dnes
Sobota - jasno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - jasno
17°C
Dvě stovky žáků Prahy 8 se budou učit anglicky v Británii
Žáci z Prahy 8 se budou učit anglicky v Británii. Foto: Praha 8

Dvě stovky žáků Prahy 8 se budou učit anglicky v Británii

Znalost anglického jazyka alespoň na základní komunikační úrovni je dnes chápána jako samozřejmost. Městská část Praha 8 navázala na úspěšný jazykový zájezd do Británie a pro příští rok zdvojnásobila počet žáků základních škol zřizovaných městskou částí, kteří budou na studijní pobyt vysláni. 

První stovka žáků pojede počátkem května 2018 do Hastings a Torbay. Hastings je známé nejen svými oblázkovými plážemi, ale zejména jako místo, kde se roku 1066 odehrála pravděpodobně nejvýznamnější bitva anglických dějin. Torbay, městský obvod v anglickém hrabství Devon, je populární turistickou destinací s písečnými plážemi, díky kterým si vysloužila název Anglická riviéra. Po jejich návratu do shodných lokalit vyrazí druhá stovka žáků.

Do Anglie poprvé vypravila Osmička 100 žáků v uplynulém školním roce a stáž měla mimořádně pozitivní ohlas od rodičů. „Jsem opravdu rád, že se podařilo zajistit další finanční prostředky i pro rok 2018 a rozšířit počet účastníků na dvojnásobek. Děti se svými pedagogy zažijí intenzivní jazykový kurz. Je to součást naší snahy o to, aby školství v Praze 8 bylo nejlepší,“ řekl místostarosta osmé městské části Matěj Fichtner.


Součástí pobytu pro každého žáka bude 40 lekcí angličtiny, ubytování po 2–4 v hostitelských rodinách, stravování a pochopitelně doprava. Součástí vzdělávacího pobytu je i bohatý doprovodný program, například výlet do Londýna. Žákům je zajištěno rovněž komplexní pojištění. Vzniklé náklady hradí ze 100 % radnice osmé městské části. Stáž je tedy dostupná všem nadaným žákům Prahy 8, aniž by přitom jejich rodičům zatížila rodinný rozpočet.  

Do projektu se v tomto školním roce zapojilo všech 15 základních škol napříč Prahou 8 – jmenovitě ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí, ZŠ a MŠ Petra Strozziho, ZŠ Palmovka, ZŠ Bohumila Hrabala, ZŠ a MŠ U Školské zahrady, ZŠ a MŠ Na Slovance, ZŠ Burešova, ZŠ Žernosecká, ZŠ Hovorčovická, ZŠ Na Šutce, ZŠ a MŠ Ústavní, ZŠ a MŠ Dolákova, ZŠ Mazurská, ZŠ Glowackého a ZŠ Libčická. Jazykového pobytu v roce 2018 se zúčastní celkem 200 žáků osmých tříd a 16 pedagogů, kteří je budou doprovázet.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Další články
Nahoru