dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Dvě hvězdy na dresu Slavie? Jedna klubová, druhá v logu vlastníka z komunistické Číny
Jaroslav Tvrdík (vpravo) na snímku z roku 2009, kdy byl poradcem předsedy ČSSD Jiřího Paroubka (vlevo). Foto: Sveter / Wikimedia Commons

Dvě hvězdy na dresu Slavie? Jedna klubová, druhá v logu vlastníka z komunistické Číny

Jaroslav Tvrdík, bývalý ministr obrany, ředitel Českých aerolinií, volební manažer ČSSD a v současnosti místopředseda dozorčí rady fotbalové Slavie a zástupce majoritního vlastníka klubu, společnosti CEFC China, zveřejnil na svém twitterovém účtu finální podobu dresu, který budou v jarní části probíhající ligové sezony oblékat hráči „sešívaných“.

„Dres je finální a mohu jen všem poděkovat za připomínky. Byla to užitečná diskuse,“ napsal dnes odpoledne na Twitter Tvrdík. K této zprávě připojil obrázek finální verze dresu. Dres si můžete na Tvrdíkově Twitteru prohlédnout zde.

Tvrdík ve svém poděkování narážel na diskusi, která se mezi fanoušky a vedením klubu strhla na sociálních sítích k jednotlivým návrhům.

Na obou je na prsou dominantní název vlastníka klubu. V pátek Tvrdík na Twitteru ukázal dres, na kterém bylo kromě čínských znaků i upravené logo čínského vlastníka Slavie, jehož součástí je pěticípá červená hvězda. Ne však slavistická, ale hvězda s jedním cípem nahoře, dvěma po stranách a dvěma dole.

Paradoxně originální logo společnosti CEFC China obsahuje žlutočervenou hvězdu, která zdaleka nepřipomíná tolik komunistickou symboliku, jako slávistický návrh.

Slávisté by v takovém případě měli na dresech dvě hvězdy, jednu tradiční klubovou a jednu připomínající komunistickou. Byl by to paradox, mezi příznivci klubu z Vršovic se najde dost těch, kteří Spartě předhazují její „rudou“ minulost před rokem 1989, kdy podle nich měli letenští díky náklonnosti komunistických pohlavárů vymetenou cestu k ligovým titulům.

„Zatím vyhrávající varianta,“ uvedl v pátek k variantě s dvěma hvězdami Tvrdík. Našlo se dost fanoušků, kteří se proti tomu postavili.  V pátek zveřejnil i výše uvedenou variantu, která neobsahuje druhou hvězdu. Zdá se, že pro ni se nakonec klub rozhodl, byť k oficiálnímu představení nových dresů teprve dojde.

V neděli večer, když byla medializovány slávistické úvahy o dresu se dvěma hvězdami, uveřejnil Tvrdík na Twitteru logo společnosti CEFC China a napsal k němu: „Tohle je logo CEFC. Všechno ostatni byl jen respekt ke slávistickemu dresu a jeho barvám. Bílé, a kupodivu červené." 

Zvěřejnil také dresy několika klubů, například z ostrovní Premier League, které mají kvůli svým majitelům či sponzorům na dresech čínské znaky.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru