Dnes Neděle - zatazeno 7°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 5°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské krimi

Dvakrát ujížděl, pokaždé na kradeném motocyklu

Stejné hlídce policistů ujížděl hned ve dvou případech stejný řidič se zákazem řízení pokaždé na jiném kradeném motocyklu.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v pondělí 15. března všimli v Podchýšské ulici v Praze 4 řidiče na skútru, kterého se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy se na policejním autě rozsvítily majáky s nápisem STOP, se situace změnila v dramatickou honičku.

Řidič se snažil policistům ujet po lesní cestě směrem k Modřanské rokli, kde v lese poblíž ulice u Libušské přehrady nezvládl řízení a narazil do stromu. Před policisty se snažil muž ještě utéct, ti ho však dostihli a za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a zadrželi.

Lustrací v policejních evidencích na místě zjistili, že čtyřiatřicetiletý řidič byl před pár měsíci propuštěn z vězení, kde si odpykával několikaletý trest za rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Dále na místě zjistili, že řidič má vyslovený zákaz řízení až do roku 2026. Jelikož měl značně rozšířené zorničky, policisté muže vyzvali k provedení testu na drogy, který odmítl.

Skútr, na kterém ujížděl, měl na sobě registrační značku, která byla vyrobena z dvou jiných registračních značek. Výrobní číslo na motocyklu bylo úmyslně poškozeno a policisté tak na místě, nebyli schopni zjistit původ skútru.

Z tohoto důvodu zavolali kriminalisty zabývající se automobilovou kriminalitou, kteří následně zjistili, že se jedná o kradený skútr. V tuto chvíli kriminalisté vyšetřují, za jakých okolností podezřelý ke kradenému motocyklu přišel, ve výslechu totiž uvedl, že ho dostal od kamaráda.

Čtyřiatřicetiletý recidivista byl převezen na policejní služebnu pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Stejná hlídka policistů z pohotovostní motorizované jednotky si v úterý 23. března večer povšimla v Hrazanské ulici v Praze 4 červené motorky, která měla na sobě umístěné registrační značky, které dle lustrace v policejních evidencích patřily na jiný motocykl.

V momentě, kdy se na služebním voze rozsvítily majáky, „motorkář“ zabral za plyn a začal ujíždět. Jednalo o stejného řidiče, který jim ujížděl na kradeném skútru v Modřanské rokli.

Pronásledování trvalo několik minut, řidič ujížděl vysokou rychlostí dokonce i v obytné zóně, nerespektoval dopravní značení a kruhový objezd v Cholupicích a Točné projel v protisměru.

Celé pronásledování skončilo až v obci Točná, kdy řidič při prudkém odbočení do ulice K Výboru nezvládnul řízení, uklouznul na štěrku a následně havaroval. Tím to však neskončilo a před zasahujícími policisty se snažil ještě utéct.

Policisté ho za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a zadrželi. Recidivista se zákazem řízení do roku 2026 test na drogy opět odmítl. Šetřením a lustrací na místě bylo zjištěno, že motorka, na které muž ujížděl, byla odcizena téhož dne v Praze 4. Výrobní číslo na ni bylo opět poškozené a registrační značka patřila na jiný motocykl.

Čtyřiatřicetiletý řidič byl převezen na policejní služebnu, tam si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Případem se nyní zabývají, jak policisté z místního oddělení Modřany a dopravní služby, tak i kriminalisté šetřící krádeže v Praze 4. Při výslechu podezřelý opět uvedl, že nevěděl, že se jedná o kradenou motorku, jelikož ji dostal od kamaráda. Kriminalisté se celým případem zabývají a nevylučují, že se trestní stíhání rozšíří o další trestné činy.


Zdrogovaný muž ohrožoval záchranáře, pak se pokusil se zničit automat na poplatky

Včera v 07:16

Jako smyslů zbavený řádil ve středu hodinu po půlnoci 25letý muž při převozu na vyšetření do Nemocnice Na Františku. K jeho zklidnění museli strážníci dvakrát zasáhnout a použít donucovací prostředky. Následně pomohli i s jeho převozem na psychiatrii.

Dva muži skončili v péči záchranářů

14. dubna 2021 v 08:51

Jednoho našli na autobusové zastávce v Praze 9, druhého na tramvajové v Praze 6. V obou případech strážníky přivolali kolemjdoucí.

Maminku ztraceného Adama našli strážníci

11. dubna 2021 v 08:27

Uplakaného asi tříletého chlapce bez doprovodu si 7. dubna všimla v Bergmanově ulici běžkyně. Nejprve s ní odmítal komunikovat, ale nakonec svolil, že se spolu vydají hledat maminku.

Tatínek a děti si zvolili ke sprejování nesprávnou zeď

7. dubna 2021 v 09:16

V Podolské ulici si hlídka strážníků 3. dubna během kontrolní činnosti všimla muže se dvěma dětmi, které vytvářely barevnými spreji obrazce na zeď vedle plaveckého stadionu. Pětačtyřicetiletý otec dětí strážníkům jejich počínání vysvětlil tím, že se jeho 12letý syn zajímá o graffiti a...

Ukradli zaměstnancům veřejné jídelny peněženku s hotovostí i platební kartu

6. dubna 2021 v 11:06

Do veřejné nonstop jídelny v Praze 5 vstoupila dvojice ve středu 31. března krátce po poledni, žena využila situace, kdy zaměstnanci provozovny obsluhovali zákazníky, a pronikla do neuzamčené šatny.

Český řidič se zákazem řízení ukázal polské doklady

5. dubna 2021 v 10:00

Policisté z místního oddělení Smíchov zastavili v sobotu dopoledne 20. března bílé sportovní vozidlo ve Wilsonově ulici v Praze 2 a rozhodli se zkontrolovat jeho řidiče. Důvodem byl fakt, že stejné vozidlo již v minulosti kontrolovali a muž sedící za volantem měl v té době platný zákaz řízení do...

Dvacetiletý cizinec pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení ujížděl před policisty

4. dubna 2021 ve 21:47

V sobotu večer přijal operační důstojník oznámení, že před jeho domem v ulici v Rovinách v Praze 4, došlo k dopravní nehodě. Bílá Fabie tam nabourala do dopravní značky a kolem ní běhal muž. Vzápětí volal na tísňovou linku jiný občan, který oznamoval, že poblíž ulice Na Strži se pohybuje bílá...

V ulici Na Třebešíně hořela střecha domu

3. dubna 2021 ve 14:31

Dnes ráno od 9:45 hod zasahovali pražští hasiči společně s chemickou službou v ulici Na Třebešíně ve Strašnicích u požáru střechy rodinného domu.

V Újezdu nad Lesy hořel opuštěný hotel

2. dubna 2021 ve 20:40

V pátek 1. dubna od 8:24 hodin zasahovali hasiči ve Staroklánovické ulici v Újezdu nad Lesy u požáru jedné místnosti částečně devastovaného a neužívaného hotelu, který obývají osoby bez domova.

Havarovanou dodávku vyprostil jeřáb

2. dubna 2021 v 09:43

V pátek 1. dubna od 7:27 hodin zasahovali hasiči na Pražském okruhu u sjezdu na Řeporyje u nehody dodávky a osobního auta. 

Další články
Nahoru