Dnes Pátek - obcasny-dest 17°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 13°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Dvojice cizinců se specializovala na krádeže telefonů, policie hledá poškozené
Ilustrační foto: archiv

Dvojice cizinců se specializovala na krádeže telefonů, policie hledá poškozené

Policie obvinila dva cizince, kteří podle ní se zbraní v ruce ukradli pětadvacetiletému muži v Praze 9 mobilní telefon. Podle kriminalistů mají podezřelí na svědomí více podobných případů, policie žádá případné poškozené, aby se jí ozvali. Dvojici za loupež hrozí až deset let vězení, uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Kriminalisté z pražské Palmovky se od počátku roku zabývali loupežným přepadením, kterého se dopustili dva muži v Tupolevově ulici, kde po záminkou koupě mobilního telefonu vylákali pětadvacetiletého muže.

Poté, co zjistili, že se jedná o dražší mobilní telefon, vytáhli pistoli a pod pohrůžkou střelby se telefonu zmocnili a z místa utekli. „Kriminalisté operativní činností záhy zjistili totožnost obou cizinců, kteří se loupeže dopustili a jejich místo pobytu. Oba podezřelé ve středu zadrželi za užití donucovacích prostředků v Praze 10, a to zejména z toho důvodu, že starší z mužů se v bytě snažil dostat k ledvince, kde měl ukrytou krátkou střelnou zbraň,“ sdělila Siřišťová.

V rámci domovní prohlídky nalezli kriminalisté zbraň, množství mobilních telefonů, odcizené osobní doklady a další důkazní prostředky vypovídající o tom, že se podezřelí muži dopustili obdobné trestné činnosti v několika desítkách případů na celém území České republiky.

„Policejní komisař následně zahájil trestní stíhání obou mužů pro spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a zároveň podal návrh na vzetí obou obviněných do vazby. Oběma obviněným hrozí trest odnětí svobody v délce deseti let a již v tuto chvíli je jisté, že se po vyhodnocení důkazních materiálů a zpracování znaleckých posudků z oborů chemie či balistiky rozšíří obvinění o další trestné činy,“ sdělila policejní mluvčí.

Způsob spáchání byl vždy stejný, reakce na prodej mobilního telefonu, domluvení schůzky a na schůzce odcizení předmětného telefonu prodávajícímu, ať už s vyhrožováním zbraní či násilím. 

„Vzhledem k uvedenému se policisté obracejí k veřejnosti s žádostí, aby se poškození, kteří byli rovněž těmito cizinci na fotografiích okradeni přihlásili na linku 158, nebo na email: orp3.skpv.ook2@pcr.cz,“ dodala Siřišťová.


Autor: Hla

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Dlouhou chvíli si vyplnili ničením zastávky

28. února 2023 v 08:05

Trojice mladíků ve věku 14 a 15 let si zkrátila v sobotu před půlnocí čekání na noční spoj ničením informační tabule na zastávce MHD v Hlubočepské ulici. Vandalství nenechalo chladným svědka, který přivolal strážníky.

Další články
Nahoru