V SeneCura SeniorCentru totiž bydlí klientky narozené na jaře 1922. Dámy, které zažily všechny důležité události minulého století, se těší dobrému zdraví a kondici.

Stanislava Hojgrová a Marta Čiháková tvoří vskutku unikátní dvojici. „Dámy se narodily pouze s několikadenním rozdílem, navíc k nám na Klamovku obě přišly v červnu 2016,” vysvětluje ředitelka SeniorCentra Klamovka Petra Pipková.

„Zažili jsme mnohá výročí, sto let ale slavíme poprvé v historii našeho SeniorCentra. Kromě toho, že máme velkou radost, naplňují nás tyto dny obrovskou úctou a pokorou k oběma dámám, k jejich životním příběhům a všemu, co zažily,” dodává Petra Pipková.

Přes časovou shodu se životy obou dam protnuly až na Klamovce. Obě ale pojí láska ke společenskému životu, kultuře, knihám a hudbě – Stanislava Hojgrová hrála na klavír a Marta Čiháková miluje poslech hudby.

A čím tráví v SeniorCentru aktuálně nejvíce času? Paní Čiháková má stále v oblibě společnost ostatních lidí, nepohrdne žádnou aktivitou či procházkou v přírodě. Naopak paní Hojgrová spíše vyhledává svůj klid u televizních pořadů a oblíbených sladkostí.

Starší z dvojice, paní Hojgrová, slavila s několikadenním náskokem. A to jak s ostatními klienty, tak s rodinou. Nechyběl dort, občerstvení a blahopřání od vedení domova. Martu Čihákovou, kromě neméně důstojné oslavy, zahrnula početná rodina pohlednicemi a gratulacemi.Autor: Alo

Mölkky pro seniory Prahy 4 v parku Na Pankráci

Dnes v 07:24

Ve čtvrtek 5. října se od 14 hodiny uskuteční v parku Na Pankráci turnaj Mölkky pro seniory Prahy 4. Tímto turnajem vyvrcholí letošní hraní venkovní hry mölkky. Turnaj je určen ženám i mužům v seniorském věku, zdatným hráčům, ale i začátečníkům. Na turnaj není nutná předchozí...

Praha 1 zve na Svátek seniorů, jeho konání schválilo vedení městské části

Včera v 17:36

Radní Prahy 1 na svém aktuálním jednání schválili konání Svátku seniorů ve čtvrtek 5. října. Akce se uskuteční na ostrově Kampa od 10 do 17 hodin.

Netopýři a přednáška o nich v Praze 4

25. září 2023 v 09:17

Ústav sociálních služeb Praha 4 připravil pro seniory v nově zrekonstruovaném Centru aktivního stáří přednášku s názvem Tajemní netopýři. Koná se ve středu 27. září od 10 hodin v nově zrekonstruovaném Centru aktivního stáří ve Svatoslavově ulici 227/27...

Senioři Prahy 1 oslaví svátek

20. září 2023 v 08:03

V parku Kampa oslaví senioři svůj svátek ve čtvrtek 5. října.

Senior akademie Prahy 1

19. září 2023 v 07:11

Naučit seniory a osoby se zdravotním postižením chování v krizových situacích, předcházení trestné činnosti či způsobům přivolání pomoci – to jsou cíle Senior akademie Prahy 1, série interaktivních bezpečnostních přednášek, které začnou 9. října ve 14 hodin v klubu Tomášská 6 a budou se skládat...

Praha 15: Den pro seniory

14. září 2023 v 15:15

Odpoledne pro seniory připravila radnice v rámci Dnů Prahy 15. Akce se koná v úterý 19. září od 15 hodin.

Praha 6 pro seniory: Sportujeme v každém věku

12. září 2023 v 09:48

Praha 6 a FTSV UK zvou aktivní seniory na 11. ročník sportovně soutěžního odpoledne Sportujeme v každém věku. Aktivity jsou určeny seniorům nad 60 let.

Fresh Senior Festival nabídne bohatý multikulturní program i tipy pro aktivní stáří

4. září 2023 v 15:39

Poznávat a objevovat můžeme v každém věku. Letošní 11. ročník Fresh Senior Festivalu nese podtitul Svět je barevný kaleidoskop – naši sousedé a zve 11. září do Písecké brány na Hradčanech všechny dříve narozené k cestě za poznáním kultur národnostní menšin, které žijí již po desetiletí v České...

Praha 9: Babí léto u Fontány Střížkov

2. září 2023 v 10:53

Praha 9 oslaví letošní léto i v září. Zábavné odpoledne, kde nebude chybět hudba, kvíz a vystoupení mažoretek se koná v pátek 8. září u Fontány Střížkov v Parku Přátelství.

Den nejen pro seniory podruhé na Plechárně

27. srpna 2023 v 06:28

Sobota 2. září bude v Praze 14 patřit seniorům, a nejen jim. Od 14 hodin se na Plechárně koná druhý ročník akce Den nejen pro seniory.

Senior akademie Prahy 1 nabídne soubor přednášek o prevenci kriminality

20. srpna 2023 v 06:44

Senior akademie je cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na vzdělávání občanů náležejícím zejména k seniorské generaci prostřednictvím přednášek na konkrétní témata vztahující se k ochraně života, zdraví a majetku před kriminalitou a to moderní alternativní metodou na principu...

Další články
Nahoru