dnes
Středa - skorojasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Dětská Praha

Dvanácté VyšeHrátky začaly, myslí i na batolata a dospělé

Včera odstartoval ve vyšehradském areálu Královské a knížecí akropole dvanáctý ročník festivalu VyšeHrátky. První den festivalu pro batolata, předškoláky, školáky i jejich rodiče nabídl nejnovější představení souboru Buchty a loutky i koncert kapely Poletíme?.

Festival pokračuje až do úterý 8. září a kromě představení a workshopů pro děti nabízí také program pro batolata nebo večerní zábavu pro dospělé.

Ve všední dny po celou dobu trvání festivalu VyšeHrátky organizují pro školní skupiny tradiční divadelní bojovku. Ta letos nese podtitul „Zpráva o jedné válce“ a zážitkovou formou upozorňuje na zásadní momenty 2. světové války. ,,Letošní bojovka vznikla jako upomínka 70. výročí od konce 2. světové války. Navazujeme tak na loňskou VyšeHrátkovskou bojovku nazvanou Trenažer komunismu, která připomínala 25 let od sametové revoluce. Veřejnosti mimo organizované školní skupiny nabízíme možnost se bojovky zúčastnit v neděli 6. září odpoledne, na pátek večer jsme pak přichystali její speciální verzi pro dospěláky,“ doplňuje ředitelka festivalu Daniela Fialová.

VyšeHrátky nabízí po celý týden také širokou škálu worskhopů pro dětské návštěvníky. Středeční odpoledne patří Yógovým (Vyše)Hrátkám s Hankou Luhanovou, ve čtvrtek na Vyšehrad dorazí lektoři centra pro nový cirkus Cirqueon a představí základy žonglování a pozemní akrobacie. Víkendový program zahájí v sobotu dopoledne filmová dílna kina Ponrepo, v rámci které si účastníci workshopu mimo jiné vytvoří vlastní krátké animované filmy. Výběr v neděli odpoledne doplní tvořivá dílna výrobců kreativních krabiček pro děti ANI-MUK. K tomu se ve stejný den v poledne na Vyšehradě uskuteční zápas v kin-ballu.

Program VyšeHrátek se věnuje i nejmenším divákům. Od středy do neděle v různých časech nabízíme hned dvě různá představení pro batolata. Vychází z evropského trendu tvorby pro děti do tří let, nazývaného Theatre for very young (divadlo pro nejmladší). Tuto možnost prvního kontaktu s divadlem přinesly do České republiky právě VyšeHrátky prostřednictvím loňské premiéry pohádky Batosnění Studia Damúza. Kromě této pohádky uvítají VyšeHrátky také zahraniční hosty ze Slovenska – Bábkové divadlo Na rázcestí z Bánské Bystrice.

Svou účast na VyšeHrátkách přislíbili i slavní tatínci, kteří každý den od středy do soboty odpoledne přečtou dětem své oblíbené pohádky. V minulých letech se na Vyšehradě zastavili například Michal Malátný, Tomáš Cajs nebo Tomáš Sedláček. Letos se můžete těšit na Arnošta Goldflama, Davida Matáska, Karla Zimu a další. V průběhu festivalu bude opět otevřen VyšeBar, který zastřeší i specialitu letošního ročníku – večerní promítání loutkového filmu Malý pán, na kterém se podílel soubor Buchty a loutky. Letní kino má každý rád. O to víc zastřešené letní kino, ve kterém se nedá zmoknout. V sobotu v 19:30.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

Dnes v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru