Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dvě desítky výjezdů kvůli silnému větru měli večer a v noci pražští hasiči
Hasiči řešili uvolněné plechy na střechách. Zdroj foto: HZS Praha

Dvě desítky výjezdů kvůli silnému větru měli večer a v noci pražští hasiči

Večer a v noci na dnešek měli hasiči v metropoli (HZS Praha) jednadvacet výjezdů k následkům silného větru. Odstraňovali spadlé stromy a zajišťovali uvolněné plechy. Uvedli to na twitteru. Situace byla výrazně klidnější než ve čtvrtek, kdy pražští hasiči kvůli větru vyjížděli k víc než 120 událostem.

„Zasahovali jsme u 21 událostí spojených se silným větrem. Od půlnoci se situace uklidnila. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy,“ uvedli hasiči dnes ráno na twitteru.

S ohledem na zvýšení meteorologické výstrahy bylo do zvýšené pohotovosti aktivováno jedenáct jednotek dobrovolných hasičů.

Při velmi silném větru meteorologové očekávali ve středních Čechách krátkodobé nárazy větru až kolem 90 kilometrů v hodině.

Magistrát před půlnocí vyzval občany, aby nechodili do lesů, parků a na další podobná místa. „Upozorňujeme na silný vítr, který zasáhl Prahu. Prosíme, pokud je to možné, nechoďte do lesů, lesoparků a na další podobná místa. Zároveň doporučujeme, abyste byli obezřetní i při vašich cestách po Praze,“ napsal magistrát na twitteru.

Silný vítr zasáhl Česko i ve čtvrtek, vichřice způsobila rozsáhlé výpadky v dodávkách elektrického proudu, problémy na železnici i na silnicích a materiální škody.

V Praze hasiči a strážníci řešili celkem 130 případů. Jednalo se o uvolněné plechy na střechách domů, uvolněné reklamní plachty a popadané stromy a větve.


Autor: Jan Puci

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru