Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dvě miliardy korun rozdělí Praha pro poskytovatele sociálních služeb
Ilustrační foto: Freeimages

Dvě miliardy korun rozdělí Praha pro poskytovatele sociálních služeb

Pražský magistrát rozdělí na grantech pro poskytovatele sociálních služeb dvě miliardy korun. Peníze dostanou neziskové organizace, příspěvkové organizace hlavního města a městské části. Schválili to pražští radní na pondělním jednání. Prostředky poskytne ministerstvo práce a sociálních věcí. Návrh radních budou ještě tento týden ve čtvrtek projednávat pražští zastupitelé.

Rozhodnutí má základ v Programu podpory registrovaných sociálních služeb pro rok 2024, který byl schválen pražským zastupitelstvem. Program je navržen tak, aby podporoval širokou škálu sociálních služeb v souladu s aktuálními potřebami obyvatel hlavního města. 

„Díky této podpoře budou moci poskytovatelé sociálních služeb nadále nabízet kvalitní a dostupné služby těm, kteří je nejvíce potřebují. Dotace získá například Armáda spásy, Diakonie ČCE, Focus Praha, Eset help, HEWER, Modrý klíč, Naděje, Sananim, Život 90 a mnoho dalších neziskových a příspěvkových organizací hlavního města Prahy a městských částí,“ řekla náměstkyně primátora pro sociální politiku Alexandra Udženija (ODS). 

Program podpory registrovaných sociálních služeb je klíčovou součástí strategie hlavního města v oblasti sociálních služeb a zahrnuje široké spektrum služeb – od sociálního poradenství přes osobní asistenci až po specializovanou péči pro osoby se zdravotním postižením a seniory. 

Celkem bylo v rámci tohoto programu posouzeno 467 žádostí a celková výše požadavků na finanční podporu přesáhla čtyři miliardy korun. Na základě rozhodnutí o poskytnutí dotace Ministerstva práce a sociálních věcí ze státního rozpočtu na rok 2024 bylo pro hlavní město pro tento rok navrženo k rozdělení 2 011 920 000 korun.

Zároveň magistrát v lednu schválil poskytnutí 2,6 miliardy korun z rozpočtu hlavního města, do sociálních služeb tak letos Praha dá dohromady zhruba 4,6 miliard korun.


Autor: red

Šermířský festival

Dnes v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

Včera ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

Včera ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

Včera v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

Včera v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Novoměstská radnice: Vystoupíte při západu slunce na ochoz vyhlídkové věže

11. dubna 2024 v 11:42

Další komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, během které vystoupíte při západu slunce na ochoz téměř sedmdesátimetrové vyhlídkové věže a nahlédnete i do prostor, kam není běžně pro veřejnost volný přístup, se koná...

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

V Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči se uklízelo

11. dubna 2024 v 07:33

Praha 4 se už po několikáté aktivně zapojila do celorepublikového úklidového projektu Ukliďme Česko. Pro místo velkého jarního úklidu si letos tentokrát dobrovolníci vybrali znečištěné lokality v Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči.

Praha 4: Poznejte Příběhy našich sousedů

10. dubna 2024 v 19:10

Čtrnáct pamětníků, do jejichž života zasáhly dějiny 20. století, vyprávělo své životní zkušenosti žákům základních škol.

Další články
Nahoru