Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dvanáctý ročník Univerzitních osem si podmanily posádky Univerzity Karlovy
Pohled z železničního mostu na závod univerzitních posádek. Foto: RAUL!

Dvanáctý ročník Univerzitních osem si podmanily posádky Univerzity Karlovy

Dvanáctý ročník Univerzitních osem si v pátek přisvojily posádky nejstarší české univerzity. Ženy z posádky Univerzita Karlova 1 za sebou nechaly na kilometrové trati pod Vyšehradem společenství ČZU a VK Slavia Děčín, i své dvě sesterské posádky. Mužské finále bylo o dost vyrovnanější a napínavé do posledních metrů. Nakonec si ale posádka UK poradila s bojovnou osmou ČVUT i se společenstvím ČZU a ČVK Praha.

Obě vítězné posádky zároveň získaly titul akademických mistrů České republiky a mohou se těšit na účast na letošním akademickém mistrovství Evropy, které se bude konat v Tureckém Istanbulu od 7. do 9. září.

Loňský rok se zopakoval, Univerzita Karlova si dala opět double. Nejprve start rovnou tří posádek ve finále zúročily ženy, když osma s číslem 1 převeslovala osmu ČZU + VK Slavia Děčín.

Vítězná posádka navíc neměla konkurenci a suverénně si podmanila startovní pole s náskokem 12 sekund. Muže čekala větší dřina, tlak ČVUT ve finiši však ustáli a s náskokem dvou sekund podruhé v historii i podruhé v řadě usedli na pomyslný veslařský trůn.

„Myslím si, že můžeme považovat 12. ročník tohoto závodu za úspěšný. Jelo symbolicky celkem 12 posádek, z toho 11 plně akademických. To byl vlastně cíl. Aby do posádek usedali studenti, pro které budou Univerzitní osmy na náplavce opravdovým vrcholem. V budoucnu se chceme snažit dostat veslování ještě víc mezi studenty a poskládat posádky třeba i z veslařů, kteří začali až na vysoké škole,“ hodnotí 12. ročník ředitel závodu Honza Hájek.

Ve startovním poli nebyla nouze o úspěšné a nadějné veslaře na mezinárodní úrovni. Vítězná osma žen byla například složena výhradně z reprezentantek ČR. Ve vítězné lodi si spolu zajely parťačky z dvojskifu Eliška Podrazilová a Anna Šantrůčková, majitelky titulu juniorských mistryň světa.

Všechny členky posádky opravdu patří k české špičce. S druhým místem se musela smířit Česká zemědělská univerzita včetně její hvězdy Lenky Antošové, trojnásobné šampionky Primátorek na skifu a mistryně Evropy z roku 2017 na dvojskifu.

Mezi muži se za vítěznou osmu představil třeba Vilém Pachman, bývalý juniorský mistr Evropy ve čtyřce bez kormidelníka či Tomáš Zobal za sekundující posádku ČVUT, který vlastní stejný titul. Konkurence tak byla velká a výkonnost jednotlivých veslařů byla na vodě vidět.

Páteční odpoledne na náplavce bylo slunné, a tak si návštěvníci užili fandění a atmosféru naplno. Fankluby jednotlivých univerzit byly skutečně slyšet, a to hlavně v cílové rovince a při vyhlašování vítězů.

Muži Univerzity Karlovy posléze třeba slavili se svým fanklubem a věšeli medaile na krk svým kamarádům a spolužákům. 12. Univerzitní osmy byly chutným předkrmem pro hlavní víkendový program na stejném místě, kterým jsou 109. ČEZ Primátorky.

Sobota 4. června přinese od 8:30 hodin rozjížďky a odpoledne pak semifinálové jízdy všech kategorií včetně finálových klání kategorie Masters, tedy veteránů. 

12. Univerzitní osmy:

Finále A – ženy

  1. Univerzita Karlova 1         03:04:09        
  2. ČZU + VK Slavia Děčín    03:09:06
  3. Univerzita Karlova 3         03:11:08
  4. ČVUT                                03:30:04
  5. Univerzita Karlova 2         03:31:05 

Finále A – muži

  1. Univerzita Karlova       02:40:05
  2. ČVUT                          02:42:03
  3. ČZU + ČVK Praha      02:48:00
  4. VUT v Brně                 02:59:07
  5. ČVUT 2                       03:03:03

Zdroj: RAUL!


Autor: Cen

Praha 4 požádala magistrát o dotaci na projekt sportování školáků s trenéry

8. prosince 2021 ve 20:32

Praha 4 zahájila letos v říjnu projekt nazvaný „Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry.“ Je zaměřený na malé školáky a jeho cílem je získat děti pro sport, pomoci k jejich zdravému vývoji a současně je vést k chování v duchu fair play. Praha 4 nyní požádala hlavní město o dotaci na tento projekt,...

Ministr Ťok: Dostavbu Pražského okruhu může zdržet žaloba majitelů pozemků

26. listopadu 2017 v 09:36

Harmonogram příprav dostavby Pražského okruhu počítá s tím, že pokud vše půjde podle plánu, bude v roce 2020 vydáno stavební povolení na úsek 511, vybrán zhotovitel a může být stavba Pražského okruhu oficiálně zahájena.

Podle průzkumu si drtivá většina obyvatel metropole přeje dokončení Pražského okruhu

15. listopadu 2017 ve 13:35

Dle výsledků sociologického průzkumu společnosti Median, který byl v první polovině letošního roku zhotoven v rámci projektu Polaď Prahu, si devět z deseti obyvatel Prahy a Středočeského kraje přeje dokončení Pražského okruhu, více prostoru pro lidi, více zeleně v ulicích města a vybudování...

Další články
Nahoru