dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Dvě nová letní kina: Jedno na střeše, druhé u Vltavy. Vstup zdarma
V areálu Žlutých lázní loni fungovalo Aperol Spritz kino, letos to bude 2GIS kino. Foto: archiv

Dvě nová letní kina: Jedno na střeše, druhé u Vltavy. Vstup zdarma

Do mapy letních kin v Praze přibyla dvě nová zařízení. Jedno na střeše obchodního centra, druhé v areálu u Vltavy. Obě budou promítat jednou týdně, vstup na projekce je zdarma.

Na střeše Centra Černý Most lze během letošního léta navštívit UPC MAX kino, které ještě zdarma promítne devět vybraných českých snímků. Před každým promítáním se diváci mohou těšit na autogramiády autorů či hvězd právě uváděných snímků. Uskuteční se každý promítací den od 19:30 hodin na Central Plaze Centra Černý Most. 

Během bezplatných čtvrtečních promítání se divákům představí české filmy natočené v roce 2015. Jejich výběru se ujala odborná porota složená z tuzemských filmových kritiků (Mirka Spáčilová a Jan Foll) nebo filmových publicistů (například František Fuka a Tereza Spáčilová). Projekce startují vždy od 21. hodiny.

Program UPC MAX kina v CČM:         

30. června        Domácí péče

7. července       Ghoul

14. července     Ztraceni v Mnichově

21. července     Sedmero krkavců

28. července     Vynález zkázy

4. srpna            Schmitke

11. srpna          Gangster Ka: Afričan

18. srpna          Mallory

25. srpna          Kobry a užovky

2GIS letní kino Žluté lázně

Letní kino 2GIS v podolském areálu Žlutých lázní bude poprvé promítat v úterý 28. června. Po deset prázdninových úterků nabídne zdarma kultovní snímky světové i české kinematografie napříč různými žánry.

Návštěvníky letního kina 2GIS ve Žlutých lázních čeká sezení na travnaté louce, kde budou mít k dispozici podsedáky nebo stylová lehátka. Pro chladnější večery budou připraveny také deky. Filmy budou fanoušci sledovat na plátně 9×5 metrů umístěném na hlavní travnaté ploše u terasy Tančírny vždy po setmění kolem 21. hodiny.

Přehlídka odstartuje zítra promítáním hitu Pulp Fiction: Historky z podsvětí a následovat budou další snímky světové kinematografie jako například Rocky, King Kong nebo třeba Muž z Acapulca a také jeden český film – Světáci.

„Výběr preferuje legendární snímky, které už diváci dnes nemohou vidět v kinech, a přesto jsou velice oblíbené. Nyní mohou využít našeho letního kina a užít si je v krásném prostředí a na čerstvém vzduchu v původním znění s titulky,“ upřesňuje Hana Tietze, mluvčí Žlutých lázní.

Program 2GIS kina Žluté lázně:

28. června 2016 – Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

5. července 2016 – Forrest Gump (1994)

12. července 2016 – Rocky (1976)

19. července 2016 – Světáci (1969)

26. července 2016 – Muž z Acapulca (1973)

2. srpna 2016 – E.T. – Mimozemšťan (1982)

9. srpna 2016 – Klub rváčů (1999)

16. srpna 2016 – Casablanca (1942)

23. srpna 2016 – Čelisti (1975)

30. srpna 2016 – King Kong (1976)

O dalších letních kinech jsme nedávno psali zde: Sezónu letních kin odstartovala na Smíchově, brzy se přidají další místa. Některá hlásí konec a zde: Kinobus vyráží na své turné po Praze, promítání zdarma nabídne na čtrnácti místech


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru