Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Dvě nová hřiště pro kruhový trénink vzniknou letos v Praze 11 na Jižním Městě
Ve volnočasovém areálu Kupeckého na Praze 11 bylo loni na podzim slavnostně otevřeno 3D tištěné parkourové hřiště. Foto: JP

Dvě nová hřiště pro kruhový trénink vzniknou letos v Praze 11 na Jižním Městě

V Praze 11 letos vzniknou dvě nová hřiště pro kruhový trénink, která bude moci pro sportovní vyžití využívat i veřejnost. Prvky pro posilování venku doplní stávající zařízení ve sportovních a volnočasových areálech v ulicích Hrabákova a Kupeckého na Jižním Městě. Dvě venkovní tělocvičny pro městskou část postaví firma Clean4you za 1,05 milionu korun. Vyplývá to ze smluvních dokumentů a z informací, které ČTK poskytl radní Prahy 11 Jan Stárek (TOP 09).

Nové takzvané workoutové hřiště ve volnočasovém areálu u základní školy v Kupeckého ulici nabídne sportovcům z řad veřejnosti nové hrazdy, žebřiny, šikmou lavici a další prvky pro posilování. Podobné sportovní nářadí bude i ve sportovním areálu v ulici Hrabákova.

Tamní nová venkovní tělocvična bude sloužit zejména výuce tělesné výchovy žáků druhého stupně základní školy a členům atletického oddílu. Hřiště, které bude maximálně 12 metrů dlouhé a sedm metrů široké, bude nicméně přístupné i pro veřejnost.

Firma Clean4you by měla obě hřiště vybudovat za 865 000 korun bez DPH. Hotovo by mělo být 50 dnů od převzetí staveniště, jak je uvedeno ve smlouvě mezi radnicí a zhotovitelem.

Volnočasový areál u ZŠ Kupeckého vedení 11. městské části v posledních letech rozšiřuje. Od jara roku 2021 je tam mimo jiné takzvaný pumptrack, tedy okruh pro jízdu na kole, koloběžce nebo skateboardu, o délce dráhy asi 100 metrů.

 Ke konci loňského roku k němu přibyla pumptracková dráha o 37 metrech, která je určená menším dětem.

Radní Stárek dříve avizoval i vznik Adrenalin parku v ulici Výstavní. Radnice tam podle něj plánuje vybudovat mimo jiné pumptrack, skatepark a venkovní posilovnu.

Další pumptrack by podle něj letos mohl vzniknout blízko metra Opatov, kde soukromý developer chystá novou zástavbu.

Sportoviště nyní vznikají i v dalších pražských městských částech. Nový skatepark bude v ulici Mohylová v Praze 13 a letos hotový by měl být i ten, co se staví v pražských Řeporyjích.

Skatepark chce stavět rovněž Praha 3, a to na Pražačce. Nové sportoviště pro skateboardisty vzniklo loni také v podchodech pod Hlávkovým mostem v Praze 7.


Autor: ČTK

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

24. března 2023 v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

23. března 2023 ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

23. března 2023 v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Oslavy Velikonoc v Písecké bráně

23. března 2023 v 19:13

Tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně v Praze 6 začínají v neděli 26. března ve 14 hodin. Vystoupí dětský soubor Sedmihlásek, bude se upalovat Morana, uvidíte výstavu fotografií a těšte se na Velikonoční rej.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

23. března 2023 v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

22. března 2023 v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

22. března 2023 v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

22. března 2023 v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Další články
Nahoru