Dnes Pondělí - zatazeno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dvě desítky výjezdů kvůli silnému větru měli večer a v noci pražští hasiči
Hasiči řešili uvolněné plechy na střechách. Zdroj foto: HZS Praha

Dvě desítky výjezdů kvůli silnému větru měli večer a v noci pražští hasiči

Večer a v noci na dnešek měli hasiči v metropoli (HZS Praha) jednadvacet výjezdů k následkům silného větru. Odstraňovali spadlé stromy a zajišťovali uvolněné plechy. Uvedli to na twitteru. Situace byla výrazně klidnější než ve čtvrtek, kdy pražští hasiči kvůli větru vyjížděli k víc než 120 událostem.

„Zasahovali jsme u 21 událostí spojených se silným větrem. Od půlnoci se situace uklidnila. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy,“ uvedli hasiči dnes ráno na twitteru.

S ohledem na zvýšení meteorologické výstrahy bylo do zvýšené pohotovosti aktivováno jedenáct jednotek dobrovolných hasičů.

Při velmi silném větru meteorologové očekávali ve středních Čechách krátkodobé nárazy větru až kolem 90 kilometrů v hodině.

Magistrát před půlnocí vyzval občany, aby nechodili do lesů, parků a na další podobná místa. „Upozorňujeme na silný vítr, který zasáhl Prahu. Prosíme, pokud je to možné, nechoďte do lesů, lesoparků a na další podobná místa. Zároveň doporučujeme, abyste byli obezřetní i při vašich cestách po Praze,“ napsal magistrát na twitteru.

Silný vítr zasáhl Česko i ve čtvrtek, vichřice způsobila rozsáhlé výpadky v dodávkách elektrického proudu, problémy na železnici i na silnicích a materiální škody.

V Praze hasiči a strážníci řešili celkem 130 případů. Jednalo se o uvolněné plechy na střechách domů, uvolněné reklamní plachty a popadané stromy a větve.


Autor: Jan Puci

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Další články
Nahoru