Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaZpravodajství

Dvě třídy pro ukrajinské předškoláky v Praze 13

Radnice Prahy 13 ve spolupráci se školami během jarních prázdnin připravila v Základní škole Trávníčkova prostory pro předškolní ukrajinské děti. Současná kapacita pro padesát dětí se rychle plní, a radnice urychleně pracujeme na dalších možnostech. Ukrajinští školáci se postupně začleňují do všech deseti základních škol Prahy 13, přičemž se tento týden příliv nových žádostí o umístění dětí do školských zařízení každý den viditelně zvyšuje.

„V civilizovaném světě má každé dítě právo na vzdělání. A to se týká i ukrajinských dětí, které z domovů vyhnala vojenská agrese Ruské federace. Příchod několika stovek lidí včetně dětí zvyšuje náklady nejen ve školských zařízeních. Věřím, že magistrát a příslušná ministerstva chápou, že současný rozpočet radnic nemůže bez dotací vše pokrýt. Navíc není jasné, jak dlouho tato situace potrvá. Proto apeluji na urychlené ujasnění financování začleňování uprchlíků do naší společnosti. V žádném případě nedovolíme, aby se kvalita vzdělávání našich dětí snižovala, když lze nastavit systém, který by měl hlavu a patu,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Naše městská část je zřizovatelem deseti základních a dvaadvaceti mateřských škol. Přijali jsme opatření, díky nimž se okamžitě navýší kapacity pro děti předškolního věku. Žákyně a žáci školního věku postupně doplňují třídy v základních školách, kde je kapacita zatím dostatečná. V každém případě ale potřebujeme systematickou, skutečně účinnou podporu ze strany státu, finanční náklady neúměrně rostou, stejně tak personální nároky na všechna zařízení,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková.


Autor: Alo

Diskotéka, tombola, soutěž masek. Praha 4 zve na karneval

Dnes v 07:26

Praha 4 zve děti, rodiče a prarodiče do KC Novodvorská, koná se zde karneval.

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Praha 6: na Kluzišti Vypich se bruslí do konce února

26. února 2024 v 09:44

Poslední den, kdy si moci na kluzišti klasicky zabruslit, bude ve čtvrtek 29. února. Led je podle organizátorů pořád v dobré kondici.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru