dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Nenechte si ujít: čtyřmetrové loutky v průvodu Žižkovského masopustu a jitrnice zdarma!
Průvodu se zúčastní ďábel se dvěma tvářemi. Foto: www.echtstreetpuppets.com

Nenechte si ujít: čtyřmetrové loutky v průvodu Žižkovského masopustu a jitrnice zdarma!

Čtyřmetrové loutky Echt Street Puppets, které se neztratily v téměř milionovém průvodu Karnevalu kultur v Berlíně, budou k vidění v průvodu, kterým v úterý vyvrcholí probíhající Žižkovský masopust. Ten radnice Prahy 3 připravila už po jednadvacáté. V průvodu se budou zdarma rozdávat zabíjačkové pochoutky.

Žižkovský masopust je v plném proudu. Zajímavý program byl připraven na sobotu neděli. V úterý 4. března se uskuteční tradiční masopustní průvod. Od 16 hodin je naplánovaný sraz účinkujících na náměstí Jiřího z Poděbrad. Hlavním lákadlem jsou obří loutky Echt Street Puppets, které získaly ocenění na berlínském Karnevalu kultur a mimo jiné otevíraly Mezinárodní festival loutkového divadla v Kao-siungu na Tchaj-wanu.

Přes čtyři metry vysoké figury budou ovládány třemi až pěti lidmi, přičemž předvedou pravou pouliční zábavu na motivy tradičního loutkového příběhu – k vidění budou Smrtka a Ďábel se dvěma tvářemi.

Formace Long Vehicle Circus

Loutky obklopeny vírem menších, dvouapůlmetrových čertů budou doplňovat Vodník a věž s Princeznou. Dalšími účinkujícími v průvodu bude formace Long Vehicle Circus, která na chůdách bravurně zvládá tanec, pantomimu a nové klaunství.

„Kdo se zúčastní masopustní veselice, určitě neprohloupí. V průvodu se zdarma budou rozdávat zabíjačkové pochoutky, které budou jinak za mírné ceny k dostání na startu a v cíli průvodu – na Jiřáku a v parku před Viktorkou,“ zve na úterní akci starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Z náměstí Jiřího z Poděbrad se průvod vydá Kubelíkovou a Lupáčovou ulicí, dorazí na Havlíčkovo náměstí, kde starostka Hujová předá symbolický klíč od Žižkova. Odtud vyrazí účastníci ulicí Štítného a Husineckou až do parku před Viktorkou, kde na ně od 19 hodin čeká další kulturní program v podobě koncertu dvou skupin – kabaretních Fekete Seretlek a rockové kapely Vltava.

Průvod Žižkovského masopustu – úterý 4. března

16 až 17 hodin – Náměstí Jiřího z Poděbrad – hudba, řazení do průvodu, Echt Street Puppets, Long Vehicle Circus, Miloš Dvořáček, masky a vy
17 hodin – průvod vyráží, občerstvení v průvodu zdarma
19 hodin – park u Viktorky – koncert skupin Fekete Szeretlek a Vltava


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru