Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Dvojice cizinců se specializovala na krádeže telefonů, policie hledá poškozené
Ilustrační foto: archiv

Dvojice cizinců se specializovala na krádeže telefonů, policie hledá poškozené

Policie obvinila dva cizince, kteří podle ní se zbraní v ruce ukradli pětadvacetiletému muži v Praze 9 mobilní telefon. Podle kriminalistů mají podezřelí na svědomí více podobných případů, policie žádá případné poškozené, aby se jí ozvali. Dvojici za loupež hrozí až deset let vězení, uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Kriminalisté z pražské Palmovky se od počátku roku zabývali loupežným přepadením, kterého se dopustili dva muži v Tupolevově ulici, kde po záminkou koupě mobilního telefonu vylákali pětadvacetiletého muže.

Poté, co zjistili, že se jedná o dražší mobilní telefon, vytáhli pistoli a pod pohrůžkou střelby se telefonu zmocnili a z místa utekli. „Kriminalisté operativní činností záhy zjistili totožnost obou cizinců, kteří se loupeže dopustili a jejich místo pobytu. Oba podezřelé ve středu zadrželi za užití donucovacích prostředků v Praze 10, a to zejména z toho důvodu, že starší z mužů se v bytě snažil dostat k ledvince, kde měl ukrytou krátkou střelnou zbraň,“ sdělila Siřišťová.

V rámci domovní prohlídky nalezli kriminalisté zbraň, množství mobilních telefonů, odcizené osobní doklady a další důkazní prostředky vypovídající o tom, že se podezřelí muži dopustili obdobné trestné činnosti v několika desítkách případů na celém území České republiky.

„Policejní komisař následně zahájil trestní stíhání obou mužů pro spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a zároveň podal návrh na vzetí obou obviněných do vazby. Oběma obviněným hrozí trest odnětí svobody v délce deseti let a již v tuto chvíli je jisté, že se po vyhodnocení důkazních materiálů a zpracování znaleckých posudků z oborů chemie či balistiky rozšíří obvinění o další trestné činy,“ sdělila policejní mluvčí.

Způsob spáchání byl vždy stejný, reakce na prodej mobilního telefonu, domluvení schůzky a na schůzce odcizení předmětného telefonu prodávajícímu, ať už s vyhrožováním zbraní či násilím. 

„Vzhledem k uvedenému se policisté obracejí k veřejnosti s žádostí, aby se poškození, kteří byli rovněž těmito cizinci na fotografiích okradeni přihlásili na linku 158, nebo na email: orp3.skpv.ook2@pcr.cz,“ dodala Siřišťová.


Autor: Hla

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru