Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Seniorská Praha

Dvojité jubileum v SeniorCentru Klamovka

Hned dvě stoletá výročí se oslavila na pražské Klamovce. V SeneCura SeniorCentru totiž bydlí klientky narozené na jaře 1922. Dámy, které zažily všechny důležité události minulého století, se těší dobrému zdraví a kondici.

Stanislava Hojgrová a Marta Čiháková tvoří vskutku unikátní dvojici. „Dámy se narodily pouze s několikadenním rozdílem, navíc k nám na Klamovku obě přišly v červnu 2016,” vysvětluje ředitelka SeniorCentra Klamovka Petra Pipková.

„Zažili jsme mnohá výročí, sto let ale slavíme poprvé v historii našeho SeniorCentra. Kromě toho, že máme velkou radost, naplňují nás tyto dny obrovskou úctou a pokorou k oběma dámám, k jejich životním příběhům a všemu, co zažily,” dodává Petra Pipková.

Přes časovou shodu se životy obou dam protnuly až na Klamovce. Obě ale pojí láska ke společenskému životu, kultuře, knihám a hudbě – Stanislava Hojgrová hrála na klavír a Marta Čiháková miluje poslech hudby.

A čím tráví v SeniorCentru aktuálně nejvíce času? Paní Čiháková má stále v oblibě společnost ostatních lidí, nepohrdne žádnou aktivitou či procházkou v přírodě. Naopak paní Hojgrová spíše vyhledává svůj klid u televizních pořadů a oblíbených sladkostí.

Starší z dvojice, paní Hojgrová, slavila s několikadenním náskokem. A to jak s ostatními klienty, tak s rodinou. Nechyběl dort, občerstvení a blahopřání od vedení domova. Martu Čihákovou, kromě neméně důstojné oslavy, zahrnula početná rodina pohlednicemi a gratulacemi.Autor: Alo

Praha 11: Angličtina, cvičení a jóga pro seniory

Včera ve 20:57

Jihoměstská sociální nabízí poslední volná místa v jarních kurzech pro seniory se zahájením v týdnu od 6. února.

Vysočanská Véčka zvou do divadla Gong

Včera v 10:10

Vysočanská Véčka, kulturní, společenské, sportovní a další dobrovolné aktivity pořádané radnicí Prahy 9 pro seniory s trvalým bydlištěm v městské části zvou do divadla.

Vysočanská Véčka: Imaginárium bratří Formanů a jejich přátel

3. února 2023 v 11:40

Výstava na Chvalském zámku představuje fantastický a tajuplný svět kočovných divadelníků a svérázných výtvarníků. Vtahuje do říše tvůrčí fantazie a oslavuje lidskou tvořivost a řemeslo, na které si můžeme sáhnout. Připomíná krásu a poctivost umění vytvořeného vlastníma rukama a...

Elpida vydává návod, jak v Česku dobře zestárnout

3. února 2023 v 07:10

Jedenáct příběhů seniorů a jedenáct esejů. To je obsah knihy, kterou v těchto dnech vydává Elpida. Odráží dvacet let zkušeností této neziskové organizace s prací pro seniory.  

Senioři v síti. Seminář v Praze 2

31. ledna 2023 v 18:15

Seminářem na téma senioři v síti pokračuje cyklus přednášek pro seniory s bezpečnostní tématikou. Beseda proběhne na radnici Prahy 2 v úterý 7. února.

Pro Euroklíč na radnici Prahy 14

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Senior řidič, cyklista a chodec. Seminář Prahy 2

26. ledna 2023 v 18:07

Seminářem na téma senior v dopravě pokračuje cyklus přednášek pro seniory s bezpečnostní tématikou. Beseda proběhne na radnici Prahy 2 v úterý 31. ledna.

Dixieland od Fausta nebo Šílené Bohyně. Vysočanská Véčka pro seniory

20. ledna 2023 ve 12:32

Vysočanská Véčka, kulturní, společenské, sportovní a další dobrovolné aktivity pořádané radnicí Prahy 9 pro seniory s trvalým bydlištěm v městské části nabídla seniorům v minulém týdnu komentovanou procházku z Pohořelce přes Petřín a Kampu až k Národnímu...

Praha 2: Seminář pro seniory na téma domácí násilí

19. ledna 2023 v 17:52

Seminářem na téma domácí násilí pokračuje cyklus přednášek pro seniory s bezpečnostní tématikou. Beseda proběhne na radnici Prahy 2 v úterý 24. ledna.

Praha 1: Písničky s humorem

17. ledna 2023 v 08:45

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na hudební program Písničky s humorem, který se koná ve středu 25. ledna od 15 hodin v Malostranské besedě. 

Diamantovou svatbu oslavili v Praze 11

16. ledna 2023 ve 14:38

Společných 60 let, diamantovou svatbu, oslavili začátkem prosince manželé Marie a Josef Zlámalovi z Prahy 11.

Seniorský klub Haštalka pomáhá urologické klinice

16. ledna 2023 v 10:18

Seniorský klub Haštalka v Praze 1 pravidelně ožívá zajímavými aktivitami. Jednou z nich je výtvarná dílna paní doktorky Jany Skarlantové, pod jejímž vedením vznikají překrásné panenky.

Praha 2: Seminář pro seniory na téma šmejdi

12. ledna 2023 v 17:40

Seminářem na téma šmejdi pokračuje cyklus přednášek pro seniory s bezpečnostní tématikou. Beseda proběhne na radnici Prahy 2 v úterý 17. ledna.

Další články
Nahoru