Dnes Úterý - jasno 16°C
Zítra Středa - polojasno 17°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Dvakrát ujížděl, pokaždé na kradeném motocyklu

Stejné hlídce policistů ujížděl hned ve dvou případech stejný řidič se zákazem řízení pokaždé na jiném kradeném motocyklu.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v pondělí 15. března všimli v Podchýšské ulici v Praze 4 řidiče na skútru, kterého se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy se na policejním autě rozsvítily majáky s nápisem STOP, se situace změnila v dramatickou honičku.

Řidič se snažil policistům ujet po lesní cestě směrem k Modřanské rokli, kde v lese poblíž ulice u Libušské přehrady nezvládl řízení a narazil do stromu. Před policisty se snažil muž ještě utéct, ti ho však dostihli a za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a zadrželi.

Lustrací v policejních evidencích na místě zjistili, že čtyřiatřicetiletý řidič byl před pár měsíci propuštěn z vězení, kde si odpykával několikaletý trest za rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Dále na místě zjistili, že řidič má vyslovený zákaz řízení až do roku 2026. Jelikož měl značně rozšířené zorničky, policisté muže vyzvali k provedení testu na drogy, který odmítl.

Skútr, na kterém ujížděl, měl na sobě registrační značku, která byla vyrobena z dvou jiných registračních značek. Výrobní číslo na motocyklu bylo úmyslně poškozeno a policisté tak na místě, nebyli schopni zjistit původ skútru.

Z tohoto důvodu zavolali kriminalisty zabývající se automobilovou kriminalitou, kteří následně zjistili, že se jedná o kradený skútr. V tuto chvíli kriminalisté vyšetřují, za jakých okolností podezřelý ke kradenému motocyklu přišel, ve výslechu totiž uvedl, že ho dostal od kamaráda.

Čtyřiatřicetiletý recidivista byl převezen na policejní služebnu pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Stejná hlídka policistů z pohotovostní motorizované jednotky si v úterý 23. března večer povšimla v Hrazanské ulici v Praze 4 červené motorky, která měla na sobě umístěné registrační značky, které dle lustrace v policejních evidencích patřily na jiný motocykl.

V momentě, kdy se na služebním voze rozsvítily majáky, „motorkář“ zabral za plyn a začal ujíždět. Jednalo o stejného řidiče, který jim ujížděl na kradeném skútru v Modřanské rokli.

Pronásledování trvalo několik minut, řidič ujížděl vysokou rychlostí dokonce i v obytné zóně, nerespektoval dopravní značení a kruhový objezd v Cholupicích a Točné projel v protisměru.

Celé pronásledování skončilo až v obci Točná, kdy řidič při prudkém odbočení do ulice K Výboru nezvládnul řízení, uklouznul na štěrku a následně havaroval. Tím to však neskončilo a před zasahujícími policisty se snažil ještě utéct.

Policisté ho za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a zadrželi. Recidivista se zákazem řízení do roku 2026 test na drogy opět odmítl. Šetřením a lustrací na místě bylo zjištěno, že motorka, na které muž ujížděl, byla odcizena téhož dne v Praze 4. Výrobní číslo na ni bylo opět poškozené a registrační značka patřila na jiný motocykl.

Čtyřiatřicetiletý řidič byl převezen na policejní služebnu, tam si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Případem se nyní zabývají, jak policisté z místního oddělení Modřany a dopravní služby, tak i kriminalisté šetřící krádeže v Praze 4. Při výslechu podezřelý opět uvedl, že nevěděl, že se jedná o kradenou motorku, jelikož ji dostal od kamaráda. Kriminalisté se celým případem zabývají a nevylučují, že se trestní stíhání rozšíří o další trestné činy.


Autor: TZ, red

Policisté rozmluvili muži skok z Nuselského mostu

Dnes v 09:24

Den před svatým Václavem hodinu před půlnocí přivedla tíživá životní situace na Nuselský most jednačtyřicetiletého muže, který se rozhodl ukončit svá trápení skokem dolů. Tou dobou na místo mířily i hlídky z policejních služeben Nové město a Vinohrady, kam je prostřednictvím operačního důstojníka...

Kvůli ztrátě telefonu chtěl skočit do Vltavy

Včera v 09:14

V časných ranních hodinách se minulý týden na městskou policii obrátily s prosbou o pomoc dvě vystrašené ženy pracující v baru na Národní třídě. Bar měl již zavřeno a dovnitř se dobýval opilý muž, který tam údajně ztratil telefon a dožadoval se jeho vydání.

Zatínal pěsti a vyzýval strážníky k boji

30. září 2022 v 10:56

Dvojici opilých mužů, která poškozovala zaparkovaná auta, řešili strážníci z Prahy 1 v Myslíkově ulici. Během zjišťování rozsahu způsobené škody začal jeden z mužů hlídku slovně napadat a svou agresivitu stupňoval bez ohledu na opakované výzvy k uklidnění.

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Další články
Nahoru