Dnes Pátek - zatazeno 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 10°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dvě nová hřiště pro kruhový trénink vzniknou letos v Praze 11 na Jižním Městě
Ve volnočasovém areálu Kupeckého na Praze 11 bylo loni na podzim slavnostně otevřeno 3D tištěné parkourové hřiště. Foto: JP

Dvě nová hřiště pro kruhový trénink vzniknou letos v Praze 11 na Jižním Městě

V Praze 11 letos vzniknou dvě nová hřiště pro kruhový trénink, která bude moci pro sportovní vyžití využívat i veřejnost. Prvky pro posilování venku doplní stávající zařízení ve sportovních a volnočasových areálech v ulicích Hrabákova a Kupeckého na Jižním Městě. Dvě venkovní tělocvičny pro městskou část postaví firma Clean4you za 1,05 milionu korun. Vyplývá to ze smluvních dokumentů a z informací, které ČTK poskytl radní Prahy 11 Jan Stárek (TOP 09).

Nové takzvané workoutové hřiště ve volnočasovém areálu u základní školy v Kupeckého ulici nabídne sportovcům z řad veřejnosti nové hrazdy, žebřiny, šikmou lavici a další prvky pro posilování. Podobné sportovní nářadí bude i ve sportovním areálu v ulici Hrabákova.

Tamní nová venkovní tělocvična bude sloužit zejména výuce tělesné výchovy žáků druhého stupně základní školy a členům atletického oddílu. Hřiště, které bude maximálně 12 metrů dlouhé a sedm metrů široké, bude nicméně přístupné i pro veřejnost.

Firma Clean4you by měla obě hřiště vybudovat za 865 000 korun bez DPH. Hotovo by mělo být 50 dnů od převzetí staveniště, jak je uvedeno ve smlouvě mezi radnicí a zhotovitelem.

Volnočasový areál u ZŠ Kupeckého vedení 11. městské části v posledních letech rozšiřuje. Od jara roku 2021 je tam mimo jiné takzvaný pumptrack, tedy okruh pro jízdu na kole, koloběžce nebo skateboardu, o délce dráhy asi 100 metrů.

 Ke konci loňského roku k němu přibyla pumptracková dráha o 37 metrech, která je určená menším dětem.

Radní Stárek dříve avizoval i vznik Adrenalin parku v ulici Výstavní. Radnice tam podle něj plánuje vybudovat mimo jiné pumptrack, skatepark a venkovní posilovnu.

Další pumptrack by podle něj letos mohl vzniknout blízko metra Opatov, kde soukromý developer chystá novou zástavbu.

Sportoviště nyní vznikají i v dalších pražských městských částech. Nový skatepark bude v ulici Mohylová v Praze 13 a letos hotový by měl být i ten, co se staví v pražských Řeporyjích.

Skatepark chce stavět rovněž Praha 3, a to na Pražačce. Nové sportoviště pro skateboardisty vzniklo loni také v podchodech pod Hlávkovým mostem v Praze 7.


Autor: ČTK

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

Včera v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

Včera ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

Včera v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

Včera v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

Včera v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Radnice Prahy 13 vypsala výběrová řízení na další pracovní pozice

21. února 2024 v 15:18

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.  

Praha 2 pomáhá s bydlením mladým rodinám, samoživitelům i sociálně potřebným

21. února 2024 v 10:58

Nová Pravidla sociální bytové politiky radnice Praha 2 reagují jak na vývoj situace na trhu s bydlením, tak i na změny v sociální politice. Cílí zejména na případy, kde selhává či nedostačuje státní podpora. Adresná a sociálně citlivá podpora se tak dostane těm, kteří ji opravdu potřebují,...

Praha 14: Přihlaste se na festival Antifetfest 2024

21. února 2024 v 08:18

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je již tradiční přehlídkou žákovských a studentských filmů, které se zaměřují na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy.

Festival Na hlavu 2024

21. února 2024 v 08:00

Festival o duševním zdraví a mysli Na hlavu letos nese téma Diverzita: Chceme hledat cesty k tomu, co nás spojuje – ať už se jedná o odlišnou sexuální orientaci, psychické či jiné onemocnění, rozdílnost v náboženském vyznání, v tom jak vypadají naše těla, v barvě pleti...

Na Dni otevřených dveří FEL ČVUT nahlédnete do studia robotiky, elektroniky či (bio)informatiky

21. února 2024 v 07:37

Sedm bakalářských programů, které lze studovat na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL ČVUT), si mohou studenti a studentky středních škol projít už 23. února 2024. Bohatý program se uskuteční jak ve fakultní budově v Dejvicích, tak na Karlově náměstí. Návštěvníci a návštěvnice během něj...

Další články
Nahoru