dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Dvě kočky a velké milovnice předoucích mazlíků pokřtily mlékem Dalajlamovu kočku
Kočka ke kočce sedá aneb Herečky Ivana Jirešová a Nela Boudová na křtu knihy. Foto: archiv

Dvě kočky a velké milovnice předoucích mazlíků pokřtily mlékem Dalajlamovu kočku

Herečky Ivana Jirešová a Nela Boudová pokřtily „mlékem“ úspěšné pokračování knihy Davida Michieho Dalajlamovy kočky a umění příst v kočičím útulku v Modřanech. Nový půvabný příběh o podivuhodném životě kočky Jeho svatosti, který se u čtenářů stal hitem loňského léta, vydává nyní v češtině opět nakladatelství Synergie Publishing.

Sympatické herečky mají blízko k buddhismu, a navíc jsou i velkými milovnicemi koček. Shodou náhod se navíc obě na křest vrátily přímo z Malého Tibetu, kam v červenci odjela každá zvlášť s jinou dobrovolnickou organizací.

Zábavný a čtivý román Dalajlamova kočka a umění příst líčí život kočky jeho Svátosti, které Dalajlama, než odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží úkol: objevit pravou příčinu štěstí.

A právě plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Setkání s tajemným jogínem odhalí její minulost a díky rozhovoru univerzitních profesorů zas přijde na to, jak vědci definují štěstí a v čem se věda podobá buddhismu.

Kočičím předením proti starostem a stresu

utulek-kniha-krest-nahled

Jana Kohoutová, Nela Boudová, Ivana Jirešová a Markéta Šimáčková (zleva).

„Na pokračování příběhu o kočce Jeho svatosti jsem se moc těšila. Kniha mi přinesla klid a pohodu, jako předcházející díl a já spokojeně předla spolu s ní. Je to přesně ta kniha, u které nechcete, aby skončila," říká Ivana Jirešová, která první díl půvabného vyprávění o kočičím životě v buddhistickém klášteře křtila již minulé léto.

A protože základním principem je podle buddhistů starost o druhé, rozhodly se herečky podpořit i modřanský kočičí útulek Šanta kočičí, kterému vydavatelství Synergie Publishing věnovalo finanční dar.

„Sama mám doma dokonce šest koček, a tak vím, jak jsou kočičí společníci milí a že bezpečně snižují hladinu stresu a krevní tlak. Možná právě tím, jak krásně předou," říká Markéta Šimáčková, ředitelka vydavatelství.

Přibližují buddhismus v uspěchaném západním světě

utulek-kniha-ivanakocky3-nahled

Ivana Jirešová

Kniha Dalajlamova kočka a umění příst plná moudrých, laskavých ale i vtipných rad dává nejen návod jak štěstí a spokojenosti dosáhnout, ale i jak ho udržet, když na nás padne pocit smutku a rozladění.

„Ohledně štěstí existuje jedna moudrost: pokud si přeješ ukončit vlastní utrpení, snaž se ukončit utrpení druhých, a pokud si přeješ být šťastný, hledej štěstí pro druhé,“ píše v knize její autor David Michie.

Jeho knihy, které přibližují buddhismus čtenářům v dnešním uspěchaném západním světě, jsou překládány do mnoha jazyků a vydávány po celém světě.


Tato nemoc si nevybírá: Je často spojená se studem, zranitelností, pochybnostmi o sobě a negativními myšlenkami. Snadno se tak může stát, že člověk začne nenávidět své tělo jako zdroj depresí a překážku, která mu zabraňuje žít spokojeným životem

Včera ve 14:01

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru