Dnes Úterý - jasno 16°C
Zítra Středa - polojasno 17°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dvě nová hřiště pro kruhový trénink vzniknou letos v Praze 11 na Jižním Městě
Ve volnočasovém areálu Kupeckého na Praze 11 bylo loni na podzim slavnostně otevřeno 3D tištěné parkourové hřiště. Foto: JP

Dvě nová hřiště pro kruhový trénink vzniknou letos v Praze 11 na Jižním Městě

V Praze 11 letos vzniknou dvě nová hřiště pro kruhový trénink, která bude moci pro sportovní vyžití využívat i veřejnost. Prvky pro posilování venku doplní stávající zařízení ve sportovních a volnočasových areálech v ulicích Hrabákova a Kupeckého na Jižním Městě. Dvě venkovní tělocvičny pro městskou část postaví firma Clean4you za 1,05 milionu korun. Vyplývá to ze smluvních dokumentů a z informací, které ČTK poskytl radní Prahy 11 Jan Stárek (TOP 09).

Nové takzvané workoutové hřiště ve volnočasovém areálu u základní školy v Kupeckého ulici nabídne sportovcům z řad veřejnosti nové hrazdy, žebřiny, šikmou lavici a další prvky pro posilování. Podobné sportovní nářadí bude i ve sportovním areálu v ulici Hrabákova.

Tamní nová venkovní tělocvična bude sloužit zejména výuce tělesné výchovy žáků druhého stupně základní školy a členům atletického oddílu. Hřiště, které bude maximálně 12 metrů dlouhé a sedm metrů široké, bude nicméně přístupné i pro veřejnost.

Firma Clean4you by měla obě hřiště vybudovat za 865 000 korun bez DPH. Hotovo by mělo být 50 dnů od převzetí staveniště, jak je uvedeno ve smlouvě mezi radnicí a zhotovitelem.

Volnočasový areál u ZŠ Kupeckého vedení 11. městské části v posledních letech rozšiřuje. Od jara roku 2021 je tam mimo jiné takzvaný pumptrack, tedy okruh pro jízdu na kole, koloběžce nebo skateboardu, o délce dráhy asi 100 metrů.

 Ke konci loňského roku k němu přibyla pumptracková dráha o 37 metrech, která je určená menším dětem.

Radní Stárek dříve avizoval i vznik Adrenalin parku v ulici Výstavní. Radnice tam podle něj plánuje vybudovat mimo jiné pumptrack, skatepark a venkovní posilovnu.

Další pumptrack by podle něj letos mohl vzniknout blízko metra Opatov, kde soukromý developer chystá novou zástavbu.

Sportoviště nyní vznikají i v dalších pražských městských částech. Nový skatepark bude v ulici Mohylová v Praze 13 a letos hotový by měl být i ten, co se staví v pražských Řeporyjích.

Skatepark chce stavět rovněž Praha 3, a to na Pražačce. Nové sportoviště pro skateboardisty vzniklo loni také v podchodech pod Hlávkovým mostem v Praze 7.


Autor: ČTK

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

Dnes v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

Dnes v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

Dnes v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

Včera v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

Včera v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

Včera v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Dobročinný bazar v kapli sv. Václava

2. října 2022 v 09:03

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 proběhne od čtvrtka 6. října do soboty 8. října Dobročinný bazar, kde si můžete nakoupit něco slušivého, potřebného nebo hezkého.

Hasičský bál v Malostranské besedě

2. října 2022 v 07:08

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá v sobotu 8. října v Malostranské besedě již desátý Hasičský bál.

Praha 14: Retro Party na Plechárně

30. září 2022 v 10:08

Přijďte si v pátek 7. října zatančit na Plechárnu, začíná se ve 14 hodin.

Praha 2 podporuje recyklaci starých telefonů

30. září 2022 v 09:56

Radnice Prahy 2 se zapojuje do podzimní kampaně neziskového projektu REMOBIL s názvem 100 gramů pro přírodu. Staré a nepotřebné mobilní telefony budou moci občané od 3. do 21. října odevzdat jak v prostorách úřadu městské části, tak i v místní knihovně na Vinohradské...

Dobrobazar: Darujte druhý život nevyužitým věcem

30. září 2022 v 07:29

Výtěžek z prodeje podpoří komunitní život Dolních Měcholup a okolí, akce se koná 8. října.

Zbraslav ožije festivalem ZbrasLOVE

30. září 2022 v 07:17

Široké spektrum kulturních, kreativních a komunitních programů čeká již tento pátek 30. září na všechny obyvatele a návštěvníky pražské Zbraslavi, kde se vůbec poprvé uskuteční pouliční festival ZbrasLOVE. 

Další články
Nahoru