Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Dětská PrahaZpravodajství

Dvě třídy pro ukrajinské předškoláky v Praze 13

Radnice Prahy 13 ve spolupráci se školami během jarních prázdnin připravila v Základní škole Trávníčkova prostory pro předškolní ukrajinské děti. Současná kapacita pro padesát dětí se rychle plní, a radnice urychleně pracujeme na dalších možnostech. Ukrajinští školáci se postupně začleňují do všech deseti základních škol Prahy 13, přičemž se tento týden příliv nových žádostí o umístění dětí do školských zařízení každý den viditelně zvyšuje.

„V civilizovaném světě má každé dítě právo na vzdělání. A to se týká i ukrajinských dětí, které z domovů vyhnala vojenská agrese Ruské federace. Příchod několika stovek lidí včetně dětí zvyšuje náklady nejen ve školských zařízeních. Věřím, že magistrát a příslušná ministerstva chápou, že současný rozpočet radnic nemůže bez dotací vše pokrýt. Navíc není jasné, jak dlouho tato situace potrvá. Proto apeluji na urychlené ujasnění financování začleňování uprchlíků do naší společnosti. V žádném případě nedovolíme, aby se kvalita vzdělávání našich dětí snižovala, když lze nastavit systém, který by měl hlavu a patu,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Naše městská část je zřizovatelem deseti základních a dvaadvaceti mateřských škol. Přijali jsme opatření, díky nimž se okamžitě navýší kapacity pro děti předškolního věku. Žákyně a žáci školního věku postupně doplňují třídy v základních školách, kde je kapacita zatím dostatečná. V každém případě ale potřebujeme systematickou, skutečně účinnou podporu ze strany státu, finanční náklady neúměrně rostou, stejně tak personální nároky na všechna zařízení,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková.


Autor: Alo

Pat a Mat odstartují venkovní sezonu v Galerii Harfa

Dnes v 11:39

Oblíbení nešikové Pat a Mat se budou od dubna do října pravidelně objevovat v obchodním centru Galerie Harfa. S živými maskoty pohádkových postaviček se návštěvníci na Harfě setkají vždy jeden víkend v měsíci při programech plných soutěží a zábavy. První dubnový víkend odstartuje Pat a Mat...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

Včera ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Pro děti: Pohádky na Vyšehradě

27. března 2023 v 15:00

Děti se mohou v průběhu dubna těšit na pohádky na Vyšehradě. Na Starém purkrabství uvidí pohádky Divadla Toy machine, KUK, Malého divadélka Praha a Studia Damúza.

Další články
Nahoru