dnes
Úterý - zatazeno
20°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
16°C
Dvě stovky žáků Prahy 8 se budou učit anglicky v Británii
Žáci z Prahy 8 se budou učit anglicky v Británii. Foto: Praha 8

Dvě stovky žáků Prahy 8 se budou učit anglicky v Británii

Znalost anglického jazyka alespoň na základní komunikační úrovni je dnes chápána jako samozřejmost. Městská část Praha 8 navázala na úspěšný jazykový zájezd do Británie a pro příští rok zdvojnásobila počet žáků základních škol zřizovaných městskou částí, kteří budou na studijní pobyt vysláni. 

První stovka žáků pojede počátkem května 2018 do Hastings a Torbay. Hastings je známé nejen svými oblázkovými plážemi, ale zejména jako místo, kde se roku 1066 odehrála pravděpodobně nejvýznamnější bitva anglických dějin. Torbay, městský obvod v anglickém hrabství Devon, je populární turistickou destinací s písečnými plážemi, díky kterým si vysloužila název Anglická riviéra. Po jejich návratu do shodných lokalit vyrazí druhá stovka žáků.

Do Anglie poprvé vypravila Osmička 100 žáků v uplynulém školním roce a stáž měla mimořádně pozitivní ohlas od rodičů. „Jsem opravdu rád, že se podařilo zajistit další finanční prostředky i pro rok 2018 a rozšířit počet účastníků na dvojnásobek. Děti se svými pedagogy zažijí intenzivní jazykový kurz. Je to součást naší snahy o to, aby školství v Praze 8 bylo nejlepší,“ řekl místostarosta osmé městské části Matěj Fichtner.


Součástí pobytu pro každého žáka bude 40 lekcí angličtiny, ubytování po 2–4 v hostitelských rodinách, stravování a pochopitelně doprava. Součástí vzdělávacího pobytu je i bohatý doprovodný program, například výlet do Londýna. Žákům je zajištěno rovněž komplexní pojištění. Vzniklé náklady hradí ze 100 % radnice osmé městské části. Stáž je tedy dostupná všem nadaným žákům Prahy 8, aniž by přitom jejich rodičům zatížila rodinný rozpočet.  

Do projektu se v tomto školním roce zapojilo všech 15 základních škol napříč Prahou 8 – jmenovitě ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí, ZŠ a MŠ Petra Strozziho, ZŠ Palmovka, ZŠ Bohumila Hrabala, ZŠ a MŠ U Školské zahrady, ZŠ a MŠ Na Slovance, ZŠ Burešova, ZŠ Žernosecká, ZŠ Hovorčovická, ZŠ Na Šutce, ZŠ a MŠ Ústavní, ZŠ a MŠ Dolákova, ZŠ Mazurská, ZŠ Glowackého a ZŠ Libčická. Jazykového pobytu v roce 2018 se zúčastní celkem 200 žáků osmých tříd a 16 pedagogů, kteří je budou doprovázet.


Procházka budoucí Parkovou čtvrtí na Nákladovém nádraží Žižkov

Dnes ve 14:54

Veřejnost bude mít ve středu, 25. dubna od 17 do 18 hodin, možnost nahlédnout za brány nepřístupného brownfieldu v severní části Nákladového nádraží Žizkov. Central Group zde připravuje ve spolupráci s hlavním architektem Jakubem Ciglerem a za účastí devíti předních architektonických studií...

Kolovraty získaly hasičský speciál

Dnes v 10:32

Nový zásahový vůz převzal od města Prahy Sbor dobrovolných hasičů městské části Praha Kolovraty. O pořízení hasičského speciálu pro Kolovraty se zasadil Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality, který byl předání přítomen.

Odhalení pamětní desky barona Františka II. Ringhoffera

Včera v 16:08

Starosta Prahy 5 Pavel Richter a zástupce starosty Lukáš Herold zvou na slavnostní odhalení pamětní desky barona Františka II. Ringhoffera, který byl starostou Smíchova v letech 1861 – 1865 a budoval zde světově proslulou továrnu na výrobu železničních vagonů.

Informačně - vzdělávací kampaň ke Dni Země 2018

Včera ve 13:23

Hlavní město Praha pořádá na přelomu měsíce dubna a května 2018 v rámci oslav svátku Dne Země třídenní informačně – vzdělávací kampaň pro veřejnost zaměřenou na problematiku ochrany životního prostředí. Akce se uskuteční ve třech přírodních lokalitách Prahy v následujících termínech: Obora...

V Praze se koná mezinárodní konference o městské dopravě Eurocities Mobility Forum

Včera ve 13:09

Přes sto odborníků na dopravu včetně zástupců 40 velkých evropských měst si budou vzájemně předávat zkušenosti a novinky v oblasti městské nízkoemisní dopravy a multimodality. Vedle toho budou také diskutovat budoucí trendy a problematiku městské mobility. Konference se uskuteční od 23. do...

Den Země 2018 na téma Tajemný les

Včera ve 12:54

Život v noční přírodě je stejně bohatý jako ten ve dne. Právě na noc čekají některé druhy živočichů, aby se vydali na lov a staly se tak pomyslnými strážci noci pro nás lidi, kteří máme z noci často obavu. Letošní tematické zpracování stanovišť přiblíží dění v noční přírodě, naučí vás rozluštit...

Stovky lidí se účastnily pochodu proti antisemitismu

Včera ve 12:45

Stovky lidí se včera vydaly centrem Prahy v Pochodu dobré vůle, kterým si připomněly památku židovských obětí holokaustu a 70 let od založení státu Izrael. Z náměstí Franze Kafky prošel průvod částmi židovského města kolem Rudolfina směrem do Valdštejnské zahrady. Tam shromáždění vyvrcholilo...

Jste zamilovaní, ale na tradice vás neužije? Přijďte se sklouznout

Včera v 11:58

Praha 15 chystá speciální zamilované jízdy, vezměte svou přítelkyni nebo přítele a pojďte se sklouznout ve středu 2. května od 16 hodin. Radnice připravila i jednoduché soutěže o drobné dárky.

Další články
Nahoru