Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaZpravodajství

Dvě třídy pro ukrajinské předškoláky v Praze 13

Radnice Prahy 13 ve spolupráci se školami během jarních prázdnin připravila v Základní škole Trávníčkova prostory pro předškolní ukrajinské děti. Současná kapacita pro padesát dětí se rychle plní, a radnice urychleně pracujeme na dalších možnostech. Ukrajinští školáci se postupně začleňují do všech deseti základních škol Prahy 13, přičemž se tento týden příliv nových žádostí o umístění dětí do školských zařízení každý den viditelně zvyšuje.

„V civilizovaném světě má každé dítě právo na vzdělání. A to se týká i ukrajinských dětí, které z domovů vyhnala vojenská agrese Ruské federace. Příchod několika stovek lidí včetně dětí zvyšuje náklady nejen ve školských zařízeních. Věřím, že magistrát a příslušná ministerstva chápou, že současný rozpočet radnic nemůže bez dotací vše pokrýt. Navíc není jasné, jak dlouho tato situace potrvá. Proto apeluji na urychlené ujasnění financování začleňování uprchlíků do naší společnosti. V žádném případě nedovolíme, aby se kvalita vzdělávání našich dětí snižovala, když lze nastavit systém, který by měl hlavu a patu,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Naše městská část je zřizovatelem deseti základních a dvaadvaceti mateřských škol. Přijali jsme opatření, díky nimž se okamžitě navýší kapacity pro děti předškolního věku. Žákyně a žáci školního věku postupně doplňují třídy v základních školách, kde je kapacita zatím dostatečná. V každém případě ale potřebujeme systematickou, skutečně účinnou podporu ze strany státu, finanční náklady neúměrně rostou, stejně tak personální nároky na všechna zařízení,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková.


Autor: Alo

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

24. září 2022 ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Další články
Nahoru