Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dvě nová psí hřiště otevřela pro pejskaře Praha 11
Psí hřiště mezi Mateřskou školou Hroncova a ulicí U Kunratického lesa. Foto: P11

Dvě nová psí hřiště otevřela pro pejskaře Praha 11

Praha 11 včera pro pejskaře otevřela dvě nová psí hřiště. V minulých dnech na ně byly nainstalovány agility prvky a po nezbytném zatvrdnutí betonu jsou již nyní obě hřiště přístupná pro veřejnost.

Větší z hřišť vzniklo mezi ulicemi Opatovská a Výstavní na Hájích a je oplocené. Menší hřiště, které je neoplocené a má tedy spíše podobu psí louky, najdete mezi Mateřskou školou Hroncova a ulicí U Kunratického lesa.

V případě menšího hřiště se jedná o náhradní lokalitu za původně plánované umístění hřiště u vrchu Chodová, kde si ho však místní občané nepřáli. 

„Čtyřnozí návštěvníci obou míst se mohou těšit na skokové překážky, houpačky, tunely, slalomy i kladiny. Zkrátka ale nepřijdou ani samotní pejskaři, součástí hřišť jsou totiž nové lavičky a odpadkové koše,“ dodává Jakub Lepš (TOP 09-STAN), místostarosta Prahy 11 pro životní prostředí.


Autor: red

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Další články
Nahoru