Dnes Pátek - skorojasno 1°C
Zítra Sobota - oblacno 1°C
Pátek 4. 12. 2020
Svátek má Barbora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dvě tváře Prahy 2020. Nejlepší snímky z fotografické soutěže najdete Na Příkopě
Fotografie zachycující současný stav Václavského náměstí a ulice Na Příkopě. Foto: P1

Dvě tváře Prahy 2020. Nejlepší snímky z fotografické soutěže najdete Na Příkopě

Pěší zónu Na Příkopě rozzářilo 23 snímků na velkoplošných panelech. Výstava zakončí 11. ročník fotografické soutěže Dvě tváře Prahy 2020, kam účastníci přihlásili rekordních 720 fotografií z prostředí Václavského náměstí a Příkop. Snímky oceněných autorů tak můžete zhlédnout v termínu do 4. listopadu 2020. Tradiční ocenění autorů vítězných fotografií proběhne kvůli aktuálním omezením spojených s nouzovým stavem v rámci dernisáže 3. listopadu 2020.

Dospělí i děti, laici i profíci. Ti všichni mohli přihlásit své fotografie zachycující současný stav Václavského náměstí a ulice Na Příkopě do této oblíbené fotografické soutěže.

„Jsme nadšeni, že se do letošního ročníku přihlásilo tolik účastníků. Cílem soutěže je vyvolat širší diskusi o aktuální podobě Václavského náměstí a jeho okolí a těší nás, že se do debaty prostřednictvím fotografie zapojil tak velký počet Pražanů. Věříme, že k úspěchu přispěl i fakt, že jsme tento rok poprvé zacílili i na mladší soutěžící a otevřeli dvě nové kategorie: děti od 7 do 11 let a děti od 12 do 17 let,“ uvedla Monika Vlková, která je projektovou manažerkou Sdružení Nového Města pražského, jež fotosoutěž a výstavu organizuje.

Hlavní cenu fotografické soutěže Dvě tváře Prahy 2020 vyhrál Tom Řechtáček za zachycení atmosféry oslav Nového roku 2020. V kategorii 7–11 let zvítězil s fotografií „Modrá je dobrá“ Kryštof Michálek. A na prvním místě v kategorii 12–17 let se umístil Kilián Valdman se snímkem „Děravý jezdec“.

Každý zúčastněný partner volil tři vítěze, proto jich dohromady je 23. Prohlédněte si je také na webu fotosoutěže www.DveTvarePrahy.cz.

I letos jsou přichystány zajímavé ceny pro autory nejlepších fotografií: víkendový pobyt pro dva v butikovém hotelu Bellevue ve Vídni, vstupenky do divadla Studio DVA, poukaz na nákup značkového oblečení a bot v hodnotě 10 tisíc korun na UrbanStore.cz a mnoho dalších.

Generálním partnerem fotosoutěže je Cewe Fotolab, partnery fotosoutěže jsou společnosti Urban Store, Cushman&Wakefield, Van Graaf, Jalta Hotel Praha, Hamleys, Studio DVA divadlo, JLV a vídeňský Hotel Bellevue. Fotosoutěž probíhá již tradičně za podpory městské části Praha 1.
Pivař a Blondýna. Ve čtvrtek dojde k slavnostnímu Narážení

Dnes ve 13:51

V příštích dnech bude uvedena na trh kniha Ladislava Jakla a Daniely Kovářové Pivař a Blondýna. Kniha dává věcnou i zábavnou formou nahlédnout do bohatého a pestrého světa všemožných pivních stylů, představuje pivo jako ušlechtilý produkt a snaží se vyvracet obecnou představu o pivu jako o nápoji...

Věž Novoměstské radnice opět otevřena

Dnes v 07:02

Vyhlídková věž Novoměstské radnice v Praze 2 je otevřena a s ní i výstavy ve věži.

Výstava: Design na Vyšehradě

Včera v 10:46

Venkovní výstava českého designu umožňuje formou městské procházky seznámení s lokálními tvůrci, talenty oboru a jejich tvorbou.

Muzeum města Prahy otevře své objekty

2. prosince 2020 v 05:40

Muzeum města Prahy již brzy znovu přivítá návštěvníky. Od čtvrtka 3. prosince budou přístupny Petřínská rozhledna, Zrcadlové bludiště na Petříně, Prašná brána, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž, Svatomikulášská městská zvonice a Novomlýnská...

Nejkrásnější záběry Prahy 8 najdete v Bílém domě

30. listopadu 2020 v 07:09

Praha 8 zve na 1. fotografickou výstavu soutěžních snímků, která se koná od 1. prosince do 4. února 2021 na Úřadě MČ Praha 8, tzv. Bílý dům, U Meteoru 6, Praha 8 – Libeň.

Retrospektiva Galiny Miklínové promění Villu Pellé v Muzeum Lichožroutů

27. listopadu 2020 v 09:34

Muzeum Lichožroutů – vstup vítaný!!! Tak se bude jmenovat výběrová multimediální retrospektiva vynikající ilustrátorky, výtvarnice a filmařky Galiny Miklínové, kterou pro malé i velké návštěvníky připravila Villa Pellé.

V Národním muzeu se seznámíte se symbolem českého lva

27. listopadu 2020 v 08:28

Národní muzeum se připravuje na možné znovuotevření a pro své návštěvníky připravilo v Historické budově novou výstavu s názvem Lvem mě nazývají, na které se podrobně seznámíte s naším nejstarším státním symbolem. Pokud vás zajímá proměna podoby českého lva od nejstaršího známého vyobrazení...

Výlohy a okna v Praze 7 obsadí umělci

26. listopadu 2020 ve 12:15

V Praze 7 startuje výstava ARTakeaway. Přes 30 umělců bude od 27. 11. do 1. 12. okupovat výlohy, okna i balkóny na Sedmičce. Součástí netradiční výstavy jsou malby, grafiky, videoinstalace, fotografie, zvuky či performance. 

Výstava v Galerii Skleňák do konce listopadu

26. listopadu 2020 v 06:38

K 400letému výročí bitvy na Bílého hoře připravila šestá městská část výstavu v Galerii Skleňák. Díky unikátnímu výstavnímu prostoru ve výlohách Skleněného paláce se tak jedná o jednu z mála kulturních událostí, na kterou může veřejnost při současné epidemické situaci pozvat. K vidění je na...

Týden italské kuchyně ve světě. Praha oslavuje Federica Felliniho a Pellegrina Artusiho

24. listopadu 2020 v 08:52

Od 23. do 29. listopadu se koná V. ročník Týdne italské kuchyně ve světě. Projekt na podporu a zhodnocení agropotravinářského sektoru a italské kuchyně připravuje italské Ministerstvo zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce spolu s mnoha dalšími partnery.

Další články
Nahoru