dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražské krimi

Dvě bezpečnostní akce v centru

V pátek a v sobotu proběhla v centru Prahy dvě bezpečnostní opatření s názvem „Prostor Drogy“ a „Prostor“ 

Páteční policejní akce s názvem „PROSTOR Drogy“ byla zaměřena především na dodržování právních předpisů v oblasti pouličního prodeje a aplikace drog, dále na pátrání po hledaných osobách a věcech a v neposlední řadě ještě na dodržování vyhlášek Magistrátu hl. m. Prahy.

Při akci policisté zkontrolovali 51 osob, 7 objektů a několik vozidel. Výsledkem je udělení šesti blokových pokut za přestupková jednání na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. Zadržení osoby v celostátním pátrání a vypátrání odcizeného mobilního telefonu.

V sobotu prošlo kontrolou 317 osob

Sobotního opatření s názvem „PROSTOR“ se účastnilo téměř čtyřicet policistů napříč všemi útvary. Od policistů z místního oddělení policie Krakovská přes kriminalisty, speciální pořádkovou jednotku, cizineckou policii a také policisty pohotovostní motorizované jednotky.

Akce se zaměřila především na snižování a eliminaci trestné činnosti, udržování veřejného pořádku, podávání alkoholických nápojů osobám mladším osmnácti let a také na drogové delikty. V rámci opatření policisté zkontrolovali 317 osob, 33 objektů a 5 vozidel. Výsledkem je udělení devíti blokových pokut za přestupková jednání na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. Cizincům dali policisté celkem 7 blokových pokut za porušování zákona o pobytu cizinců.

Dále policie zajistila sedm osob a jeden neplatný občanský průkaz. V restauračních zařízeních pak policisté kontrolovali několik desítek mladistvých. Sedm z nich bylo pod vlivem alkoholu. Nejvíce nadýchal sedmnáctiletý mladík a to téměř dvě promile alkoholu v dechu.

 


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru