Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Dvojice vyrazila krást kabely

Policisté z Oddělení hlídkové služby Prahy IV. zadrželi muže a ženu, kteří se vloupali do objektu elektroinstalačního materiálu v ulici Radiová. Na tomto místě kradli minimálně podruhé. O případu z konce roku aktuálně informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

V sobotu 30. prosince krátce po půlnoci přijali operátoři tísňové linky oznámení o vloupání do objektu v Praze 10, kam se dvojice dostala přes oplocení. Z kamerového záznamu, který jejich jednání zachytil je zřejmé, že jednačtyřicetiletý muž na místě hlídá okolí a sleduje možný příjezd policie a šestačtyřicetiletá žena prohledává areál a připravuje kabely k odcizení.

„I přestože muž hlídal okolí, policisté jej okamžitě po příjezdu zadrželi. Jeho spolupachatelku našli až po prohledání celého areálu schovanou za jedním z kotoučů s kabely,“ sdělila mluvčí.

Policisté na místě dvojici zadrželi a převezli na policejní služebnu. Při prověřování v policejních evidencích zjistili, že se muž do areálu prokazatelně již jednou vloupal. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až dvou let.

Za poslední dobu se jedná již o několikráte vloupání do objektu, při kterém policisté zadrželi podezřelou osobu. V předchozích případech se zlodějům několikrát podařilo kabely odnést z areálu a nedaleko od místa z nich odstranili bužírku a připravili si je k dalšímu prodeji.


Autor: red

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru