Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražské krimi

Dvakrát ujížděl, pokaždé na kradeném motocyklu

Stejné hlídce policistů ujížděl hned ve dvou případech stejný řidič se zákazem řízení pokaždé na jiném kradeném motocyklu.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v pondělí 15. března všimli v Podchýšské ulici v Praze 4 řidiče na skútru, kterého se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy se na policejním autě rozsvítily majáky s nápisem STOP, se situace změnila v dramatickou honičku.

Řidič se snažil policistům ujet po lesní cestě směrem k Modřanské rokli, kde v lese poblíž ulice u Libušské přehrady nezvládl řízení a narazil do stromu. Před policisty se snažil muž ještě utéct, ti ho však dostihli a za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a zadrželi.

Lustrací v policejních evidencích na místě zjistili, že čtyřiatřicetiletý řidič byl před pár měsíci propuštěn z vězení, kde si odpykával několikaletý trest za rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Dále na místě zjistili, že řidič má vyslovený zákaz řízení až do roku 2026. Jelikož měl značně rozšířené zorničky, policisté muže vyzvali k provedení testu na drogy, který odmítl.

Skútr, na kterém ujížděl, měl na sobě registrační značku, která byla vyrobena z dvou jiných registračních značek. Výrobní číslo na motocyklu bylo úmyslně poškozeno a policisté tak na místě, nebyli schopni zjistit původ skútru.

Z tohoto důvodu zavolali kriminalisty zabývající se automobilovou kriminalitou, kteří následně zjistili, že se jedná o kradený skútr. V tuto chvíli kriminalisté vyšetřují, za jakých okolností podezřelý ke kradenému motocyklu přišel, ve výslechu totiž uvedl, že ho dostal od kamaráda.

Čtyřiatřicetiletý recidivista byl převezen na policejní služebnu pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Stejná hlídka policistů z pohotovostní motorizované jednotky si v úterý 23. března večer povšimla v Hrazanské ulici v Praze 4 červené motorky, která měla na sobě umístěné registrační značky, které dle lustrace v policejních evidencích patřily na jiný motocykl.

V momentě, kdy se na služebním voze rozsvítily majáky, „motorkář“ zabral za plyn a začal ujíždět. Jednalo o stejného řidiče, který jim ujížděl na kradeném skútru v Modřanské rokli.

Pronásledování trvalo několik minut, řidič ujížděl vysokou rychlostí dokonce i v obytné zóně, nerespektoval dopravní značení a kruhový objezd v Cholupicích a Točné projel v protisměru.

Celé pronásledování skončilo až v obci Točná, kdy řidič při prudkém odbočení do ulice K Výboru nezvládnul řízení, uklouznul na štěrku a následně havaroval. Tím to však neskončilo a před zasahujícími policisty se snažil ještě utéct.

Policisté ho za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a zadrželi. Recidivista se zákazem řízení do roku 2026 test na drogy opět odmítl. Šetřením a lustrací na místě bylo zjištěno, že motorka, na které muž ujížděl, byla odcizena téhož dne v Praze 4. Výrobní číslo na ni bylo opět poškozené a registrační značka patřila na jiný motocykl.

Čtyřiatřicetiletý řidič byl převezen na policejní služebnu, tam si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Případem se nyní zabývají, jak policisté z místního oddělení Modřany a dopravní služby, tak i kriminalisté šetřící krádeže v Praze 4. Při výslechu podezřelý opět uvedl, že nevěděl, že se jedná o kradenou motorku, jelikož ji dostal od kamaráda. Kriminalisté se celým případem zabývají a nevylučují, že se trestní stíhání rozšíří o další trestné činy.


Autor: TZ, red

Chtěl ukrást katalyzátor, majitel auta jej chytil

15. října 2021 v 07:20

Ve chvíli, kdy se osmadvacetiletý muž vybavený aku rozbrušovací pilou ve středu 13. října snažil upevnit pod cizí auto hever, vyrušil ho majitel vozidla.

Poslední jízda. Pozitivní na drogy, dva zákazy řízení a v kapse pervitin

8. října 2021 v 09:31

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali v úterý řidiče, který měl zákaz řízení a byl v celostátním pátraní.

Záchrana života u stanice metra Háje

5. října 2021 v 11:18

Dvě hlídky městské policie vyjížděly včera dopoledne ke stanici metra Háje, kde ve stánku s rychlým občerstvením zkolaboval muž. Na místo dorazily za rekordní čtyři minuty a vystřídaly náhodného kolemjdoucího, který ležícímu muži bez známek života prováděl nepřímou...

Jel bez registračních značek

5. října 2021 v 11:16

Auta bez registračních značek si při hlídkové činnosti v Argentinské ulici všiml v sobotu odpoledne jeden ze strážníků. Dvojice mužů sedící uvnitř neměla osobní doklady, ani doklady k vozidlu.

Dvě sražené ženy na křižovatce, jedna z nich měla vážné zranění

4. října 2021 ve 21:43

V křižovatce ulic Vinohradská a Pod Židovskými hřbitovy si 1. října dopoledne hlídka strážníků během kontrolní činnosti všimla dvou osob ležících ve vozovce za přechodem pro chodce. Starší žena měla viditelné vážné zranění, mladší, která seděla vedle ní a snažila se ji uklidnit, si stěžovala na...

Řidič projížděl pěší zónou

4. října 2021 ve 21:40

V Plzeňské ulici na Smíchově si pěší hlídka městské policie všimla osobního vozidla, které vjelo na pěší zónu, objelo tramvaj stojící v zastávce a projelo zákazem vjezdu.

Akce Zeus. Policisté ze zaměřili na nelegální migraci

3. října 2021 v 07:15

Pražští policisté obsadili dva hlavní dopravní uzly, kde se zaměřili zejména na odhalování protiprávního jednání spojeného s nelegální migrací.

Mladík bez řidičáku v bavoráku

2. října 2021 v 11:22

Prostřednictvím linky 156 byla městská policie upozorněna na mladíka, který měl řídit auto na území sedmé městské části, aniž by vlastnil řidičák.

Airsoftová pistole u zastávky tramvaje

2. října 2021 v 09:17

Nedaleko zastávky tramvaje plné lidí si ve skupince drogově závislých hrál muž se zbraní. Donucovací prostředky strážníci ale nakonec museli použít proti jeho parťákovi, který jim vstupoval do jednání. Toho pak hlídka pro svoz podnapilých osob převezla na záchytku.

Kokain vysypali na mobil a oslava začala

2. října 2021 v 07:13

Patnáct minut po půlnoci jim ji ale přerušila hlídka strážníků, která šla okolo a muže a ženu v jinak liduprázdné Jankovcově ulici nemohla přehlédnout.

Další články
Nahoru