Dnes Pondělí - jasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaZpravodajství

Dvě třídy pro ukrajinské předškoláky v Praze 13

Radnice Prahy 13 ve spolupráci se školami během jarních prázdnin připravila v Základní škole Trávníčkova prostory pro předškolní ukrajinské děti. Současná kapacita pro padesát dětí se rychle plní, a radnice urychleně pracujeme na dalších možnostech. Ukrajinští školáci se postupně začleňují do všech deseti základních škol Prahy 13, přičemž se tento týden příliv nových žádostí o umístění dětí do školských zařízení každý den viditelně zvyšuje.

„V civilizovaném světě má každé dítě právo na vzdělání. A to se týká i ukrajinských dětí, které z domovů vyhnala vojenská agrese Ruské federace. Příchod několika stovek lidí včetně dětí zvyšuje náklady nejen ve školských zařízeních. Věřím, že magistrát a příslušná ministerstva chápou, že současný rozpočet radnic nemůže bez dotací vše pokrýt. Navíc není jasné, jak dlouho tato situace potrvá. Proto apeluji na urychlené ujasnění financování začleňování uprchlíků do naší společnosti. V žádném případě nedovolíme, aby se kvalita vzdělávání našich dětí snižovala, když lze nastavit systém, který by měl hlavu a patu,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Naše městská část je zřizovatelem deseti základních a dvaadvaceti mateřských škol. Přijali jsme opatření, díky nimž se okamžitě navýší kapacity pro děti předškolního věku. Žákyně a žáci školního věku postupně doplňují třídy v základních školách, kde je kapacita zatím dostatečná. V každém případě ale potřebujeme systematickou, skutečně účinnou podporu ze strany státu, finanční náklady neúměrně rostou, stejně tak personální nároky na všechna zařízení,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková.


Autor: Alo

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru