Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dvě desítky výjezdů kvůli silnému větru měli večer a v noci pražští hasiči
Hasiči řešili uvolněné plechy na střechách. Zdroj foto: HZS Praha

Dvě desítky výjezdů kvůli silnému větru měli večer a v noci pražští hasiči

Večer a v noci na dnešek měli hasiči v metropoli (HZS Praha) jednadvacet výjezdů k následkům silného větru. Odstraňovali spadlé stromy a zajišťovali uvolněné plechy. Uvedli to na twitteru. Situace byla výrazně klidnější než ve čtvrtek, kdy pražští hasiči kvůli větru vyjížděli k víc než 120 událostem.

„Zasahovali jsme u 21 událostí spojených se silným větrem. Od půlnoci se situace uklidnila. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy,“ uvedli hasiči dnes ráno na twitteru.

S ohledem na zvýšení meteorologické výstrahy bylo do zvýšené pohotovosti aktivováno jedenáct jednotek dobrovolných hasičů.

Při velmi silném větru meteorologové očekávali ve středních Čechách krátkodobé nárazy větru až kolem 90 kilometrů v hodině.

Magistrát před půlnocí vyzval občany, aby nechodili do lesů, parků a na další podobná místa. „Upozorňujeme na silný vítr, který zasáhl Prahu. Prosíme, pokud je to možné, nechoďte do lesů, lesoparků a na další podobná místa. Zároveň doporučujeme, abyste byli obezřetní i při vašich cestách po Praze,“ napsal magistrát na twitteru.

Silný vítr zasáhl Česko i ve čtvrtek, vichřice způsobila rozsáhlé výpadky v dodávkách elektrického proudu, problémy na železnici i na silnicích a materiální škody.

V Praze hasiči a strážníci řešili celkem 130 případů. Jednalo se o uvolněné plechy na střechách domů, uvolněné reklamní plachty a popadané stromy a větve.


Autor: Jan Puci

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru