Dnes Úterý - jasno 2°C
Zítra Středa - oblacno 1°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dvě nová psí hřiště otevřela pro pejskaře Praha 11
Psí hřiště mezi Mateřskou školou Hroncova a ulicí U Kunratického lesa. Foto: P11

Dvě nová psí hřiště otevřela pro pejskaře Praha 11

Praha 11 včera pro pejskaře otevřela dvě nová psí hřiště. V minulých dnech na ně byly nainstalovány agility prvky a po nezbytném zatvrdnutí betonu jsou již nyní obě hřiště přístupná pro veřejnost.

Větší z hřišť vzniklo mezi ulicemi Opatovská a Výstavní na Hájích a je oplocené. Menší hřiště, které je neoplocené a má tedy spíše podobu psí louky, najdete mezi Mateřskou školou Hroncova a ulicí U Kunratického lesa.

V případě menšího hřiště se jedná o náhradní lokalitu za původně plánované umístění hřiště u vrchu Chodová, kde si ho však místní občané nepřáli. 

„Čtyřnozí návštěvníci obou míst se mohou těšit na skokové překážky, houpačky, tunely, slalomy i kladiny. Zkrátka ale nepřijdou ani samotní pejskaři, součástí hřišť jsou totiž nové lavičky a odpadkové koše,“ dodává Jakub Lepš (TOP 09-STAN), místostarosta Prahy 11 pro životní prostředí.


Autor: red

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

Včera ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Výtvarná soutěž na památník Ferdinanda Peroutky v Praze 5 pokračuje

11. ledna 2022 ve 14:12

Výtvarnou soutěž na památník Ferdinanda Peroutky, který bude tohoto velikána připomínat v parku Portheimka na Smíchově, vyhlásila v prosinci radnice páté městské části.

Další články
Nahoru