dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražské krimi

Dvě loupeže a dva zadržení za dva dny

V průběhu dvou dnů došlo v Praze 1 a 8 k loupežným přepadením trafiky a baru. V obou případech už jsou pachatelé za mřížemi. 

K prvnímu loupežnému přepadení došlo na Náměstí Republiky v pondělí, v půl jedné odpoledne. Tehdy přišel do tamní trafiky neznámý muž s nožem v ruce a po obsluze požadoval vydání veškeré hotovosti. Na místo vydání peněz ale prodavačka spustila tak výrazný křik, že pachatel vzal raději nohy na ramena, aniž by obdržel byť jedinou korunu, nicméně i tak se pachatel dopustil trestného činu loupeže.

Hrozí mu až deset let

Proto začali případ okamžitě prošetřovat kriminalisté prvního policejního obvodu, kteří o den později zadrželi v Sasankové ulici v Praze 10 sedmadvacetiletého muže, jakožto pachatele popsané loupeže. Toho následně předvedli na policejní služebnu, kde sek loupežnému přepadení doznal. Proto s ním vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení, pro zmiňovaný trestný čin loupeže, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

S pistolí na barmanku

Stejně dlouhý pobyt za mřížemi hrozí jedenadvacetiletému pachateli loupežného přepadení, které spáchal v úterý večer v baru v Sokolovské ulici. Do podniku lupič vešel konkrétně v půl desáté s pistolí v ruce a okamžitě požadoval vydání peněz po barmance, a následně i po přítomných hostech.

Barmanka s host lupiče pronásledovali

Nikdo z přítomných se ale neměl k tomu lupiči peníze vydat. Ten se proto otočil takřka na podpatku, z barového pultu sebral malé pivo, se kterým dal se na útěk. Barmanka a jeden z hostů na nic nečekali a začali lupiče pronásledovat. Cirka po dvaceti metrech útěku se pachatel zastavil, namířil barmance zbraň do obličeje a zmáčkl spoušť. Naštěstí pro oba zúčastněné, zbraň nevystřelila.

Na nepovedenou loupež až deset let

Barmanka na to konto od dalšího pronásledování upustila. Druhý pronásledovatel, jeden z hostů, se ale odradit nenechal, a za pachatelem běžel ještě několik dalších desítek metrů, dokud se mu lupič neztratil z očí. V tu chvíli tam už ale byli policisté pohotovostní motorizované jednotky, kteří svědka naložili do auta a po pachateli začali pátrat. S pomocí svědka pachatele policisté našli a následně zadrželi v ulici Křižíkova. I tento mladík si následně vyslechl obvinění z trestného činu loupeže, aniž by se obohatil o jakoukoli finanční hotovost.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru